E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Kategorie obrazkowe

Chemia basenowa - wybierz odpowiednią dla siebie

 

Wiele osób skarży się na to, że mają mętną i brudną wodę w basenie mimo stosowania chloru i ciągłego filtrowania. Czy Ty także masz taki problem? Wydałeś już mnóstwo pieniędzy na środki i akcesoria basenowe, a dalej nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu? Przeczytaj ten krótki tekst, a dowiesz się, jaka jest przyczyna Twoich zmartwień.

 

Najważniejsze jest pH

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważny jest poziom pH wody, którą napełniony jest basen. Zbyt wysoki odczyn zasadowy lub zbyt niski odczyn kwaśny powodują, że chemia basenowa nie działa prawidłowo lub nie działa wcale. Tu znajduje się główna przyczyna problemów.

 

Idealne pH wody powinno wynosić 7, ewentualnie od 7 do 7,4.W takich warunkach chemia basenowa działa najbardziej efektywnie. Do pomiaru pH wody można użyć różnorakich testerów, w tym fotometru, który da nam przejrzyste dane, a oprócz tego poinformuje o innych pierwiastkach obecnych w wodzie.

 

Odczynniki basenowe do pH

Do regulacji pH używa się dwóch rodzajów odczynników. Odczynnik pH minus pozwalają obniżyć alkaliczność wody w naszym basenie. Jeśli jej poziom jest wyższy niż 7,4 należy zastosować taki proszek, który doprowadzi do unormowania się poziomu pH. Jest to bardzo ważne, gdyż każdy upał powoduje podniesienie się tej wartości. W naszych warunkach atmosferycznych bardzo często więc może dochodzić do zwiększenia alkaliczności wody, co sprawi, że chemia basenowa nie będzie dobrze działać.

 

Kiedy poziom pH spada poniżej 7, trzeba zastosować odczynnik pH plus. Nie należy z tym zwlekać, gdyż nadmierna kwasowość wody powoduje powstawanie korozji na metalowych częściach elementów basenowych. Kwaśna woda działa także destrukcyjnie na fugi, które mogą zostać uszkodzone lub odbarwione. Woda ma kwaśne pH wtedy, kiedy spadnie kwaśny deszcz. Warto więc po każdym opadzie, na wszelki wypadek, sprawdzać poziom kwaśności.

 

Inne odczynniki do basenu - wszystko, czego potrzebujesz

Na rynku dostępna jest mnogość różnych preparatów. Jeżeli Twoja woda jest za twarda lub ma za dużo metali ciężkich - wybierz taki środek, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz wybierać między odczynnikami do miedzi, żelaza, chlorków, fosforanów, manganu, chloru, czy twardości całkowitej. Na pewno znajdziesz to, co jest Ci potrzebne. Pamiętaj tylko, że najpierw musisz wykonać niezbędne pomiary.

 

Najważniejsza jest jakość

Zwróć uwagę na czystość odczynników, ponieważ jest to bardzo ważne w dalszych procesach oczyszczania. Pomocne będą w tym klasy czystości odczynników chemicznych, dzięki którym sam sprawdzisz, jaki środek Cię usatysfakcjonuje. Jedynie dobry sklep z odczynnikami chemicznymi da Ci gwarancję jakości i oszczędności pieniędzy.

 

W naszym sklepie znajdziesz odczynniki chemiczne najlepszej klasy czystości. Możesz skomponować swój zestaw w zależności od swoich potrzeb.

 

E-ogrod.com.pl posiada najlepsze odczynniki chemiczne w swoim sklepie internetowym. Przekonaj się sam!

Zapraszamy po więcej akcesoriów pomocnych w utrzymaniu czystości do naszego sklepu.

 

Newsletter - bądź na bieżąco!
Produkt dnia
Alkorplan 3000 Touch  Elegance szer. 1,65m dł. 21mb rolka Oryginalna Renolit
Alkorplan 3000 Touch Elegance szer. 1,65m dł. 21mb rolka Oryginalna Renolit

6 599,00 zł

Cena regularna: 7 350,00 zł

Najniższa cena: 6 599,00 zł
Szt
Filtr do basenu White Eagle 650 mm z pompą
Filtr do basenu White Eagle 650 mm z pompą

2 740,20 zł

Cena regularna: 3 489,00 zł

Najniższa cena: 2 775,20 zł
Szt
Odkurzacz basenowy CNX 40 iQ Zodiac  WI-FI robot
Odkurzacz basenowy CNX 40 iQ Zodiac WI-FI robot

5 199,00 zł

Cena regularna: 5 529,00 zł

Najniższa cena: 5 529,00 zł
Szt
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium