Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Tabletki DPD 1 Tester 10 listków (100 tabletek) chlor wolny Lovibond

Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 35,00 zł 35.00
ilość Szt
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: Lovibond
Kod produktu: 413316

Opis

Tabletki w kategorii Chemia basenowa do pomiaru zawartości chloru w wodzie basenowej za pomocą ręcznego testera.

Posiadamy w ofercie tabletki pomiarowe do wody basenowej renomowanych firm Lovibond oraz Palintest. Tabletki do pomiaru Lovibond, tabletki do pomiaru Palintest zapewniają pomiar na najwyższym poziomie. Dzięki utrzymaniu odpowiednich parametrów wody, będzie ona zawsze czysta, a chemia do basenu będzie działać w 100 %.

 

W basenie prywatnym pomiar wykonuj 1 - 2 razy w tygodniu.

 

Tabletki DPD 1 – pomiar chloru wolnego

Tabletki DPD 3 – pomiar chloru całkowitego

Tabletki Phenol Red – pomiar pH wody

Tabletki DPD 4 – pomiar tlenu aktywnego

 

Często pytacie nas o pomiar chloru związanego. Poniżej odpowiedź :

 

chlor związany = chlor całkowity (pomiar tabletką DPD3) – chlor wolny (pomiar tabletką DPD1)

Wypróbuj również inne testery, fotometry, odczynniki do basenu dostępne w ofercie naszego sklepu.

Tabletki do badania jakości wody basenowej

Analiza wody jest ważnym elementem dbania o wodę w basenie. Przed chlorowaniem wody, ważne jest zbadanie zawartości chloru, aby w wodzie znalazła się odpowiednia ilość tego pierwiastka. Gdy jest za mało chloru, może dojść do zanieczyszczenia mikrobiologicznego, natomiast zbyt duża jego zawartość może być niebezpieczna dla zdrowia ludzi. Kolejnym ważnym badanym parametrem jest odczyn – aby zapewnić prawidłowe działanie preparatów basenowych, pH powinno być bliskie obojętnemu. W przypadku ogólnodostępnych basenów należy pamiętać o spełnieniu norm zawartych w Obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli oraz wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Na kąpieliskach publicznego dostępu woda powinna być badana kilka razy dziennie. Wodę we własnym basenie powinniśmy analizować kilka razy w miesiącu.
Tabletki do badania wody dobrze rozpuszczają się w badanej cieczy, znajdującej się w komorze testera. W przypadku testerów ręcznych wynik można oszacować dzięki zamieszczonej na obudowie skali barwnej, natomiast stosując fotometr, dokładny wynik badania zostanie pokazany na wyświetlaczu LED.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj tabletek?

Tabletki DPD 1 przeznaczone są do pomiaru chloru wolnego, DPD 3 do pomiaru chloru całkowitego. Mając te dwa pomiary jesteśmy w stanie obliczyć stężenie chloru związanego – wystarczy od chloru całkowitego odjąć wartość chloru wolnego. Pastylki Phenol Red wykorzystamy do zmierzenia odczynu wody (pH), a tabletki o nazwie DPD 4 używamy do pomiaru tlenu aktywnego. Przedziały wartości w jakich powinny być się badane przez nas parametry są ściśle określone dla każdego z nich. W naszym sklepie internetowym oferujemy tabletki pomiarowe zaufanych brytyjskich firm, dostępne w różnych ilościach – od 10 do 500 tabletek.

W celu nabycia tabletek do analizy wody basenowej lub zapoznania się z całą ofertą dotyczącą produktów do basenów zapraszamy na stronę sklepu internetowego e-ogród.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

22 sierpnia 2017

Bardzo szybka wysyłka. Express !!!

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl