Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Tabletki DPD 3 tester 50 listków (500 tabletek) chlor całkowity Lovibond

Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 164,99 zł 164.99
ilość Szt
Zyskujesz 1 pkt [?]
dodaj do ulubionych
Ocena: 5
Producent: Lovibond
Kod produktu: 413358

Opis

Tabletki DPD 3 w kategorii Chemia basenowa do pomiaru zawartości chloru całkowitego w wodzie basenowej za pomocą pooltestera.

Posiadamy w ofercie tabletki pomiarowe do wody basenowej renomowanych firm Lovibond oraz Palintest. Tabletki do pomiaru Lovibond, tabletki do pomiaru Palintest zapewniają pomiar na najwyższym poziomie. Dzięki utrzymaniu odpowiednich parametrów wody, będzie ona zawsze czysta, a chemia do basenu będzie działać w 100 %.

 

W basenie prywatnym pomiar wykonuj 1 - 2 razy w tygodniu.

 

Tabletki DPD 1 – pomiar chloru wolnego

Tabletki DPD 3 – pomiar chloru całkowitego

Tabletki Phenol Red – pomiar pH wody

Tabletki DPD 4 – pomiar tlenu aktywnego

 

Często pytacie nas o pomiar chloru związanego. Poniżej odpowiedź :

 

chlor związany = chlor całkowity (pomiar tabletką DPD3) – chlor wolny (pomiar tabletką DPD1) 

Wypróbuj również inne testery, fotometry, odczynniki do basenu dostępne w ofercie naszego sklepu.

Tabletki do kontroli jakości wody basenowej

Analiza wody jest ważnym aspektem dbania o wodę w basenie. Pomiar taki określa czy kąpiel w basenie jest bezpieczna, w jakiej ilości można zastosować tabletki z chlorem, chlor granulat lub chlor płynny na bazie podchlorynu. Zbyt wysokie stężenie chloru jest szkodliwe, natomiast zbyt małe sprzyja rozwojowi bakterii i glonów. Kolejnym ważnym analizowanym parametrem jest odczyn – aby zapewnić prawidłowe działanie preparatów basenowych, pH powinno być bliskie obojętnemu. W przypadku ogólnodostępnych basenów należy pamiętać o spełnieniu norm zawartych w Obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli oraz wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Na kąpieliskach publicznego dostępu woda powinna być badana kilka razy dziennie. Wodę we własnym basenie możemy analizować kilka razy w miesiącu.
Tabletki do badania wody z łatwością rozpuszczają się w badanej cieczy, znajdującej się w komorze testera. W przypadku testerów ręcznych wynik można określić dzięki zamieszczonej na obudowie skali barwnej, natomiast stosując fotometr, dokładny wynik badania zostanie pokazany na wyświetlaczu LED.

Jak dobrać tabletki do danych pomiarów wody?

Jeśli interesuje nas analiza chloru, należy wybrać tabletki DPD 1 – aby zmierzyć chlor wolny, lub DPD 3 – w celu sprawdzenia zawartości chloru całkowitego. Mając te dwa wyniki jesteśmy w stanie obliczyć stężenie chloru związanego – wystarczy od chloru całkowitego odjąć wartość chloru wolnego. Pastylki Phenol Red używamy do zmierzenia odczynu wody (pH), a tabletki o nazwie DPD 4 używamy do pomiaru tlenu aktywnego. Parametry chloru muszą mieścić się w granicach 0,3 – 0,6 mg/L, wartości tlenu aktywnego 3 – 8 mg/L, a skala pH musi być utrzymywana w przedziale 7,0 – 7,4 pH. W naszym sklepie tabletki proponowane są w ilościach 1 listka, 10 lub 50 listków (10, 100 lub 500 tabletek), renomowanych firm Lovibond lub Palintest.

W celu zakupu tabletek do analizy wody basenowej lub zapoznania się z całą ofertą dotyczącą produktów do basenów zapraszamy na stronę sklepu internetowego e-ogród.

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl