E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie obrazkowe
Chlorifix 5kg Bayrol - chlor szok do basenu Chlorifix 5kg Bayrol - chlor szok do basenu
Producent: Bayrol
Cena brutto:

305,00 zł

Szt
zobacz więcej
Chlorifix 1kg Bayrol - chlor szok do basenu Chlorifix 1kg Bayrol - chlor szok do basenu
Producent: Bayrol
Cena brutto:

78,00 zł

Szt
zobacz więcej
Chlor GRANULAT 1 kg RAINBOW CHLOR SZOK stężenie chloru 56% SUPER WYDAJNY ! - chlor w granulacie Chlor GRANULAT 1 kg RAINBOW CHLOR SZOK stężenie chloru 56% SUPER WYDAJNY ! - chlor w granulacie
Producent: Rainbow
Cena brutto:

35,00 zł

Cena regularna: 44,00 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
Szt
zobacz więcej
  • promocja
Chlor QUICK GRANULAT 5 kg RAINBOW CHLOR SZOK stężenie chloru 56% SUPER WYDAJNY ! - chlor w granulacie Chlor QUICK GRANULAT 5 kg RAINBOW CHLOR SZOK stężenie chloru 56% SUPER WYDAJNY ! - chlor w granulacie
Producent: Rainbow
Cena brutto:

135,00 zł

Cena regularna: 178,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
Szt
zobacz więcej
  • promocja
Chlor QUICK 20g tabletki 1kg RAINBOW stężenie 56% SUPER WYDAJNY ! - chlor w tabletkach Chlor QUICK 20g tabletki 1kg RAINBOW stężenie 56% SUPER WYDAJNY ! - chlor w tabletkach
Producent: Rainbow
Cena brutto:

54,00 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 59,00 zł
Szt
zobacz więcej
  • promocja
Chlorilong Power 5 kg Bayrol  tabletki 5w1 Chlorilong Power 5 kg Bayrol tabletki 5w1
Producent: Bayrol
Cena brutto:

300,00 zł

Szt
zobacz więcej
Chlorilong Ultimate 7 - 4,8 kg Chlorilong Ultimate 7 - 4,8 kg
Producent: Bayrol
Cena brutto:

307,00 zł

Szt
zobacz więcej
ChloriLiquide 20 kg Bayrol chlor płynny ChloriLiquide 20 kg Bayrol chlor płynny
Producent: Bayrol
Cena brutto:

199,00 zł

Szt
zobacz więcej

E-ogrod.com.pl - znajdujemy się na ul. Bystrzańskiej 45/20, 43-300 Bielsko-Biała - chlor do basenu, zadzwoń i dowiedz się więcej: 731 753 950

Chemia basenowa to wiele rodzajów produktów. Dezynfekcja chlorowa wody basenowej stosowana może być niemal w każdym rodzaju basenu. Jest to powszechnie stosowana, bardzo skuteczna metoda czyszczenia basenu. Chlor basenowy, który znajduje się w środkach chemicznych, perfekcyjnie zabija bakterie, wirusy, substancje organiczne znajdujące się w wodzie basenowej. Częstotliwość stosowania chloru w dezynfekcji będzie się różnić w zależności od wielkości basenu.

Zadbaj o swój basen - dezynfekcja chlorem

Pielęgnacja wody w basenie dzieli się na cztery etapy. Są to kolejno: regulacja pH, dezynfekcja, ochrona przed algami oraz koagulacja. Chlorowanie basenu jest jedną z metod dezynfekcji wody w zbiorniku. Aktywny chlor zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje, które mogą zagrażać naszemu organizmowi.

 

Dezynfekcja chlorem  - w jakim celu?

W zbiornikach wodnych rozwijają się drobne bakterie i grzyby, które mogą powodować wiele chorób. Najbardziej powszechne są wszelkie zmiany na skórze, które mogą się pojawić już po styczności z niewielką ilością takich drobnoustrojów. Ich rozwój sprawia, że woda staje się mętna, a dno basenu pokrywa się śliską powierzchnią. Bardzo ważne jest zatem, abyś kupując basen, od razu pomyślał o właściwym sposobie dezynfekcji wody.

 

Dezynfekcja wody chlorem

Sposób postępowania związany z oczyszczaniem różni się w zależności od rodzaju środka, jaki wybierzemy. Za ogólną zasadę można przyjąć jednak to, że chlor do dezynfekcji basenów dzieli się na następujące rodzaje: proszek lub granulat, tabletki i dobrej jakości chlor w płynie. Chlor w granulacie należy przed dozowaniem do basenu rozpuścić w letniej wodzie, zaś chlor w tabletkach należy umieszczać w dozowniku lub skimmerze. Tabletki wrzucone do wody mogą spowodować zmianę koloru ścian lub dna basenu. Chlor najlepiej jest umieszczać w wodzie wieczorem. Szczegółowe instrukcje znajdują się na każdym środku.

 

Dezynfekcja wody metodą chlorowania - dostępne opcje

  • Podchloryn sodu - jest to podstawowy środek do dezynfekcji wody. Chlor w płynie jest bardzo silny, dlatego też dozuje się go jedynie za pomocą automatycznych stacji z pompami dozującymi. Dawka podchlorynu sodu do dezynfekcji wody basenowej różni się w zależności od wielkości zbiornika. Podchloryn sodu do dezynfekcji szybko się utlenia, dlatego ważne jest, aby kupować go u sprawdzonych dostawców, aby mieć gwarancję, że jest świeży.
  • Podchloryn wapnia - Jest to związek chemiczny, który  powstaje w wyniku nasycenia wodnego roztworu wodorotlenku wapnia chlorem gazowym. Znajduje się on w grupie tabletek z chlorem. Jest używany do szokowej dezynfekcji wody.

 

Dezynfekcja chlorem jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji wody basenowej, o którym nie należy zapominać.

Po więcej produktów zapraszamy do naszego sklepu.

Kiedy dodać chloru do basenu?

Kiedy basen jest napełniony po raz pierwszy, wymaga znacznie większej dawki chloru niż podczas zwykłego 3-6 dniowego procesu dezynfekcji. Najlepiej zrobić to wieczorem, gdy już nikt nie planuje korzystać z basenu.

Jak stosować do basenu wielofunkcyjne tabletki?

Na rynku pojawiły się wielofunkcyjne tabletki, które łączą w sobie chlor i substancje zwalczające glony. Są łatwe w użyciu - wystarczy umieścić je w bojce i stopniowo uwalniają swoją zawartość.

Oferujemy produkty następujących producentów:

  • producent Bayrol germany cena
  • producent Astral Fluidra hiszpania cena
  • producent Astral Fluidra spain cena
  • producent Rainbow germany cena

Jak dodawać do basenu chlor szok

Używając granulatów chlorowych należy uważać, aby nie wsypywać ich bezpośrednio do basenu. Może to spowodować odbarwienie powłoki zbiornika.

Chemia do basenu tabletki chloru

Jeśli chcesz oczyścić swoją wodę basenową, istnieją wielofunkcyjne tabletki do basenu, które zdezynfekują i zwiążą drobinki zanieczyszczeń w wodzie. Oczyści również glony, wyreguluje poziom pH i zapobiegnie gromadzeniu się brudu.

Jakie są zalety stosowania chloru w basenie?

Chlor basenowy jest powszechnym środkiem dezynfekującym używanym do odkażania basenów. Chlor skutecznie zabija bakterie i inne mikroorganizmy, które mogą powodować choroby. Głównymi zaletami stosowania chloru do dezynfekcji basenów jest jego skuteczność i stosunkowo niski koszt.

Newsletter - bądź na bieżąco!
Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium