Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Tabletki PHENOL RED Fotometr 10 listków (100 tabletek) PH Lovibond

Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 35,00 zł 35.00
ilość Szt
Zyskujesz 0 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 5
Producent: Lovibond
Kod produktu: 413410

Opis

Tabletki Phenol Red w kategorii Chemia basenowa do pomiaru zawartości pH w wodzie basenowej za pomocą fotometru.

Posiadamy w ofercie tabletki pomiarowe do wody basenowej renomowanych firm Lovibond oraz Palintest. Tabletki do pomiaru Lovibond, tabletki do pomiaru Palintest zapewniają pomiar na najwyższym poziomie. Dzięki utrzymaniu odpowiednich parametrów wody, będzie ona zawsze czysta, a chemia do basenu będzie działać w 100 %.

 

W basenie prywatnym pomiar wykonuj 1 - 2 razy w tygodniu.

 

Tabletki DPD 1 – pomiar chloru wolnego

Tabletki DPD 3 – pomiar chloru całkowitego

Tabletki Phenol Red – pomiar pH wody

Tabletki DPD 4 – pomiar tlenu aktywnego

 

Często pytacie nas o pomiar chloru związanego. Poniżej odpowiedź :

 

chlor związany = chlor całkowity (pomiar tabletką DPD3) – chlor wolny (pomiar tabletką DPD1)

 

Wypróbuj również inne testery, fotometry, odczynniki do basenu dostępne w ofercie naszego sklepu.

Tabletki do badania jakości wody basenowej

Analiza wody jest ważnym elementem dbania o wodę w basenie. Przed chlorowaniem wody, ważne jest zbadanie zawartości chloru, aby w wodzie znalazła się odpowiednia ilość tego pierwiastka. Gdy jest zbyt mało chloru, może dojść do zanieczyszczenia mikrobiologicznego, natomiast zbyt duża jego zawartość może być niebezpieczna dla zdrowia ludzi. Należy pamiętać, że chemia basenowa działa prawidłowo w przedziale pH wynoszącym od 7,0 do 7,4 pH czyli w odczynie w granicach obojętnego. W przypadku ogólnodostępnych basenów trzeba pamiętać o spełnieniu norm zawartych w Obwieszczeniu Ministra Zdrowia w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli oraz wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dlatego koniecznie trzeba mieć na uwadze jej regularne kontrole. W przypadku basenu prywatnego wystarczy, jeśli wodę będziemy badać 1 do 2 razy w tygodniu.
Tabletki do badania wody dobrze rozpuszczają się w badanej cieczy, znajdującej się w komorze testera. Jednak aby prawidłowo odczytać wyniki, konieczny do nich będzie także tester ręczny z barwną skalą lub dokładniejszy tester elektroniczny zwany fotometrem basenowym.

Jak dobrać tabletki do rodzaju pomiarów wody?

Tabletki DPD 1 służą do pomiaru chloru wolnego, DPD 3 do pomiaru chloru całkowitego. Mając te dwa wyniki jesteśmy w stanie obliczyć stężenie chloru związanego – wystarczy od chloru całkowitego odjąć wartość chloru wolnego. Odczyn zbadamy za pomocą tabletek o nazwie Phenol Red, a tlen aktywny – DPD 4. Parametry chloru powinny mieścić się w granicach 0,3 – 0,6 mg/L, wartości tlenu aktywnego 3 – 8 mg/L, a skala pH musi być utrzymywana w przedziale 7,0 – 7,4 pH. W naszym sklepie internetowym oferujemy tabletki pomiarowe zaufanych brytyjskich firm, dostępne w różnych ilościach – od 10 do 500 tabletek.

W celu nabycia tabletek do analizy wody basenowej lub zapoznania się z całą ofertą dotyczącą produktów do basenów zapraszamy na stronę sklepu internetowego e-ogród.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl