Producent
Cena brutto
-
od
do
Nowość
4 599,00 zł
Cena regularna:
5 599,00 zł
5 900,00 zł
Cena regularna:
6 300,00 zł
6 299,00 zł
Cena regularna:
7 600,00 zł
7 599,00 zł
Cena regularna:
9 699,00 zł
12 700,00 zł
Cena regularna:
14 700,00 zł
15 999,00 zł
Cena regularna:
16 200,00 zł
18 199,00 zł
Cena regularna:
18 500,00 zł
Pompa ciepła do basenu Tebas Full Inverter
Pompa ciepła do basenu TEBAS Full Inverter z zamontowanym fabrycznie modułem Wi-Fi i pokrowcem na zimę gratis, wyposażona jest w szereg elementów i czujników, zapewniających skuteczną i bezawaryjną pracę. W kompaktowej obudowie zamontowane są: czujniki temperatury: wody , otoczenia, gazu R32 , wężownicy , czujnik przepływu, parownik, wymiennik ciepła , zawór 4-drogowy , elektroniczny zawór rozprężny , sprężarka, wentylator , grzałka elektryczna do odszraniania pomocniczego. Przyłącze wody o średnicy 50mm, należy wykonać z użyciem obejścia-bypassu. Zastosowana unikalna technologia pełnego inwertera DC sprawia, że wydajna dwuobrotowa sprężarka i bezszczotkowy silnik wentylatora doskonale zmieniają prędkość obrotów. Sprawia to, że pompy ciepła do basenu Tebas Full Inverter model CP osiągają wyjątkowo wysoki współczynnik COP. Tylko technologia FULL Inverter powoduje bezstopniową pracę całego systemu i zapewnia najbardziej komfortowe i ciche działanie. W testach sprawdzono wszystkie komponenty urządzenia i osiągnięto zoptymalizowaną wydajność częstotliwości Hz na Hz.
Pompa ciepła do basenu TEBAS Full Inverter działa w 3 trybach :
Tryb Power - czas nagrzewania w znacznie krótszym czasie.
Tryb Smart - najlepsza równowaga między sprawnością a wydajnością.
Tryb Silent - zapewnia korzystającemu z basenu, wyjątkowo cichą pracę
Wszystkie tryby można ustawić w 3 sposobach pracy : automatyczny ( ZALECANY) , grzanie , chłodzenie.
Najważniejszą częścią pompy ciepła jest wymiennik ciepła. Dlatego w pompach ciepła TEBAS Full Inverter rura wymiennika jest wykonana z CZYSTEGO tytanu i jest praktycznie odporna na uszkodzenia spowodowane chemią wody. Posiada również rozsądną konstrukcję powierzchni, która maksymalizuje kontakt powierzchniowy z wodą w basenie, zapewniając doskonałą wydajność, przy dobrym przepływie wody z basenu,którego wartość podana jest w instrukcji.
Panel sterowania ma stopień ochrony IPX5,co oznacza że jest odporny na ciągły strumień wody pod niskim ciśnieniem, czyli np.normalny opad deszczu.
Nasza unikalna konstrukcja kanału powietrznego wentylatora dmuchawy, umożliwia dopływ i uwalnianie wystarczającego przepływu powietrza bez oporu! Ta cecha projektowa optymalizuje wydajność i minimalizuje hałas.
Czy wiesz, że? Aby pompa ciepła do basenu skutecznie podgrzewała wodę w Twoim basenie , ważne jest aby ilość wody przypływającej przez pompę ciepła wynosiła 1/10 objętości basenu.
Wydajność i moc i wartość COP podano przy temperaturze wody i powietrza 26 stopni. Wielkości basenu podano, jeśli jest pokrywa lustra wody.
Pompa ciepła do basenu TEBAS Full Inverter z WiFi:
CP70ES moc 7,0 kW, COP = 7,3-15,3 , 230 V dla basenu do 30 m³ kod 14605inver
CP110ES moc 11.0 kW , COP=7,1–15,0 , 230 V dla basenu do 50 m³ kod 14608inver
CP130ES moc 13,0 kW, COP = 7,2–15,1 , 230 V dla basenu do 60 m³ kod 14610inver
CP170ES moc 17,5 kW, COP = 7,2-15,1 ,230 V dla basenu do 70 m³ kod 14613inver
CP260ES moc 26,0 kW, COP = 7,0–14,7 , 400 V dla basenu do 95 m³ kod 14615inver
CP320ES moc 32,0 kW, COP = 7,2-15,1 , 400 V dla basenu do 110 m³ kod 14617inver
CP370ES moc 37,0 kW, COP = 7,1-15,0 , 400 V dla basenu do 130 m³ kod 14619inver
W jakim celu stosuje się basenowe pompy ciepła?
Pompa ciepła przyda się każdemu, kto chce zawsze mieć w basenie wodę w doskonałej do kąpieli temperaturze. Urządzenie to jest w stanie podgrzać wodę do ulubionej temperatury, co jest wielkim udogodnieniem przy polskiej, zmiennej pogodzie. Komfortowo ciepła woda w basenie sprawia, że spędzimy w niej więcej czasu i nie będziemy mieć kłopotu z przyzwyczajeniem się do niej. Także dzieci ucieszą się z tego powodu, ponieważ będą łatwiej się przyzwyczajać do wody, wchodząc do basenu i będą mogły dłużej się w niej bawić. Warto też stosować urządzenie podgrzewające basenową wodę, jeśli będą z niej korzystać osoby w podeszłym wieku lub zmarzluchy.
Wszystkich zainteresowanych wysokiej jakości pompami ciepła oraz innymi produktami potrzebnymi do basenu, zapraszamy na stronę sklepu internetowego E-OGROD.
Wysokiej jakości basenowe pompy ciepła
Dobranie pompy ciepła do swojego basenu jest dość proste, dobrze jednak wcześniej zastanowić się nad kilkoma zagadnieniami. Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze pompy ciepła jest jej energooszczędność. Gdy już zainwestujemy w urządzenie, nie chcemy przecież wydawać wiele pieniędzy na energię potrzebną do jego działania. Dlatego nabywając pompę warto zwrócić uwagę na współczynnik wydajności COP (ang. Coefficient of Performance). Określa on stosunek ilości wyprodukowanego przez pompę ciepła do ilości pobranej energii elektrycznej.
Wybierając pompę ciepła trzeba zwrócić również uwagę do jakiej maksymalnej objętości basenu jest ona przeznaczona. Dla dużego basenu najlepsza będzie pompa ciepła o większej mocy. W naszej ofercie można znaleźć pompy o szerokim spektrum mocy od 5 kW do nawet 21 kW. Oferujemy urządzenia sprawdzonych producentów Fairland linii Comfortline Inventer, Tebas oraz Hydro-Pro. Charakteryzują się dobrym współczynnikiem COP, cichą pracą i trwałością. Cyfrowy panel sterowania i wyświetlacz LED sprawiają, że obsługa pompy ciepła jest niezwykle łatwa. Urządzenia posiadają również funkcję autorozmrażania, co sprawia, że mogą być stosowane nawet przy minusowych temperaturach.
Zapraszamy na naszą stronę sklepu E-OGROD., gdzie można znaleźć najlepszej jakości pompy ciepła do basenu. Nabywcom naszych pomp proponujemy także opcję zamontowania przez naszych fachowców pompy w basenie.
Aby dowiedzieć się więcej o pompach ciepła → czytaj więcej
Basen nie służy do tego, aby w nim morsować, tylko do tego, aby wypocząć, zrelaksować się dlatego woda znajdująca się w jego wnętrzu powinna być ciepła. Do utrzymania właściwej temperatury w basenie używa się pomp ciepła. Używa się ich najczęściej do coraz bardziej osiągających popularność basenów takich jak baseny rozporowe oraz stelażowe. Posiadając tego typu urządzenia możemy także wydłużyć sezon basenowy, ponieważ we wrześniu pogoda potrafi być piękna, ale temperatury nie są już aż tak wysokie. Jeżeli chcemy się cieszyć piękną, czystą i ciepłą wodą powinniśmy jednocześnie rozważyć zakup piaskowego filtra, który usuwa zanieczyszczenia oraz oczyszcza naszą wodę. Jaką zatem dobrać pompę, czy tego typu urządzenia wyczerpują sporo prądu?
Basenowa pompa ciepła, a ceny inwestycyjne
Pompa dedykowana do basenu umożliwi nam na utrzymanie komfortowo ciepłej wody w basenie przez dłuższy czas nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Naturalnie miejsce, w którym znajduje się sam basen też ma duży wpływ na to jak ciepła będzie woda, dlatego najlepiej by znajdował się on w nasłonecznionym miejscu przy basenie. Dla uzyskania wyższego efektu w chłodne noce należy przykrywać basen folią solaryczną, która spowoduje, że woda będzie ciepła przez dłuższy czas. Do uruchomienia pompy ciepła nie potrzebujemy równoczesnego wymiennika, a powinniśmy wyłącznie po jej użyciu (po sezonie basenowym) wiedzieć, aby ją przeczyścić oraz zabezpieczyć (spuścić wodę z pompy na okres zimowy), gdyż taki sprzęt będzie nam służył dzięki temu przez wiele kolejnych lat.
Podłączenie Pompy Ciepła Do BasenuKoszty eksploatacyjne
Eksploatacja pompy ciepła zależy od kilku czynników, a najważniejszy z nich to funkcjonalność kierowania ciepłem. Spore znaczenie w cenach eksploatacyjnych odrywa także stopień zaizolowania basenu dlatego tak ważne jest użycie odpowiedniej izolacji ścian oraz pokrywanie zwierciadła wody ponieważ najwięcej ciepła ucieka przez lustro wody Twojego basenu Pamiętajmy też o podtrzymywaniu odpowiednich parametrów wody basenowej, żeby np. woda o kwaśnym odczynie ( pH poniżej 7,0) nie wpływała negatywnie na narzędzia basenowe.
Pompy Ciepła Do BasenuJak dobrać pompę ciepła do basenu?
Przed dobraniem odpowiedniego narzędzia powinniśmy policzyć, jakie jest zapotrzebowanie na intensywność cieplną oraz określić, jaki będzie wyglądał system pracy. Wszystkie nasze pompy ciepła mają podaną moc oraz przeznaczenie do jakiej wielkości basenu można je używać. Podajemy także współczynnik COP - im wyższy tym pompa ciepła ma większą sprawność grzewczą. Aktualnym trendem sprzedażowym są inwerterowe pompy ciepła do basenu, które wyczerpują niewiele prądu i pracują ciszej od innych pomp. Musimy też wziąć pod uwagę, że baseny dla dzieci lub te pompowane nie są przystosowane do tego, by znajdująca się w nich woda była ogrzewana za pomocą pompy. Na szczęście są to niewielkie baseny dlatego też woda znajdująca się w nich nagrzewa się w szybszym tempie za pomocą promieni słonecznych.
Jaka Pompa Ciepła Do BasenuPompa ciepła wymaga zestawu filtracyjnego.
Pompa z filtrem do basenu: pompa obiegowa, która w połączeniu z filtrem tworzy tak zwany komplet filtrujący, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, Do tego celu najlepiej nadają się filtry piaskowe, czyli zbiorniki zasypane materiałem filtrującym, którym najczęściej jest piach kwarcowy lub szkło AFM.
Pompa Do Podgrzewania BasenuZestawy filtrujące, na co zwrócić uwagę?
Podczas zakupu pompy basenowej poza jej typem warto skierować też uwagę na inne parametry takie jak:
- Średnica: tego typu informacje możemy często znaleźć w dokumentacji dodanej do danej pompy
- Wydajność: najlepiej znaleźć takiej pompy, która będzie w stanie przefiltrować wodę 3,4 razy na dobę
Podczas zakupu warto zapoznać się z opinią o danej firmie, a także z opiniami pod danym produktem, które zostawiane są przez klientów. Warto też zakupić wszystkie elementy zarówno z basenem od jednego producenta.
Pompa Ciepła Do Basenu OgrodowegoPoczątkowe podgrzewanie wody w basenie
Basenowa pompa ciepła po zimie wykazuje zwiększone potrzeby cieplne. Dzieje się tak dlatego, że po dłuższej pauzie pompa potrzebuje więcej czasu oraz energii na rozpoczęcie swojej pracy. Jednak z czasem kiedy pompa będzie pracować regularnie jej popyt na moc zacznie gwałtownie spadać. Nie istotne ile stopni ma powietrze zawsze możemy ustawić tak pompę by nagrzała nam ona wodę do oczekiwanej przez nas temperatury.
Basenowa Pompa CiepłaUtrzymanie ciepła wody basenowej
Ciepło najprędzej umyka w momencie, gdy tafla wody jest ujawniona, ponieważ w czasie parowania woda styka się z chłodniejszą temperaturą powietrza, a także wpływ na jej temperaturę ma moc wiatru. Stosując określone reguły możemy wstrzymać ucieczkę ciepła i sprawić, że pompa będzie pracować w sposób bardziej ergonomiczny.
- Zadbanie o izolacje basenu
- Zakrywanie basenu w czasie, gdy nie korzystamy z niego lub są zimne noce
- Korzystanie z pokryw solarnych, które ogrzewają wodę znajdującą się w basenie za pomocą promieni słonecznych
- Dbanie o czystość i przejrzystość wody w basenie
- Dopasowanie sprawności filtracji basenowej klarującej wodę do pompy ciepła
Instalacja i demontaż pompy ciepła
Instalacja basenowej pompy ciepła należy do bardzo naturalnych zadań. Jednak, by instalacja funkcjonowała prawidłowo powinniśmy zastosować się do kilku wytycznych takich jak:
- Bez względu na moc, jaką posiada pompa używać obejście by-pass w celu regulacji właściwego przepływu wody przez wymiennik pompy ciepła
- System dawkujący powinien znajdować się zgodnie z przepływem wody na wyjściu za pompą ciepła. Zalecana jest także instalacja zaworu zwrotnego, który zapobiega odwrotnemu przepływowi kiedy woda w basenie nie cyrkuluje, a filtr zamontowany jest powyżej lustra wody - co nie jest zalecane. Filtracje najlepiej instalować poniżej lustra wody w specjalnie przygotowanej maszynowni.
- Zainstalować pompę ciepła możemy praktycznie wszędzie pod warunkiem, że będzie miała ona nieorganiczny dostęp do powietrza, a także zapewniony będzie odpływ kondensatu oraz będziemy mieli łatwy dostęp do prądu
- Cała instalacja powinna być tak ochroniona, żeby woda deszczowa nie dostała się do parowacza
- Pompę ciepła tak samo jak intuicyjnie ją zamontowaliśmy możemy ją tak samo łatwo zdemontować
Podgrzewanie wody w basenie typy i metody ogrzewania wody basenowej
Z basenu przy idealnych warunkach atmosferycznych możemy korzystać mniej więcej przez pół roku. Jednak nie zawsze temperatura powietrza da nam gwarancję, że nasza woda będzie ciepła. Dlatego do tych celów może nam się przydać system podgrzewania wody basenowej podłączony do domowej instalacji grzewczej lub działający jako oddzielne urządzenie. Osobny sprzęt to tak nazywana pompa ciepła, o której zostało już nadmienione w tym paragrafie.
Mini pompa ciepła do basenu
Jest to nowoczesne i bardzo łatwe w obsłudze urządzenie na, które może sobie pozwolić większość osób, ponieważ nie jest one wcale takie kosztowne. Dodatkowo sprzęt ten posiada bezpieczny wyłącznik temperaturowy oraz możemy podgrzać wodę maksymalnie do 35 stopni.
Pompa ciepła do basenu 20m^3
Polecamy mini pompy ciepła do basenów naziemnych firmy GRE , Bevo, Oku Tego typu urządzenie poświęcane jest do małych basenów ogrodowych oraz w 80% korzysta ona z naturalnych zasobów do ogrzania wody, przez co płacimy tylko za 20% energii zużytej na nagrzanie. Umożliwia nam taki sprzęt zaoszczędzić nieco pieniędzy w ciągu pory roku basenowego, przy domniemaniu, że w sezonie damy radę utrzymać temperaturę wody w przedziale od 25 do 28 stopni.
Pompy ciepła do basenu
Pompa ciepła to bardzo prosta i do tego dość tania metoda pozwalająca na ogrzanie wody w basenie. Zapewni ona nie tylko optymalną temperaturę wody, ale także wydłuży sezon związany z korzystaniem z basenu. Dowiedz się, która pompa ciepła będzie odpowiednia do Twojego basenu.
Jak dobrać pompę ciepła do basenu?
Przed inwestycją w taką alternatywę należy dokonać odpowiednich obliczeń definiujących popyt na moc cieplną . Nie wiesz jaką pompę ciepła dobrać do swojego basenu? Napisz do nas info@e-ogrod.com.pl - pomożemy! Ponadto, możesz też skorzystać z diagramów rachunkowych, które pozwolą Ci zainwestować we właściwą pompę ciepła. Pamiętaj także o tym, że parametr nakreślający moc urządzenia znajduje się również w każdej instrukcji obsługi.
Koszty inwestycji w pompę ciepła
Basenowa pompa ciepła to gwarancja gorącej wody niezależnie od tego, jakie dominują warunki atmosferyczne na zewnątrz. Warto zatem poznać koszt takiej inwestycji. W tym przypadku należy uwzględnić wydatki związane z zakupem nie tylko samego urządzenia, ale również rur i kształtek pozwalających na doprowadzanie wody.
Co więcej, w celu utrzymania odpowiedniej temperatury potrzebna będzie też pokrywa solarna.
Jakie elementy odgrywają szczególne znaczenie, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne korzystania z basenowej pompy ciepła?
W przypadku wydatków eksploatacyjnych trzeba zwracać szczególną uwagę na ergonomiczne kierowanie stratą ciepła. Gdy basen nie jest użytkowany najlepiej zakrywać jego powierzchnię. Dzięki temu utrzymasz temperaturę wody. Najlepszy efekt podczas używania Basenowej pompy ciepła można uzyskać jeżeli zbiornik jest równocześnie izolowany. Izolację wykonuje się podczas budowy, rozłożenia basenu. Regularne eliminowanie zanieczyszczeń ze ścian i dna basenu uchroni przed większymi wydatkami powiązanymi z tą procedurą.
Pierwsze podgrzewanie wody w basenie
Pompa ciepła do basenu ogrodowego ma zwiększone zapotrzebowanie na ciepło w sezonie letnim przy początkowym uruchomieniu. Taki stan rzeczy wynika z tego, gdyż wtedy urządzenie wymaga znacznie więcej energii na podgrzanie wody. Pamiętaj o tym, że systematyczne korzystanie z basenów wymusza okresowe działanie basenowej pompy ciepła i tym sposobem sprawia, że pobór mocy jest znacznie niższy. W rezultacie zarządzenie tym sprzętem będzie bardziej intuicyjne i umożliwi Ci na czerpanie radości z ciepłej kąpieli w basenie niezależnie od warunków panujących na dworze. Polecamy inverterowe pompy ciepła do basenu np. Inverter Plus, Comfortline Inverter, Inver X Turbo firmy Fairland oraz pompy ciepła firmy Tebas.
Jak skutecznie zatrzymać ucieczkę ciepła z basenu?
Warto też dowiedzieć się, jak z sukcesem utrzymać ciepło w basenie Świetnym pomysłem z pewnością będzie przykrywanie basenu folią solaryczną, gdy z niego nie korzystasz lub podczas chłodnych nocy. Co więcej, pokrywy solarne pozwolą nagrzać wodę za pomocą promieni słonecznych. Dodatkowo ściany i dno basenu można pokryć izolacją. Pomoże Ci w tym też regularne uruchamianie basenowej pompy ciepła. Ustaw też basen w nasłonecznionym miejscu i systematycznie dbaj o czystość basenowej wody.