E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie obrazkowe
Opcje przeglądania
Producent
Cena brutto
 • od
  do
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR15 6,5 kW 230 V do poj. 30m3 Fairland Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR15 6,5 kW 230 V do poj. 30m3 Fairland
Producent: Fairland
Cena brutto:

4 899,00 zł

Cena regularna: 5 840,00 zł

Najniższa cena: 5 000,00 zł
Szt
zobacz więcej
 • promocja
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR20 8,5 kW 230 V do poj. 40m3 Fairland Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR20 8,5 kW 230 V do poj. 40m3 Fairland
Producent: Fairland
Cena brutto:

6 399,00 zł

Cena regularna: 7 569,00 zł

Najniższa cena: 6 999,00 zł
Szt
zobacz więcej
 • promocja
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR26 10,5 kW 230 V do poj. 45m3  Fairland Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR26 10,5 kW 230 V do poj. 45m3 Fairland
Producent: Fairland
Cena brutto:

8 199,00 zł

Cena regularna: 9 469,00 zł

Najniższa cena: 8 899,00 zł
Szt
zobacz więcej
 • promocja
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR33 13 kW 230 V do poj. 55m3 Fairland Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR33 13 kW 230 V do poj. 55m3 Fairland
Producent: Fairland
Cena brutto:

9 999,00 zł

Cena regularna: 11 979,00 zł

Najniższa cena: 10 979,00 zł
Szt
zobacz więcej
 • promocja
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR45 17,5 kW 230 V do poj. 75m3 Fairland Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR45 17,5 kW 230 V do poj. 75m3 Fairland
Producent: Fairland
Cena brutto:

12 999,00 zł

Cena regularna: 15 520,00 zł

Najniższa cena: 15 520,00 zł
Szt
zobacz więcej
 • promocja
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR55 20,5 kW 230 V do poj. 95m3 Fairland Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR55 20,5 kW 230 V do poj. 95m3 Fairland
Producent: Fairland
Cena brutto:

14 499,00 zł

Cena regularna: 16 199,00 zł

Najniższa cena: 16 199,00 zł
Szt
zobacz więcej
 • promocja
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR70T 27,3 kW 400 V do poj. 120m3 Fairland Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR70T 27,3 kW 400 V do poj. 120m3 Fairland
Producent: Fairland
Cena brutto:

19 999,00 zł

Cena regularna: 22 719,00 zł

Najniższa cena: 16 199,00 zł
Szt
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR100T 35,5 kW 400V do poj. 160m3 Fairland Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR100T 35,5 kW 400V do poj. 160m3 Fairland
Producent: Fairland
Cena brutto:

21 499,00 zł

Cena regularna: 24 489,00 zł

Najniższa cena: 20 815,65 zł
Szt
zobacz więcej
 • promocja

Pompy ciepła do basenu Inverter-Plus Fairland

są pompami z pełną technologią inwerterową. Są one droższe od tradycyjnych pomp ciepła, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dzięki zastosowanym falownikom w płynny sposób dopasowują wydajność (czyli obroty) zarówno sprężarki, jak i wentylatora, do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie. Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.

Wyjaśnienia wymaga pojęcie współczynnika efektywności chłodniczej COP . Jest to stosunek oddawanej mocy grzewczej do mocy pobieranej przez pompę. Przykładowo, jeśli COP ma wartość 8, a pompa pobiera 1 kW mocy to oddaje 8 razy więcej mocy grzewczej, czyli 8 kW. Współczynnik ten jest zmienny i tym wyższy, im wyższa jest temperatura powietrza oraz im mniejsza jest wydajność pompy ciepła.

Pompa ciepła do basenu Fairland

W jakim celu stosuje się basenowe pompy ciepła?

Pompa ciepła przyda się każdemu, kto chce zawsze mieć w basenie wodę w doskonałej do kąpieli temperaturze. Urządzenie to jest w stanie podgrzać wodę do ulubionej temperatury, co jest wielkim udogodnieniem przy polskiej, zmiennej pogodzie. Komfortowo ciepła woda w basenie sprawia, że spędzimy w niej więcej czasu i nie będziemy mieć kłopotu z przyzwyczajeniem się do niej. Także dzieci ucieszą się z tego powodu, ponieważ będą łatwiej się przyzwyczajać do wody, wchodząc do basenu i będą mogły dłużej się w niej bawić. Warto też stosować urządzenie podgrzewające basenową wodę, jeśli będą z niej korzystać osoby w podeszłym wieku lub zmarzluchy.
Wszystkich zainteresowanych wysokiej jakości pompami ciepła oraz innymi produktami potrzebnymi do basenu, zapraszamy na stronę sklepu internetowego E-OGROD.

Wysokiej jakości basenowe pompy ciepła

Dobranie pompy ciepła do swojego basenu jest dość proste, dobrze jednak wcześniej zastanowić się nad kilkoma zagadnieniami. Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze pompy ciepła jest jej energooszczędność. Gdy już zainwestujemy w urządzenie, nie chcemy przecież wydawać wiele pieniędzy na energię potrzebną do jego działania. Dlatego nabywając pompę warto zwrócić uwagę na współczynnik wydajności COP (ang. Coefficient of Performance). Określa on stosunek ilości wyprodukowanego przez pompę ciepła do ilości pobranej energii elektrycznej.
Wybierając pompę ciepła trzeba zwrócić również uwagę do jakiej maksymalnej objętości basenu jest ona przeznaczona. Dla dużego basenu najlepsza będzie pompa ciepła o większej mocy. W naszej ofercie można znaleźć pompy o szerokim spektrum mocy od 5 kW do nawet 21 kW. Oferujemy urządzenia sprawdzonych producentów Fairland linii Comfortline Inventer, Tebas oraz Hydro-Pro. Charakteryzują się dobrym współczynnikiem COP, cichą pracą i trwałością. Cyfrowy panel sterowania i wyświetlacz LED sprawiają, że obsługa pompy ciepła jest niezwykle łatwa. Urządzenia posiadają również funkcję autorozmrażania, co sprawia, że mogą być stosowane nawet przy minusowych temperaturach.

Zapraszamy na naszą stronę sklepu E-OGROD., gdzie można znaleźć najlepszej jakości pompy ciepła do basenu. Nabywcom naszych pomp proponujemy także opcję zamontowania przez naszych fachowców pompy w basenie.


Aby dowiedzieć się więcej o pompach ciepła → czytaj więcej

Basen nie służy do tego, aby w nim morsować, tylko do tego, aby wypocząć, zrelaksować się dlatego woda znajdująca się w jego wnętrzu powinna być ciepła. Do utrzymania właściwej temperatury w basenie używa się pomp ciepła. Używa się ich najczęściej do coraz bardziej osiągających popularność basenów takich jak baseny rozporowe oraz stelażowe. Posiadając tego typu urządzenia możemy także wydłużyć sezon basenowy, ponieważ we wrześniu pogoda potrafi być piękna, ale temperatury nie są już aż tak wysokie. Jeżeli chcemy się cieszyć piękną, czystą i ciepłą wodą powinniśmy jednocześnie rozważyć zakup piaskowego filtra, który usuwa zanieczyszczenia oraz oczyszcza naszą wodę. Jaką zatem dobrać pompę, czy tego typu urządzenia wyczerpują sporo prądu?

Basenowa pompa ciepła, a ceny inwestycyjne

Pompa dedykowana do basenu umożliwi nam na utrzymanie komfortowo ciepłej wody w basenie przez dłuższy czas nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Naturalnie miejsce, w którym znajduje się sam basen też ma duży wpływ na to jak ciepła będzie woda, dlatego najlepiej by znajdował się on w nasłonecznionym miejscu przy basenie. Dla uzyskania wyższego efektu w chłodne noce należy przykrywać basen folią solaryczną, która spowoduje, że woda będzie ciepła przez dłuższy czas. Do uruchomienia pompy ciepła nie potrzebujemy równoczesnego wymiennika, a powinniśmy wyłącznie po jej użyciu (po sezonie basenowym) wiedzieć, aby ją przeczyścić oraz zabezpieczyć (spuścić wodę z pompy na okres zimowy), gdyż taki sprzęt będzie nam służył dzięki temu przez wiele kolejnych lat.

Podłączenie Pompy Ciepła Do Basenu

Koszty eksploatacyjne

Eksploatacja pompy ciepła zależy od kilku czynników, a najważniejszy z nich to funkcjonalność kierowania ciepłem. Spore znaczenie w cenach eksploatacyjnych odrywa także stopień zaizolowania basenu dlatego tak ważne jest użycie odpowiedniej izolacji ścian oraz pokrywanie zwierciadła wody ponieważ najwięcej ciepła ucieka przez lustro wody Twojego basenu Pamiętajmy też o podtrzymywaniu odpowiednich parametrów wody basenowej, żeby np. woda o kwaśnym odczynie ( pH poniżej 7,0) nie wpływała negatywnie na narzędzia basenowe.

Pompy Ciepła Do Basenu

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed dobraniem odpowiedniego narzędzia powinniśmy policzyć, jakie jest zapotrzebowanie na intensywność cieplną oraz określić, jaki będzie wyglądał system pracy. Wszystkie nasze pompy ciepła mają podaną moc oraz przeznaczenie do jakiej wielkości basenu można je używać. Podajemy także współczynnik COP - im wyższy tym pompa ciepła ma większą sprawność grzewczą. Aktualnym trendem sprzedażowym są inwerterowe pompy ciepła do basenu, które wyczerpują niewiele prądu i pracują ciszej od innych pomp. Musimy też wziąć pod uwagę, że baseny dla dzieci lub te pompowane nie są przystosowane do tego, by znajdująca się w nich woda była ogrzewana za pomocą pompy. Na szczęście są to niewielkie baseny dlatego też woda znajdująca się w nich nagrzewa się w szybszym tempie za pomocą promieni słonecznych.

Jaka Pompa Ciepła Do Basenu

Pompa ciepła wymaga zestawu filtracyjnego.

Pompa z filtrem do basenu: pompa obiegowa, która w połączeniu z filtrem tworzy tak zwany komplet filtrujący, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, Do tego celu najlepiej nadają się filtry piaskowe, czyli zbiorniki zasypane materiałem filtrującym, którym najczęściej jest piach kwarcowy lub szkło AFM.

Pompa Do Podgrzewania Basenu

Zestawy filtrujące, na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu pompy basenowej poza jej typem warto skierować też uwagę na inne parametry takie jak:

 • Średnica: tego typu informacje możemy często znaleźć w dokumentacji dodanej do danej pompy
 • Wydajność: najlepiej znaleźć takiej pompy, która będzie w stanie przefiltrować wodę 3,4 razy na dobę

Podczas zakupu warto zapoznać się z opinią o danej firmie, a także z opiniami pod danym produktem, które zostawiane są przez klientów. Warto też zakupić wszystkie elementy zarówno z basenem od jednego producenta.

Pompa Ciepła Do Basenu Ogrodowego

Początkowe podgrzewanie wody w basenie

Basenowa pompa ciepła po zimie wykazuje zwiększone potrzeby cieplne. Dzieje się tak dlatego, że po dłuższej pauzie pompa potrzebuje więcej czasu oraz energii na rozpoczęcie swojej pracy. Jednak z czasem kiedy pompa będzie pracować regularnie jej popyt na moc zacznie gwałtownie spadać. Nie istotne ile stopni ma powietrze zawsze możemy ustawić tak pompę by nagrzała nam ona wodę do oczekiwanej przez nas temperatury.

Basenowa Pompa Ciepła

Utrzymanie ciepła wody basenowej

Ciepło najprędzej umyka w momencie, gdy tafla wody jest ujawniona, ponieważ w czasie parowania woda styka się z chłodniejszą temperaturą powietrza, a także wpływ na jej temperaturę ma moc wiatru. Stosując określone reguły możemy wstrzymać ucieczkę ciepła i sprawić, że pompa będzie pracować w sposób bardziej ergonomiczny.

 • Zadbanie o izolacje basenu
 • Zakrywanie basenu w czasie, gdy nie korzystamy z niego lub są zimne noce
 • Korzystanie z pokryw solarnych, które ogrzewają wodę znajdującą się w basenie za pomocą promieni słonecznych
 • Dbanie o czystość i przejrzystość wody w basenie
 • Dopasowanie sprawności filtracji basenowej klarującej wodę do pompy ciepła

Pompy Ciepła Do Basenu

Instalacja i demontaż pompy ciepła

Instalacja basenowej pompy ciepła należy do bardzo naturalnych zadań. Jednak, by instalacja funkcjonowała prawidłowo powinniśmy zastosować się do kilku wytycznych takich jak:

 • Bez względu na moc, jaką posiada pompa używać obejście by-pass w celu regulacji właściwego przepływu wody przez wymiennik pompy ciepła
 • System dawkujący powinien znajdować się zgodnie z przepływem wody na wyjściu za pompą ciepła. Zalecana jest także instalacja zaworu zwrotnego, który zapobiega odwrotnemu przepływowi kiedy woda w basenie nie cyrkuluje, a filtr zamontowany jest powyżej lustra wody - co nie jest zalecane. Filtracje najlepiej instalować poniżej lustra wody w specjalnie przygotowanej maszynowni.
 • Zainstalować pompę ciepła możemy praktycznie wszędzie pod warunkiem, że będzie miała ona nieorganiczny dostęp do powietrza, a także zapewniony będzie odpływ kondensatu oraz będziemy mieli łatwy dostęp do prądu
 • Cała instalacja powinna być tak ochroniona, żeby woda deszczowa nie dostała się do parowacza
 • Pompę ciepła tak samo jak intuicyjnie ją zamontowaliśmy możemy ją tak samo łatwo zdemontować

Podgrzewanie wody w basenie typy i metody ogrzewania wody basenowej

Z basenu przy idealnych warunkach atmosferycznych możemy korzystać mniej więcej przez pół roku. Jednak nie zawsze temperatura powietrza da nam gwarancję, że nasza woda będzie ciepła. Dlatego do tych celów może nam się przydać system podgrzewania wody basenowej podłączony do domowej instalacji grzewczej lub działający jako oddzielne urządzenie. Osobny sprzęt to tak nazywana pompa ciepła, o której zostało już nadmienione w tym paragrafie.

Mini pompa ciepła do basenu

Jest to nowoczesne i bardzo łatwe w obsłudze urządzenie na, które może sobie pozwolić większość osób, ponieważ nie jest one wcale takie kosztowne. Dodatkowo sprzęt ten posiada bezpieczny wyłącznik temperaturowy oraz możemy podgrzać wodę maksymalnie do 35 stopni.

Pompa ciepła do basenu 20m^3

Polecamy mini pompy ciepła do basenów naziemnych firmy GRE , Bevo, Oku Tego typu urządzenie poświęcane jest do małych basenów ogrodowych oraz w 80% korzysta ona z naturalnych zasobów do ogrzania wody, przez co płacimy tylko za 20% energii zużytej na nagrzanie. Umożliwia nam taki sprzęt zaoszczędzić nieco pieniędzy w ciągu pory roku basenowego, przy domniemaniu, że w sezonie damy radę utrzymać temperaturę wody w przedziale od 25 do 28 stopni.

Pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła to bardzo prosta i do tego dość tania metoda pozwalająca na ogrzanie wody w basenie. Zapewni ona nie tylko optymalną temperaturę wody, ale także wydłuży sezon związany z korzystaniem z basenu. Dowiedz się, która pompa ciepła będzie odpowiednia do Twojego basenu.

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed inwestycją w taką alternatywę należy dokonać odpowiednich obliczeń definiujących popyt na moc cieplną . Nie wiesz jaką pompę ciepła dobrać do swojego basenu? Napisz do nas info@e-ogrod.com.pl - pomożemy! Ponadto, możesz też skorzystać z diagramów rachunkowych, które pozwolą Ci zainwestować we właściwą pompę ciepła. Pamiętaj także o tym, że parametr nakreślający moc urządzenia znajduje się również w każdej instrukcji obsługi.

Koszty inwestycji w pompę ciepła

Basenowa pompa ciepła to gwarancja gorącej wody niezależnie od tego, jakie dominują warunki atmosferyczne na zewnątrz. Warto zatem poznać koszt takiej inwestycji. W tym przypadku należy uwzględnić wydatki związane z zakupem nie tylko samego urządzenia, ale również rur i kształtek pozwalających na doprowadzanie wody.

Co więcej, w celu utrzymania odpowiedniej temperatury potrzebna będzie też pokrywa solarna.

Jakie elementy odgrywają szczególne znaczenie, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne korzystania z basenowej pompy ciepła?

W przypadku wydatków eksploatacyjnych trzeba zwracać szczególną uwagę na ergonomiczne kierowanie stratą ciepła. Gdy basen nie jest użytkowany najlepiej zakrywać jego powierzchnię. Dzięki temu utrzymasz temperaturę wody. Najlepszy efekt podczas używania Basenowej pompy ciepła można uzyskać jeżeli zbiornik jest równocześnie izolowany. Izolację wykonuje się podczas budowy, rozłożenia basenu. Regularne eliminowanie zanieczyszczeń ze ścian i dna basenu uchroni przed większymi wydatkami powiązanymi z tą procedurą.

Pierwsze podgrzewanie wody w basenie

Pompa ciepła do basenu ogrodowego ma zwiększone zapotrzebowanie na ciepło w sezonie letnim przy początkowym uruchomieniu. Taki stan rzeczy wynika z tego, gdyż wtedy urządzenie wymaga znacznie więcej energii na podgrzanie wody. Pamiętaj o tym, że systematyczne korzystanie z basenów wymusza okresowe działanie basenowej pompy ciepła i tym sposobem sprawia, że pobór mocy jest znacznie niższy. W rezultacie zarządzenie tym sprzętem będzie bardziej intuicyjne i umożliwi Ci na czerpanie radości z ciepłej kąpieli w basenie niezależnie od warunków panujących na dworze. Polecamy inverterowe pompy ciepła do basenu np. Inverter Plus, Comfortline Inverter, Inver X Turbo firmy Fairland oraz pompy ciepła firmy Tebas.

Jak skutecznie zatrzymać ucieczkę ciepła z basenu?

Warto też dowiedzieć się, jak z sukcesem utrzymać ciepło w basenie Świetnym pomysłem z pewnością będzie przykrywanie basenu folią solaryczną, gdy z niego nie korzystasz lub podczas chłodnych nocy. Co więcej, pokrywy solarne pozwolą nagrzać wodę za pomocą promieni słonecznych. Dodatkowo ściany i dno basenu można pokryć izolacją. Pomoże Ci w tym też regularne uruchamianie basenowej pompy ciepła. Ustaw też basen w nasłonecznionym miejscu i systematycznie dbaj o czystość basenowej wody.

Newsletter - bądź na bieżąco!
Produkt dnia
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR15 6,5 kW 230 V do poj. 30m3 Fairland
Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR15 6,5 kW 230 V do poj. 30m3 Fairland

4 899,00 zł

Cena regularna: 5 840,00 zł

Najniższa cena: 5 000,00 zł
Szt
Środek na glony ALBA SUPER 5 L WODA KRYSZTAŁ
Środek na glony ALBA SUPER 5 L WODA KRYSZTAŁ

149,00 zł

Cena regularna: 169,00 zł

Najniższa cena: 140,00 zł
Szt
Alkorplan 2000 jasnoniebieski szer. 2,05m dł. 25mb rolka Oryginalna Renolit
Alkorplan 2000 jasnoniebieski szer. 2,05m dł. 25mb rolka Oryginalna Renolit

5 350,00 zł

Cena regularna: 6 999,00 zł

Najniższa cena: 5 350,00 zł
Szt
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium