Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

 

Zbiornik filtra piaskowego do basenu

Jak zbudowany jest filtr piaskowy do basenu?

Filtr składa się przede wszystkim z plastikowego pojemnika, który docelowo musi być napełniony piaskiem kwarcowym lub złożem aktywnym. Niektóre filtry posiadają pojemnik złożony z 2 połówek, co zapewnia o wiele prostszą wymianę piasku. Kolejnym elementem budowy tego urządzenia jest cztero- lub sześciodrożny zawór, który odpowiada za obsługę filtra piaskowego. Cały zestaw zawiera także części montażowe i pompę wodną. Po zamontowaniu filtra można na co dzień cieszyć się czystą i higieniczną wodą.

 

Jak działa filtr piaskowy do basenu?

Właśnie w ten sposób może wyglądać przykładowy filtr piaskowy do baseny Filtr piaskowy do basenu działa w oparciu o bardzo prostą zasadę. Pompa ssąco-tłocząca pobiera wodę z basenu i wprowadza ją do filtra. Tam ziarnka piasku kwarcowego lub złoża aktywnego zatrzymują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Następnie oczyszczona woda wtłaczana jest z powrotem do basenu. Bardzo ważne jest, aby regularnie usuwać z filtra nagromadzone zanieczyszczenia oraz wymieniać piasek kwarcowy co 2 lata , aby nie stał się siedliskiem grzybów oraz bakterii. Niewymieniany wkład nie będzie spełniał swojej roli, a woda w basenie szybko zmętnieje i będzie trudna do oczyszczenia.

 

Dla kogo filtr piaskowy?

Ten rodzaj filtra będzie najbardziej odpowiedni dla właścicieli średnich i większych basenów. Pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na wydajność zastosowanej w urządzeniu pompy. Od niej będzie głównie zależeć skuteczność całego zestawu. Sprawdź również jakość materiałów, z jakich wykonana jest cała konstrukcja filtra.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl