Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Tabletki PHENOL RED tester 10 listków (100 tabletek) PH Lovibond

Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 35,00 zł 35.00
ilość Szt
Zyskujesz 0 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.90312
Producent: Lovibond
Kod produktu: 413413

Opis

Tabletki Phenol Red w kategorii Chemia basenowa do pomiaru zawartości pH w wodzie basenowej przy użyciu ręcznego testera.

Posiadamy w ofercie tabletki pomiarowe do wody basenowej renomowanych firm Lovibond oraz Palintest. Tabletki do pomiaru Lovibond, tabletki do pomiaru Palintest zapewniają pomiar na najwyższym poziomie. Dzięki utrzymaniu odpowiednich parametrów wody, będzie ona zawsze czysta, a chemia do basenu będzie działać w 100 %.

 

W basenie prywatnym pomiar wykonuj 1 - 2 razy w tygodniu.

 

Tabletki DPD 1 – pomiar chloru wolnego

Tabletki DPD 3 – pomiar chloru całkowitego

Tabletki Phenol Red – pomiar pH wody

Tabletki DPD 4 – pomiar tlenu aktywnego

 

Często pytacie nas o pomiar chloru związanego. Poniżej odpowiedź :

 

chlor związany = chlor całkowity (pomiar tabletką DPD3) – chlor wolny (pomiar tabletką DPD1)

Wypróbuj również inne testery, fotometry, odczynniki do basenu dostępne w ofercie naszego sklepu.

Tabletki niezbędne do pomiarów parametrów wody w basenie

Analiza wody jest ważnym elementem dbania o wodę w basenie. Przed chlorowaniem wody, ważne jest zbadanie zawartości chloru, aby w wodzie znalazła się odpowiednia ilość tego pierwiastka. Zbyt wysokie stężenie chloru jest szkodliwe, a zbyt małe sprzyja rozwojowi bakterii i glonów. Kolejnym ważnym analizowanym parametrem jest odczyn – aby zapewnić prawidłowe działanie preparatów basenowych, pH powinno być bliskie obojętnemu. W przypadku ogólnodostępnych basenów trzeba pamiętać o spełnieniu norm zawartych w Obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli oraz wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Na kąpieliskach publicznego dostępu woda powinna być badana kilka razy dziennie. Wodę we własnym basenie możemy analizować kilka razy w miesiącu.
Tabletki pomiarowe do basenu są łatwe w użyciu, trzeba tylko je rozpuścić w badanej wodzie. W przypadku testerów ręcznych wynik można oszacować dzięki zamieszczonej na obudowie skali barwnej, natomiast stosując fotometr, dokładny wynik badania zostanie pokazany na wyświetlaczu LED.

Jak wybrać odpowiedni typ tabletek?

Tabletki DPD 1 służą do pomiaru chloru wolnego, DPD 3 do pomiaru chloru całkowitego. Można w łatwy sposób obliczyć ilość chloru związanego – w tym celu należy od wyniku pomiaru chloru całkowitego odjąć wartość zmierzonego chloru wolnego. Pastylki Phenol Red wykorzystamy do zmierzenia odczynu wody (pH), a tabletki o nazwie DPD 4 używamy do pomiaru tlenu aktywnego. Przedziały wartości w jakich powinny znajdować się badane przez nas parametry są ściśle określone dla każdego z nich. W naszym sklepie tabletki oferowane są w ilościach 1 listka, 10 lub 50 listków (10, 100 lub 500 tabletek), renomowanych firm Lovibond lub Palintest.

W celu zakupu tabletek do analizy wody basenowej lub zapoznania się z całą ofertą dotyczącą produktów do basenów zapraszamy na stronę sklepu internetowego e-ogród.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

1 września 2017

Szybka wysyłka.

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl