Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Basenowa pompa ciepła Inverter Plus IPHCR20 8,5 kW 230 V do poj. 40m3 Fairland

Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 7 569,00 zł 7569.00
ilość Szt
Zyskujesz 75 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.89656
Producent: Fairland
Kod produktu: IPHCR20

Opis

Transport GRATIS !!!

Pompa ciepła Fairland Inverter-Plus (seria: IPHCR) Pompa ciepła do basenu z pełną technologią inwerterową do ogrzewania lub chłodzenia wody w basenach o objętości do 40 m3.

Wszystkie pompy ciepła do basenu Inverter Plus od 2021 w standardzie wyposażone są w wewnętrzny moduł Wi-Fi.

Pompy ciepła do basenu serii INVERTER-PLUS to w tej chwili jedyne na rynku pompy ciepła z pełną technologią inwerterową. Inwertery są droższe, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż płynnie dostosowują swoją wydajność i działanie do zadanej temperatury wody w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a włączanie odbywa się w sposób płynny, a więc nie generuje niepotrzebnych strat energii. Pompy INVERTER-PLUS przeznaczone są do ogrzewania wody w basenach o objętości od 30 m3 do 160 m3 w zależności od wybranego modelu.

Klasyczne pompy ciepła pracują ze stałą wydajnością, czyli stałymi obrotami sprężarki i wentylatora. Natomiast pompy inwerterowe mają z reguły ustalone kilka różnych wydajności (obrotów) sprężarki i wentylatora. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło do ogrzania wody jest duże to pracują one z najwyższymi obrotami. Kiedy zapotrzebowanie na ciepło spada to sprężarka i wentylator pracują ze średnimi lub niskimi obrotami. Mogą pracować w zakresie wydajności od 25% do 100%, lecz przez większość czasu pracują w zakresie 25% - 45% dla osiągnięcia największej efektywności.

Invertorowa pompa ciepła pracuje bardzo cicho.

   Pompa ciepła do basenu głośność pracy

 

Inwerterowa pompa ciepła do basenu

Pompa ciepła do basenu Inverter Plus IPHCR

Obsługa pomp ciepła do basenu Inverter-Plus jest bardzo prosta. Na obudowie pompy zainstalowany jest sterownik z wyłącznikiem, przyciskami do ustawienia temperatury wody, przyciskiem Tryb i blokady ustawień oraz wyświetlaczem, na którym pokazywana jest temperatura wody wlotowej/wylotowej, wydajność pompy oraz wybrany tryb pracy.

Obsługa urządzenia sprowadza się do włączenia pompy i wybrania za pomocą przycisków żądanej temperatury wody w basenie. Za pomocą przycisku Tryb można wybrać standardowy tryb pracy Smart lub tryb cichy Silence. Zaleca się wybranie trybu cichego na początku sezonu kąpielowego, kiedy temperatura wody nie osiągnęła jeszcze wartości zadanej.

Basenowa pompa ciepła Inverter Plus

Inverter-Plus pracuje wtedy ze średnią wydajnością równą około 50% maksymalnej osiągając wyższy współczynnik COP i generując mniejszy hałas.

W przypadku wystąpienia usterek praca pompy ciepła zostanie zatrzymana, a na wyświetlaczu pojawi się kod usterki, który umożliwia serwisowi szybkie dokonanie naprawy.

 

Średni dzienny pobór mocy w czasie sezonu kąpielowego 180 dni dla pompy ciepłą o mocy grzewczej 13,5 kW przy założeniu A260C/W260C/H80% 

Pobór prądu przez pompę ciepła do basenu

Przez pierwsze 5 dni po rozpoczęciu sezonu kąpielowego basenowa pompa ciepła Inverter-Plus pracuje ze 100% wydajnością podgrzewając wodę do zadanej temperatury, a przez pozostałe 175 dni pracuje ze średnią wydajnością 50% pokrywając jedynie straty ciepła z mocą pobieraną niższą o 30% niż moc nominalna. Natomiast pompa typu On/Off pracuje stale z mocą nominalną.

 

W jakim celu stosuje się basenowe pompy ciepła?

Pompa ciepła przyda się każdemu, kto chce zawsze mieć w basenie wodę w doskonałej do kąpieli temperaturze. Urządzenie to jest w stanie podgrzać wodę do ulubionej temperatury, co jest wielkim udogodnieniem przy polskiej, zmiennej pogodzie. Komfortowo ciepła woda w basenie sprawia, że spędzimy w niej więcej czasu i nie będziemy mieć kłopotu z przyzwyczajeniem się do niej. Także dzieci ucieszą się z tego powodu, ponieważ będą łatwiej się przyzwyczajać do wody, wchodząc do basenu i będą mogły dłużej się w niej bawić. Warto też stosować urządzenie podgrzewające basenową wodę, jeśli będą z niej korzystać osoby w podeszłym wieku lub zmarzluchy.
Wszystkich zainteresowanych wysokiej jakości pompami ciepła oraz innymi produktami potrzebnymi do basenu, zapraszamy na stronę sklepu internetowego E-OGROD.

Wysokiej jakości basenowe pompy ciepła

Dobranie pompy ciepła do swojego basenu jest dość proste, dobrze jednak wcześniej zastanowić się nad kilkoma zagadnieniami. Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze pompy ciepła jest jej energooszczędność. Gdy już zainwestujemy w urządzenie, nie chcemy przecież wydawać wiele pieniędzy na energię potrzebną do jego działania. Dlatego nabywając pompę warto zwrócić uwagę na współczynnik wydajności COP (ang. Coefficient of Performance). Określa on stosunek ilości wyprodukowanego przez pompę ciepła do ilości pobranej energii elektrycznej.
Wybierając pompę ciepła trzeba zwrócić również uwagę do jakiej maksymalnej objętości basenu jest ona przeznaczona. Dla dużego basenu najlepsza będzie pompa ciepła o większej mocy. W naszej ofercie można znaleźć pompy o szerokim spektrum mocy od 5 kW do nawet 21 kW. Oferujemy urządzenia sprawdzonych producentów Fairland linii Comfortline Inventer, Tebas oraz Hydro-Pro. Charakteryzują się dobrym współczynnikiem COP, cichą pracą i trwałością. Cyfrowy panel sterowania i wyświetlacz LED sprawiają, że obsługa pompy ciepła jest niezwykle łatwa. Urządzenia posiadają również funkcję autorozmrażania, co sprawia, że mogą być stosowane nawet przy minusowych temperaturach.

Zapraszamy na naszą stronę sklepu E-OGROD., gdzie można znaleźć najlepszej jakości pompy ciepła do basenu. Nabywcom naszych pomp proponujemy także opcję zamontowania przez naszych fachowców pompy w basenie.


Aby dowiedzieć się więcej o pompach ciepła → czytaj więcej

Basen nie służy do tego, by w nim morsować, tylko do tego, żeby odpocząć, zrelaksować się dlatego woda znajdująca się w jego wnętrzu powinna być ciepła. Do utrzymania właściwej temperatury w basenie używa się pomp ciepła. Używa się ich najczęściej do coraz bardziej zyskujących popularność basenów takich jak baseny rozporowe oraz stelażowe. Posiadając tego typu narzędzia możemy także przedłużyć sezon basenowy, gdyż we wrześniu pogoda potrafi być piękna, ale temperatury nie są już aż tak najwyższe. Jeżeli pragniemy się cieszyć piękną, czystą i ciepłą wodą powinniśmy jednocześnie rozważyć zakup piaskowego filtra, który eliminuje skażenia oraz oczyszcza naszą wodę. Jaką zatem wybrać pompę, czy tego typu urządzenia wyczerpują dużo prądu?

Basenowa pompa ciepła, a koszty inwestycyjne

Pompa dedykowana do basenu pozwoli nam na utrzymanie komfortowo ciepłej wody w basenie przez dłuższy czas nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Naturalnie miejsce, w którym znajduje się sam basen też ma duży wpływ na to jak ciepła będzie woda, dlatego najlepiej by znajdował się on w nasłonecznionym miejscu przy basenie. Dla osiągnięcia lepszego efektu w chłodne noce należy zakrywać basen folią solaryczną, która spowoduje, że woda będzie ciepła przez dłuższy czas. Do pobudzenia pompy ciepła nie potrzebujemy równoczesnego wymiennika, a powinniśmy jedynie po jej używaniu (po sezonie basenowym) pamiętać, aby ją przeczyścić oraz zabezpieczyć (zawieść wodę z pompy na okres zimowy), gdyż taki sprzęt będzie nam służył dzięki temu przez wiele następnych lat.

Pompa Ciepła Do Basenu Czy Warto?

Wydatki eksploatacyjne

Eksploatacja pompy ciepła zależy od kilku czynników, a najistotniejszy z nich to funkcjonalność zarządzania ciepłem. Spore znaczenie w kosztach eksploatacyjnych odrywa także stopień zaizolowania basenu dlatego tak ważne jest zastosowanie właściwej izolacji ścian oraz przykrywanie zwierciadła wody ponieważ sporo ciepła umyka przez lustro wody Twojego basenu Pamiętajmy też o podtrzymywaniu odpowiednich parametrów wody basenowej, żeby np. woda o kwaśnym odczynie ( pH poniżej 7,0) nie oddziaływała negatywnie na urządzenia basenowe.

Pompa Ciepła Do Basenu Ogrodowego

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed dobraniem specjalnego narzędzia powinniśmy policzyć, jakie jest zapotrzebowanie na moc cieplną oraz nazwać, jaki będzie wyglądał system pracy. Wszystkie nasze pompy ciepła mają podaną intensywność oraz przeznaczenie do jakiej wielkości basenu można je stosować. Przekazujemy także współczynnik COP - im wyższy tym pompa ciepła ma większą sprawność grzewczą. Bieżącym kierunkiem sprzedażowym są inwerterowe pompy ciepła do basenu, które zużywają mało prądu i pracują ciszej od innych pomp. Musimy też wziąć pod uwagę, że baseny dla dzieci lub te pompowane nie są przystosowane do tego, by znajdująca się w nich woda była nagrzewana za pomocą pompy. Na szczęście są to małe baseny dlatego też woda znajdująca się w nich nagrzewa się w szybszym tempie za pomocą promieni słonecznych.

Jaka Pompa Ciepła Do Basenu

Pompa ciepła wymaga zestawu filtracyjnego.

Pompa z filtrem do basenu: pompa obiegowa, która w zestawieniu z filtrem tworzy tak zwany zestaw filtrujący, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, Do tego celu najlepiej nadają się filtry piaskowe, czyli zbiorniki zasypane materiałem odcedzającym, którym najczęściej jest piach kwarcowy lub szkło AFM.

Pompa Do Podgrzewania Wody W Basenie

Zestawy filtrujące, na co skierować uwagę?

Podczas zakupu pompy basenowej poza jej typem warto skierować też uwagę na pozostałe parametry takie jak:

 • Średnica: tego typu dane możemy zazwyczaj znaleźć w dokumentacji dołączonej do danej pompy
 • Skuteczność: najlepiej szukać takiej pompy, która będzie w stanie przefiltrować wodę 3,4 razy na dobę

Podczas zakupu warto zaznajomić się z opinią o danej marce, a także z komentarzami pod danym produktem, które zostawiane są przez klientów. Warto też zakupić wszystkie elementy zarówno z basenem od jednego twórcy.

Jaka Pompa Ciepła Do Basenu

Pierwsze podgrzewanie wody w basenie

Basenowa pompa ciepła po zimie wykazuje zwiększone potrzeby ciepłe. Dzieje się tak dlatego, że po dłuższej pauzie pompa potrzebuje więcej czasu oraz sile na rozpoczęcie swojej pracy. Jednak z czasem kiedy pompa będzie pracować regularnie jej zapotrzebowanie na intensywność zacznie gwałtownie spadać. Nie ważne ile stopni ma powietrze zawsze możemy ustawić tak pompę by nagrzała nam ona wodę do oczekiwanej przez nas temperatury.

Pompa Ciepła Basen

Utrzymanie ciepła wody basenowej

Ciepło najprędzej ucieka w momencie, gdy tafla wody jest ujawniona, gdyż w czasie odparowywania woda styka się z chłodniejszą temperaturą powietrza, a także wpływ na jej temperaturę ma siła wiatru. Stosując określone zasady możemy wstrzymać ucieczkę ciepła i sprawić, że pompa będzie pracować w sposób bardziej ergonomiczny.

 • Zadbanie o izolacje basenu
 • Zakrywanie basenu w czasie, gdy nie korzystamy z niego lub są chłodne noce
 • Korzystanie z pokryw solarnych, które nagrzewają wodę znajdującą się w basenie za pomocą promieni słonecznych
 • Dbanie o czystość i przejrzystość wody w basenie
 • Dopasowanie sprawności filtracji basenowej oczyszczającej wodę do pompy ciepła

Pompa Do Podgrzewania Wody W Basenie

Montaż i demontaż pompy ciepła

Instalacja basenowej pompy ciepła należy do bardzo prostych zadań. Jednak, by instalacja działała poprawnie powinniśmy zastosować się do kilku wskazówek takich jak:

 • Bez względu na moc, jaką posiada pompa używać podwórko by-pass w celu regulacji odpowiedniego przepływu wody przez wymiennik pompy ciepła
 • System dozujący powinien znajdować się zgodnie z przepływem wody na wyjściu za pompą ciepła. Zalecana jest także instalacja zaworu zwrotnego, który zapobiega przeciwnemu przepływowi kiedy woda w basenie nie cyrkuluje, a filtr zamontowany jest powyżej lustra wody - co nie jest zalecane. Filtracje najlepiej instalować poniżej lustra wody w specjalnie przygotowanej maszynowni.
 • Zainstalować pompę ciepła możemy praktycznie wszędzie pod warunkiem, że będzie miała ona nieorganiczny dostęp do powietrza, a także zapewniony będzie odpływ kondensatu oraz będziemy mieli łatwy dostęp do prądu
 • Ogólna instalacja powinna być tak zabezpieczona, żeby woda deszczowa nie uzyskała się do parowacza
 • Pompę ciepła tak samo jak intuicyjnie ją zamontowaliśmy możemy ją tak samo łatwo rozmontować

Podgrzewanie wody w basenie typy i metody ogrzewania wody basenowej

Z basenu przy perfekcyjnych warunkach atmosferycznych możemy korzystać mniej więcej przez pół roku. Jednak nie zawsze temperatura powietrza da nam gwarancję, że nasza woda będzie ciepła. Dlatego do tych celów może nam się przydać system podgrzewania wody basenowej podłączony do domowej instalacji grzewczej lub pracujący jako osobne urządzenie. Osobny ekwipunek to tak nazywana pompa ciepła, o której zostało już nadmienione w tym paragrafie.

Mini pompa ciepła do basenu

Jest to nowoczesne i bardzo łatwe w obsłudze urządzenie na, które może sobie pozwalać większość osób, ponieważ nie jest one wcale takie kosztowne. Dodatkowo sprzęt ten posiada bezpieczny wyłącznik temperaturowy oraz możemy podgrzać wodę maksymalnie do 35 stopni.

Pompa ciepła do basenu 20m^3

Polecamy mini pompy ciepła do basenów naziemnych firmy GRE , Bevo, Oku Tego typu urządzenie poświęcane jest do małych basenów ogrodowych oraz w 80% korzysta ona z naturalnych zasobów do ogrzania wody, przez co opłacamy tylko za 20% energii zużytej na nagrzanie. Pozwala nam taki ekwipunek zaoszczędzić nieco pieniędzy w ciągu sezonu basenowego, przy domniemaniu, że w sezonie damy radę utrzymać temperaturę wody w przedziale od 25 do 28 stopni.

Pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła to bardzo prosta i do tego dość niedroga metoda pozwalająca na ogrzanie wody w basenie. Zapewni ona nie tylko optymalną temperaturę wody, lecz także wydłuży sezon związany z korzystaniem z basenu. Dowiedz się, jaka pompa ciepła będzie odpowiednia do Twojego basenu.

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed inwestycją w taką alternatywę należy dokonać właściwych obliczeń definiujących zapotrzebowanie na moc cieplną . Nie wiesz jaką pompę ciepła wybrać do swojego basenu? Napisz do nas info@e-ogrod.com.pl - pomożemy! Ponadto, możesz też skorzystać z wykresów rachunkowych, które pozwolą Ci inwestować we odpowiednią pompę ciepła. Pamiętaj także o tym, że parametr nakreślający moc urządzenia znajduje się również w każdej instrukcji obsługi.

Ceny inwestycji w pompę ciepła

Basenowa pompa ciepła to gwarancja ciepłej wody niezależnie od tego, jakie panują warunki atmosferyczne na zewnątrz. Warto zatem poznać koszt takiej inwestycji. W tym przypadku należy uwzględnić wydatki powiązane z zakupem nie tylko samego urządzenia, ale również rurek i kształtek pozwalających na doprowadzanie wody.

Co więcej, w celu utrzymania odpowiedniej temperatury potrzebna będzie też pokrywa solarna.

Jakie elementy odgrywają szczególne znaczenie, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne korzystania z basenowej pompy ciepła?

W przypadku kosztów eksploatacyjnych trzeba zwracać szczególną uwagę na ergonomiczne kierowanie stratą ciepła. Gdy basen nie jest użytkowany najlepiej zakrywać jego powierzchnię. Dzięki temu utrzymasz temperaturę wody. Najlepszy efekt podczas stosowania Basenowej pompy ciepła można uzyskać jeżeli zbiornik jest równocześnie izolowany. Izolację wykonuje się podczas budowy, rozłożenia basenu. Regularne eliminowanie zanieczyszczeń ze ścian i dna basenu uchroni przed większymi wydatkami powiązanymi z tą procedurą.

Początkowe podgrzewanie wody w basenie

Pompa ciepła do basenu ogrodowego ma zwiększone zapotrzebowanie na ciepło w sezonie letnim przy początkowym uruchomieniu. Taki stan rzeczy wynika z tego, gdyż wtedy urządzenie wymaga znacznie więcej energii na podgrzanie wody. Pamiętaj o tym, że systematyczne korzystanie z basenów wymusza okresowe działanie basenowej pompy ciepła i tym sposobem sprawia, że pobór mocy jest znacznie niższy. W rezultacie zarządzenie tym sprzętem będzie bardziej intuicyjne i umożliwi Ci na czerpanie radości z ciepłej kąpieli w basenie niezależnie od warunków panujących na dworze. Polecamy inverterowe pompy ciepła do basenu np. Inverter Plus, Comfortline Inverter, Inver X Turbo firmy Fairland oraz pompy ciepła firmy Tebas.

Jak skutecznie zatrzymać ucieczkę ciepła z basenu?

Warto też dowiedzieć się, jak z sukcesem utrzymać ciepło w basenie Świetnym pomysłem z pewnością będzie przykrywanie basenu folią solaryczną, gdy z niego nie korzystasz lub podczas zimnych nocy. Co więcej, pokrywy solarne pozwolą nagrzać wodę za pomocą promieni słonecznych. Dodatkowo ściany i dno basenu można pokryć izolacją. Pomoże Ci w tym też regularne uruchamianie basenowej pompy ciepła. Ustaw też basen w nasłonecznionym miejscu i systematycznie dbaj o czystość basenowej wody.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

7 grudnia 2021

Polecam firmę i produkty , sprawa zakupu załatwiona na 6+ ,

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl