E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie obrazkowe

Chemia basenowa to również koagulacja wody basenowej. Krystalizacja wody jest również bardzo ważna, ale działa prawidłowo tylko przy prawidłowym ph. Aby osiągać odpowiednie poziomy pH i czystości wody, niezbędne jest stosowania odpowiednich preaparatów chemicznych przeznaczonych właśnie do pielegnacji basenu i wody. Środki do koagulacji i krystalizacji wody dostępne są zarówno w formie płynu, jak i specjalnych poduszek. Stosowane zgodnie z zaleceniami i dostosowane do basenu zapewniają właściwy poziom koagulacji i krystalizacji wody, dzięki czemu możemy korzystać przyjemnie i bezpiecznie z basenu.

 

Koagulacja i krystalizacja - ciesz się czystą wodą

 

Regulacja pH, dezynfekcja, ochrona przed algami i koagulacja to cztery procesy, które należy wykonać, aby woda w naszym basenie była czysta, przejrzysta i bezpieczna dla naszego zdrowia. Koagulacja wody basenowej inaczej zwana flokulacją jest to usunięcie z niej wszystkich rozpuszczonych substancji oraz drobnych zanieczyszczeń.

 

Koagulacja wody w basenie

Koagulanty sprawiają, że zanieczyszczenia te tworzą większe skupiska, które możliwe są do wychwycenia przez filtr basenowy. Zanieszczyszczenia zlepiają się ze sobą, a po włączeniu pompy wędrują w jej kierunku, aby tam zostały zatrzymane przez filtr. Niektóre pozostałości mogą osiadać na dnie zbiornika. Do ich usunięcia konieczny będzie specjalny odkurzacz. Koagulanty można stosować w postaci stałej lub zakupić jako płyn do jednorazowego użytku.

 

Na czym polega krystalizacja

Ta metoda oczyszczania pozwala nam na usunięcie z wody nadmiaru drobnych zanieczyszczeń, co sprawia, że woda w zbiorniku staje się krystalicznie czysta. Warunkiem powodzenia tego sposobu oczyszczania jest utrzymanie odpowiedniego pH wody. Najlepsze pH utrzymuje się w granicach 7,00.

 

Koagulacja i krystalizacja wody basenowej

Te dwie metody oczyszczania są ze sobą nierozerwalnie związane, ponieważ nie da się uzyskać odpowiedniego efektu w jednej, bez zastosowania drugiej. Regularna koagulacja da nam doskonałe efekty krystalizacji. Pozwoli też na ograniczenie w zużyciu wielu środków dezynfekujących.

Bardzo popularnymi flokulantami są związki glinu. Można je nabyć w postaci półpłynnej lub płynnej.

 

Zadbaj o swój basen

Wszystkie cząstki białek, tłuszczów, mułu oraz piasku muszą zostać usunięte przed ostatnią filtracją wody, która usuwa tylko takie zanieczyszczenia jak pozostałości naskórka, włosy, czy liście. Koagulacja chemiczna upewni nas, że w naszym basenie nie pozostaną żadne pozostałości niewidocznych gołym okiem substancji.

 

Teraz już wiesz, jak ważne jest utrzymanie czystości wody w Twoim basenie. E-ogród zapewni Ci szeroki wybór produktów tylko sprawdzonych marek. Do wyboru macie najlepszej jakości koagulanty w płynie oraz poręczne koagulanty w nabojach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem w naszym sklepie.

 

Newsletter - bądź na bieżąco!
Produkt dnia
Środek na glony  ALBA SUPER 5 L WODA KRYSZTAŁ
Środek na glony ALBA SUPER 5 L WODA KRYSZTAŁ

159,00 zł

Cena regularna: 169,00 zł

Najniższa cena: 169,00 zł
Szt
Pompa ciepła do basenu INVER X TURBO IXCR36  11,3 kW  max. pojemność  50 m3 FAIRLAND
Pompa ciepła do basenu INVER X TURBO IXCR36 11,3 kW max. pojemność 50 m3 FAIRLAND

10 299,00 zł

Cena regularna: 13 399,00 zł

Najniższa cena: 11 399,00 zł
Szt
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium