E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie obrazkowe
Opcje przeglądania

Chemia basenowa to wiele produktów, które składają się na czystą i bezpieczną wodę. Istotnymi elementami są fotometry basenowe. Tego typu produkty stosowane są przed korekcją pH, dezynfekcją metodą chlorową lub tlenową. Pokazują bowiem stężenie tych czynników i poziom zanieczyszczenia wody. Woda w basenie powinna być regularnie sprawdzana. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności pływania w brudnej wodzie basenowej, a nawet reakcji alergicznych.

 

Badania fotometryczne - dowiedz się, co zawiera woda w Twoim basenie

Fotometry do basenu to niezwykle poręczne urządzenia, które umożliwiają pomiar pH wody. Jest to czynność niezbędna do uzdatnienia wody, ponieważ chemia basenowa działa dobrze jedynie przy odpowiednim pH.

 

Pomiary fotometryczne

Fotometry basenowe dają szczegółową wiedzę na temat tego, co zawiera w sobie woda z Twojego basenu. Oprócz pomiaru pH dostarcza także niezbędnych informacji o zawartości chloru w wodzie. Rozbudowane fotometry mogą pokazywać także:

  • obecność kwasu cyjanurowego,
  • obecność bromu,
  • zawartość wapnia,
  • całkowitą alkaliczność.

 

Fotometr basenowy - działanie

Urządzenie to bada intensywność koloru, którą wytwarza odczynnik rozpuszczony w próbce wody. Jest to tzw. badanie kolorymetryczne, które porównuje uzyskany kolor z zapisanymi danymi. W fotometrze porównuje się wodę czystą z odczynnikiem, którym jest odpowiednia tabletka.

 

Każdy fotometr podaje wynik w miligramach na litr wody. Są one kalibrowane fabrycznie, ale istnieje możliwość dostosowania ręcznego, dzięki czemu można wykorzystać ich funkcje w stu procentach. Sprzęt można łatwo wyzerować, a w zależności od jego rodzaju - może zapamiętać do 100 wcześniejszych pomiarów.

 

Zalety fotometrów

Urządzenia te są bardzo wygodne w użyciu, dzięki czemu badanie wody stanie się przyjemnością, którą wykonasz łatwo i szybko. Nasz sklep zapewni Ci sprzęt najwyższej jakości, który precyzyjnie poinformuje Cię o stanie Twojego basenu. Spośród wielu możliwości wybierze ten, który najbardziej Ci odpowiada.

 

Fotometry przydają się nie tylko fanom wodnego szaleństwa. Wykorzystuje się je także w salonach SPA, laboratoriach, akwarystyce i oczyszczalniach ścieków. Ceny fotometrów różnią się w zależności od funkcji, którymi dysponują. Jest to sprzęt potrzebny każdemu, dlatego warto zaopatrzyć się w dobry egzemplarz. Dobry fotometr zagwarantuje Ci oszczędność pieniędzy.

 

Jeśli potrzebujesz więcej akcesoriów, zajrzyj do naszego sklepu.

 

 

 

Newsletter - bądź na bieżąco!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium