E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie obrazkowe
Metal Magic 1l Metal Magic 1l
Producent: Chemoform
Cena brutto:

76,00 zł

Calzestab Eisen EX 1l Calzestab Eisen EX 1l
Producent: Chemoform
Cena brutto:

39,00 zł

Szt
zobacz więcej

Środki stosowane w basenach napełnianych wodą ze studni.

 

Woda studzienna w basenie? Żaden problem

 

Wiele osób zastanawia się, czy można wykorzystać w basenie ogrodowym wodę ze studni. Odpowiedź brzmi - można. Trzeba tylko dobrze znać jej skład i wiedzieć, czym należy ją oczyścić.

 

W zależności od ujęcia, woda w studni posiada w składzie metale ciężkie, mikro-makro elementy. Powodują one tworzenie się osadów, mogących przyczyniać się do powstawania kamienia w baseniu lub na urządzeniach do oczyszczania, czy w rurach odpływowych. Woda studzienna także bardzo często po zastosowaniu chemii basenowej zmienia kolor np. na żółty, zielony lub brązowy.

 

Co należy zrobić

Po nalaniu wody do basenu, warto zbadać ją testerem, aby wybrać najlepszą metodę oczyszczania. Później należy wykonać cztery standardowe etapy uzdatniania wody. Pierwszy to regulacja pH do poziomu obojętnego, wynoszącego około 7pH. Woda ze studni w basenie często oczyszczana jest tabletkami chlorowymi lub chlorem w granulacie, ponieważ chlor działa silniej niż preparaty na bazie tlenu. Następnie, konieczne będzie użycie środków zapobiegających powstawaniu glonów. Na koniec należy skorzystać z preparatu flokującego wodę, który oczyści wszelkie pozostałości niechcianych zanieczyszczeń oraz środki takie jak Metal Magic, Calzestab Eisen, Calcinex.

 

Żółta woda - co zrobić

Właściciele basenów, w których znajduje się woda ze studni często mają problem z żółtą wodą. Jest to efekt występowania dużej ilości żelaza. Podczas chlorowania wody, żelazo zostaje od niej oddzielone, co sprawia wrażenie brudnej i rdzawej wody. Filtrowanie nie pomoże, gdyż cząsteczki żelaza są zbyt małe, aby zostały zatrzymane. W tym wypadku niezbędne jest zastosowanie środka koagulacyjnego (flokującego), który, jak wspomnieliśmy, spowoduje zbicie się cząsteczek w większe kolonie. Wtedy bez problemu będzie je można usunąć basenowym odkurzaczem. Dodatkowo proces ten należy wspomagać środkiem Metal Magic.

 

Chemia dla wody studziennej

W naszym sklepie możesz zaopatrzyć się w specjalne preparaty do wody ze studni w Twoim basenie. Zostały one stworzone z myślą o usuwaniu nie tylko żelaza, ale i pozostałych metali ciężkich takich jak np. srebro czy miedź. Wystarczy rozprowadzić je w wodzie, włączyć filtr i cieszyć się czystą wodą.

 

W swojej ofercie posiadamy także specjalny środek, który zapobiega powstawaniu wszelkiego rodzaju osadów. Chroni on twardą i źródlaną wodę przed osadami wapiennymi, metalowymi i rdzą.  

Woda ze studni w basenie nie musi już spędzać Ci snu z powiek. Ciesz się krystaliczną czystością dzięki produktom najlepszej jakości! Sprawdź nasze propozycje zpaobiegające wytrącaniu związków metali w naszym sklepie e-ogrod.com.pl

 

Newsletter - bądź na bieżąco!
Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium