E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Chemia basenowa to dział, w którym są również korektory pH wody basenowej. Do czego służą? Przede wszystkim doprowadzają do właściwego poziomu pH w basenie i pomagają w jego utrzymaniu. Czynnik pH jest bardzo ważny nie tylko dla utrzymania czystości w basenie, ale również dla komfortu użytkowników. Korzystanie z wody basenowej, w której poziom pH jest nieodpowiedni, może prowadzić do reakcji alergicznych, podrażnień, dyskomfortu podczas użytkowania. Dlatego też należy regularnie sprawdzać poziom pH w basenie i stosować środki korygujące jego poziom, gdy jest taka konieczność.

 

Obowiązkowe wyposażenie Twojego basenu

Parametr pH mówi nam dużo o kwasowości i zasadowości wody. Im jest on niższy, tym odczyn wody jest bardziej kwaśny. Z kolei wyższy poziom pH oznacza, że woda ma odczyn zasadowy. W idealnym basenie, stężenie pH powinno wynosić 7,0 - 7,4, a więc być neutralnym.

 

Korektory pH do basenu - co warto o nich wiedzieć?

 

1. Na rynku istnieją zarówno podwyższające jak i obniżające stężenie pH.

2. Przy zakupie tego produktu, warto sprawdzić jego wydajność. Na przykład korektor pH plus w ilości 100 g na 10 metrów sześciennych podnosi stężenie pH o około 0.1.

3. Jeśli Twój korektor pH minus posiada w swoim składzie chlorki, lepiej z niego zrezygnuj. W dalszej perspektywie może on doprowadzić do korozji. Na rynku istnieją produkty firm Rainbow, Bayrol, Chemoform  wolne od tych składników chemicznych.

 

Zapraszamy na zakupy na naszej stronie.

 

Newsletter - bądź na bieżąco!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium