Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

 

Materiały filtracyjne przynależą do działu Technika basenowa. Ich wysoka jakość pozwoli na utrzymanie basenu w idealnej czystości i zapewni jego prawidłowe funkcjonowanie.

 

Różne typy materiałów filtracyjnych stosowanych przy filtracji basenu

Filtracja wody basenowej zależy w głównej mierze od doboru metody oraz materiału filtracyjnego.

 

Na co zwracać uwagę przy doborze metody filtracji

Przy doborze metody filtracji basenu należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, z jaką ilością zanieczyszczeń w wodzie mamy do czynienia. Kolejnym krokiem mogą już być materiały filtracyjne i ich odpowiednie dopasowanie do rodzaju i wielkości basenu.

 

Piasek filtracyjny jako rodzaj materiału filtracyjnego

Do filtrów piaskowych basenowych można stosować piasek kwarcowy, o  różnym stopniu granulacji (taki materiał stosuje się w filtrach jednowarstwowych) lub piasku połączonego z takimi substancjami jak węgiel aktywny czy hydroantracyt (stosowane w filtrach wielowarstwowych).

 

Zalety szkła filtracyjnego AFM przy filtracji basenów

Szkło filtracyjne (miejsce na link) ma wpływ na redukcję  ilości produktów  do dezynfekcji. Ponadto szkło AFM w stosunku do piasku filtracyjnego umożliwia zwiększenie czasu między wymianami do 4-5 sezonów. Niewątpliwą zaletą szkła filtracyjnego do basenu jest redukcja trójchloraminów czyli nieprzyjemnego zapachu chloru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl