E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie obrazkowe

Środki na glony do basenu - preparaty glonobójcze

Środek na glony  ALBA SUPER 5 L WODA KRYSZTAŁ Środek na glony ALBA SUPER 5 L WODA KRYSZTAŁ
Producent: Rainbow
Cena brutto:

159,00 zł

Cena regularna: 169,00 zł

Najniższa cena: 169,00 zł
Szt
zobacz więcej
  • promocja
Desalgine JET 1l  środek na glony Desalgine JET 1l środek na glony
Producent: Bayrol
Cena brutto:

60,00 zł

Szt
zobacz więcej
Desalgine JET 5l środek na glony Desalgine JET 5l środek na glony
Producent: Bayrol
Cena brutto:

249,00 zł

Szt
zobacz więcej

E-ogrod.com.pl - znajdujemy się na ul. Bystrzańskiej 45/20, 43-300 Bielsko-Biała - środek na glony do basenu, zadzwoń i dowiedz się więcej: 731 753 950

Chemia basenowa także środki na glony. Są one niezbędne, szczególnie jeżeli posiadamy basen zewnętrzny. Aby utrzymywać odpowiedni poziom czystości wody , komfortowo czerpać przyjemność podczas korzystania z basenu, konieczne jest stosowanie również preparatów przeciw glonom. W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne preparaty przeznaczone do pielęgnacji basenu, niszczące glony i bakterie. Są one dostępne w opakowaniach małych i dużych. Środki są w formie płynu, wydajne i bardzo skuteczne. Środki należy dobierać odpowiednio do wielkości basenu, wody, poziomu zanieczyszczeń oraz otoczenia.

 

Jak skutecznie usunąć glony z basenu

Dbanie o wodę w każdym basenie powinno składać się z czterech etapów: regulacji pH, dezynfekcji, ochrony przed algami i koagulacji. Algi (czyli glony) są częstym powodem występowania śliskiej powierzchni na dnie i ścianach basenu.

Na początku da się je usunąć chlorem, ale z czasem stają się one coraz bardziej na niego odporne. W wyniku tego konieczne jest zastosowanie specjalistycznych preparatów.

 

Czym są glony

Są to jedno- lub wielokomórkowe organizmy roślinne. Algi tworzą związki organiczne ze związków nieorganicznych, które występują w wodzie. Stają się one pożywieniem dla wielu bakterii i grzybów, w wyniku czego nasz basen może w szybkim tempie stać się siedliskiem wielu niebezpiecznych zarazków.

 

Glony potrafią rozrosnąć się nawet w godzinę. W zależności od rodzaju, mogą przybrać kolor zielony, czerwony, brązowy i czarny.

 

Rodzaje glonów basenowych

Istnieje około 30 tysięcy rodzajów różnych glonów. Lubią one inne środowisko i inaczej się rozwijają. Niektóre, bardziej niż inne, upodobały sobie czystą przefiltrowaną wodę basenową, która dodatkowo jest nasłoneczniona. Glony w basenie ogrodowym, które najczęściej się pojawiają to:

 

  • sinice- są bardzo niebezpieczne, gdyż mogą prowadzić do astmy, alergii, egzemy, a nawet nieodwracalnych uszkodzeń w nerwach;
  • glony nitkowate - rozwijają się w czystej, filtrowanej wodzie. Lubią światło i dużą ilość fosforanów.

 

Środki na glony

Istnieją różne metody usuwania glonów w basenie ogrodowym. Należą do nich pompy wyposażone w odkurzacze lub różne specjalistyczne preparaty. Niektóre z nich mogą powodować odkładanie się pozostałości glonów w basenie. Inne, rozkładają martwe glony, co w efekcie daje czystszą wodę. Kolejna grupa środków, to tzw. antyglony do basenu, które nie dopuszczają do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Blokują one także dostęp światła, co zapobiega ich rozwojowi.

W zwalczaniu glonów mogą także pomóc preparaty, które usuwają z wody nadmiar fosforanów i azotynów.  

 

Im szybciej, tym lepiej

Nie należy dopuszczać do tego, aby glony długo żyły w zbiorniku wodnym, gdyż później coraz trudniej jest je usunąć. Zwalczanie glonów staje się trudniejsze, gdy wnikną w przewody basenowe. Niektóre ich rodzaje potrafią wnikać w fugi, powodując trwałe przebarwienia.

 

Produkty z naszego sklepu są odpowiednim rozwiązaniem zarówno do dużych basenów publicznych, jak i na porosty w basenach ogrodowych, stelażowych, dmuchanych.

Znajdziecie u nas dobre środki pieniące na glony, jak również wydajne środki niepieniące. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą.

 

Newsletter - bądź na bieżąco!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium