Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Tabletki PHENOL RED tester 50 listków (500 tabletek) PH Lovibond

Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 164,99 zł 164.99
ilość Szt
Zyskujesz 1 pkt [?]
dodaj do ulubionych
Ocena: 5
Producent: Lovibond
Kod produktu: 413415

Opis

Tabletki Phenol Red w kategorii Chemia basenowa do pomiaru zawartości pH w wodzie basenowej przy użyciu ręcznego testera.

Posiadamy w ofercie tabletki pomiarowe do wody basenowej renomowanych firm Lovibond oraz Palintest. Tabletki do pomiaru Lovibond, tabletki do pomiaru Palintest zapewniają pomiar na najwyższym poziomie. Dzięki utrzymaniu odpowiednich parametrów wody, będzie ona zawsze czysta, a chemia do basenu będzie działać w 100 %.

 

W basenie prywatnym pomiar wykonuj 1 - 2 razy w tygodniu.

 

Tabletki DPD 1 – pomiar chloru wolnego

Tabletki DPD 3 – pomiar chloru całkowitego

Tabletki Phenol Red – pomiar pH wody

Tabletki DPD 4 – pomiar tlenu aktywnego

 

Często pytacie nas o pomiar chloru związanego. Poniżej odpowiedź :

 

chlor związany = chlor całkowity (pomiar tabletką DPD3) – chlor wolny (pomiar tabletką DPD1)

Wypróbuj również inne testery, fotometry, odczynniki do basenu dostępne w ofercie naszego sklepu.

Tabletki do kontroli jakości wody basenowej

Analiza wody jest ważnym aspektem dbania o wodę w basenie. Przed chlorowaniem wody, istotne jest zbadanie zawartości chloru, aby w wodzie znalazła się odpowiednia ilość tego pierwiastka. Gdy jest za mało chloru, może dojść do zanieczyszczenia mikrobiologicznego, natomiast zbyt duża jego zawartość może być niebezpieczna dla zdrowia ludzi. Należy pamiętać, że chemia basenowa funkcjonuje prawidłowo w przedziale pH wynoszącym od 7,0 do 7,4 pH czyli w odczynie w granicach obojętnego. Woda w publicznych kąpieliskach powinna spełniać odpowiednie normy prawne pod kątem zawartości różnych parametrów. Na kąpieliskach publicznego dostępu woda powinna być badana kilka razy dziennie. W przypadku basenu prywatnego wystarczy, jeśli wodę będziemy badać 1 do 2 razy w tygodniu.
Tabletki pomiarowe do basenu są łatwe w użyciu, wystarczy je rozpuścić w badanej wodzie. Jednak aby prawidłowo odczytać wyniki, konieczny do nich będzie także tester ręczny z barwną skalą lub dokładniejszy tester elektroniczny zwany fotometrem basenowym.

Jak dobrać tabletki do rodzaju pomiarów wody?

Jeśli interesuje nas pomiar chloru, należy wybrać tabletki DPD 1 – aby zmierzyć chlor wolny, lub DPD 3 – w celu sprawdzenia zawartości chloru całkowitego. Można w łatwy sposób obliczyć ilość chloru związanego – w tym celu należy od wyniku pomiaru chloru całkowitego odjąć wartość zmierzonego chloru wolnego. Odczyn zbadamy za pomocą preparatu o nazwie Phenol Red, a tlen aktywny – DPD 4. Parametry chloru powinny mieścić się w granicach 0,3 – 0,6 mg/L, wartości tlenu aktywnego 3 – 8 mg/L, a skala pH musi być utrzymywana w przedziale 7,0 – 7,4 pH. W naszym sklepie tabletki oferowane są w ilościach 1 listka, 10 lub 50 listków (10, 100 lub 500 tabletek), renomowanych firm Lovibond lub Palintest.

Wszystkich poszukujących tabletek do pomiarów, jak również innych przedmiotów związanych z basenami, zapraszamy na stronę sklepu internetowego e-ogród.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl