E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie obrazkowe
Mini Tester wody do basenu chloru i ph Mini Tester wody do basenu chloru i ph
Producent: Tebas
Cena brutto:

29,99 zł

Szt
zobacz więcej
  • nowość
Tester wody do basenu chloru i ph Tester wody do basenu chloru i ph
Producent: Lovibond
Cena brutto:

49,00 zł

Szt
zobacz więcej
Tester basenowy Cl, pH Palintest Tester basenowy Cl, pH Palintest
Producent: Palintest
Cena brutto:

79,00 zł

Szt
zobacz więcej
Tester wody basenowej Cl, pH Lovibond Tester wody basenowej Cl, pH Lovibond
Producent: Lovibond
Cena brutto:

65,00 zł

Szt
zobacz więcej
Tester aktywnego tlenu i pH Lovibond Tester aktywnego tlenu i pH Lovibond
Producent: Lovibond
Cena brutto:

75,00 zł

Szt
zobacz więcej

Chemia basenowa to nie tylko dezynfekcja. To również testery basenowe, fotometry, odczynniki basenowe. Tego typu produkty stosowane są przed korekcją pH, dezynfekcją metodą chlorową lub tlenową. Pokazują bowiem stężenie tych czynników, poziom zanieczyszczenia wody, są niezbędnymi preparatami do stosowania nie tylko przed rozpoczęciem korzystania z basenu, ale również w trakcie sezonu. Woda w basenie powinna być regularnie sprawdzana. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności pływania w brudnej wodzie basenowej, a nawet reakcji alergicznych.

 

Test pH wody - pierwsza rzecz, jaką musisz zrobić

 

Jeśli chcesz, aby woda w Twoim basenie była czysta, przejrzysta, a przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia, musisz wykonać cztery podstawowe etapy oczyszczania. Są nimi: regulacja pH, dezynfekcja, ochrona przed algami oraz koagulacja. Regulacja pH wody basenowej jest pierwszym i najważniejszym krokiem do powodzenia, ponieważ wszystkie środki oczyszczające działają efektywnie tylko przy odpowiednim pH wody.

 

Idealne pH

PH wody może być kwaśne albo zasadowe. Woda w zbiorniku powinna mieć odczyn obojętny, czyli wahać się pomiędzy 7 a 7,4. Mówi się, że idealna wartość, to właśnie pH na poziomie 7. Jest to bardzo ważne, gdyż wtedy woda jest najbardziej przyjazna dla naszej skóry. Przy minimalne wartości najlepiej działają także środki chemiczne.

 

Mierzenie pH - bądź czujny

Testy do badania wody powinniśmy mieć zawsze pod ręką. Wskazane jest, aby kontrolę wody przeprowadzać minimum raz na tydzień. Należy to robić częściej, gdy zmienia się pogoda. Jeśli wystąpią deszcze, woda z pewnością nabierze odczynu kwaśnego. Z kolei intensywne słońce powoduje zwiększenie pH w kierunku zasadowym.

 

Najlepsze testery do wody basenowej

Można mierzyć pH wody na różne sposoby. Na rynku dostępne są testery ręczne, do których wlewa się wodę basenową i porównuje kolor odczynu na tabelce kolorów pH. Jeszcze prostsze są rozwiązania, w których zanurza się jedynie cienki pasek w wodzie basenowej. Można także zaopatrzyć się w elektroniczny tester wody.

 

Fotometr - kompleksowy tester ph wody w basenie

Urządzenia te nie tylko mierzą pH wody, ale pomogą Ci określić skład wody w Twoim zbiorniku. Masz do wyboru różne opcje. Niektóre fotometry mierzą pH i zawartość chloru, inne oprócz tego powiedzą Ci o zawartości kwasu cyjanurowego, bromu oraz wapnia. Istnieją również takie, przeznaczone specjalnie dla osób korzystających ze studziennej wody. Mierzą one zawartość metali ciężkich np. żelaza czy srebra.

 

Co się dzieje, gdy pH jest nieodpowiednie

Dochodzi wtedy do różnych, często nieprzyjemnych zjawisk. Kiedy odczyn wody jest zbyt niski może wystąpić korozja metalowych części odpływów, rur i innych elementów basenu. Atakowane są także fugi. Przy wysokiej alkaliczności woda staje się nieprzyjemna dla oczu i dla skóry. Następuje wytrącanie wapnia, co powoduje powstawanie osadów. Pogarsza to skuteczność dezynfekcji. W obu przypadkach obniża się  jakość oczyszczania, jaką jest koagulacja.

 

Należy pamiętać, że regularne mierzenie poziomu kwasowości wody jest konieczne, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie pełną ochronę. Niezależnie, czy wybierzesz ręczny lub elektroniczny tester wody basenowej - zadbaj o to już na samym początku.

 

Sprawdź także inne propozycje z naszego sklepu. Serdecznie zapraszamy.

 

Newsletter - bądź na bieżąco!
Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium