Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

 

Chlorilong Power 5 kg Chlorilong Power 5 kg
Producent: Bayrol
Cena brutto: 359,00 zł
Szt
zobacz więcej
Chlorilong Ultimate 7 - 4,8 kg Chlorilong Ultimate 7 - 4,8 kg
Producent: Bayrol
Cena brutto: 294,00 zł
Szt
zobacz więcej

Chemia basenowa to wiele rodzajów produktów. Dezynfekcja chlorowa wody basenowej stosowana może być niemal w każdym rodzaju basenu. Jest to powszechnie stosowana, bardzo skuteczna metoda czyszczenia basenu. Chlor, który znajduje się w środkach chemicznych, perfekcyjnie zabija bakterie, wirusy, substancje organiczne znajdujące się w wodzie basenowej. Częstotliwość stosowania chloru w dezynfekcji będzie się różnić w zależności od wielkości basenu.

 

Zadbaj o swój basen - dezynfekcja chlorem

Pielęgnacja wody w basenie dzieli się na cztery etapy. Są to kolejno: regulacja pH, dezynfekcja, ochrona przed algami oraz koagulacja. Chlorowanie basenu jest jedną z metod dezynfekcji wody w zbiorniku. Aktywny chlor zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje, które mogą zagrażać naszemu organizmowi.

 

Dezynfekcja chlorem  - w jakim celu?

W zbiornikach wodnych rozwijają się drobne bakterie i grzyby, które mogą powodować wiele chorób. Najbardziej powszechne są wszelkie zmiany na skórze, które mogą się pojawić już po styczności z niewielką ilością takich drobnoustrojów. Ich rozwój sprawia, że woda staje się mętna, a dno basenu pokrywa się śliską powierzchnią. Bardzo ważne jest zatem, abyś kupując basen, od razu pomyślał o właściwym sposobie dezynfekcji wody.

 

Dezynfekcja wody chlorem

Sposób postępowania związany z oczyszczaniem różni się w zależności od rodzaju środka, jaki wybierzemy. Za ogólną zasadę można przyjąć jednak to, że chlor do dezynfekcji basenów dzieli się na następujące rodzaje: proszek lub granulat, tabletki i dobrej jakości chlor w płynie. Chlor w granulacie należy przed dozowaniem do basenu rozpuścić w letniej wodzie, zaś chlor w tabletkach należy umieszczać w dozowniku lub skimmerze. Tabletki wrzucone do wody mogą spowodować zmianę koloru ścian lub dna basenu. Chlor najlepiej jest umieszczać w wodzie wieczorem. Szczegółowe instrukcje znajdują się na każdym środku.

 

Dezynfekcja wody metodą chlorowania - dostępne opcje

  • Podchloryn sodu - jest to podstawowy środek do dezynfekcji wody. Chlor w płynie jest bardzo silny, dlatego też dozuje się go jedynie za pomocą automatycznych stacji z pompami dozującymi. Dawka podchlorynu sodu do dezynfekcji wody basenowej różni się w zależności od wielkości zbiornika. Podchloryn sodu do dezynfekcji szybko się utlenia, dlatego ważne jest, aby kupować go u sprawdzonych dostawców, aby mieć gwarancję, że jest świeży.
  • Podchloryn wapnia - Jest to związek chemiczny, który  powstaje w wyniku nasycenia wodnego roztworu wodorotlenku wapnia chlorem gazowym. Znajduje się on w grupie tabletek z chlorem. Jest używany do szokowej dezynfekcji wody.

 

Dezynfekcja chlorem jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji wody basenowej, o którym nie należy zapominać.

Po więcej produktów zapraszamy do naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl