Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

 

Opcje przeglądania
Cena brutto
  • od
    do
Nowość

Metal Magic 1l

Metal Magic 1l
Metal Magic 1l

Środek Metal Magic do usuwania żelaza, miedzi, srebra i innych metali z wody basenowej i ze ścian basenów bez potrzeby jego opróżniania. Nie niszczy folii PVC, glazury, farb chlorokauczukowych i stali szlachetnej. Zalecany do basenów napełnianych wodą ze studni.

 

Wysyłka w: 24 godziny

Cena brutto: 69,00 zł
Szt

Calcinex 1l Bayrol usuwanie wapnia i związków metali

Calcinex 1l Bayrol usuwanie wapnia i związków metali
Calcinex 1l Bayrol usuwanie wapnia i związków metali

Calcinex  firmy Bayrol zapobiega wytrącaniu i odkładaniu się związków powodujących twardość wody, a zwłaszcza związków wapnia. Przez jego stosowanie można zapobiec zmętnieniu wody i osadzaniu się związków wapnia w basenach, filtrach i wymiennikach ciepła. Ponadto Calcinex dodany odpowiednio wcześnie do basenu wiąże jony metali zawarte w wodzie i tym samym zapobiega zabarwieniom wody. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy do napełniania i uzupełniania wody w basenie stosowana jest woda ze studniCalcinex należy dozować zaraz po napełnieniu basenu wodą przed dodaniem chemii basenowej.

Wysyłka w: 24 godziny

Cena brutto: 63,00 zł
Szt

Calzestab Eisen EX 1l

Calzestab Eisen EX 1l
Calzestab Eisen EX 1l

Środek Calzestab eisen ex zapobiega powstawaniu osadów wapiennych, metalowych (miedź, srebro), rdzawych. Nadaje się przede wszystkim do wody twardej i źródlanej.

Wysyłka w: 24 godziny

Cena brutto: 35,00 zł
Szt

Środki stosowane w basenach napełnianych wodą ze studni.

 

Woda studzienna w basenie? Żaden problem

 

Wiele osób zastanawia się, czy można wykorzystać w basenie ogrodowym wodę ze studni. Odpowiedź brzmi - można. Trzeba tylko dobrze znać jej skład i wiedzieć, czym należy ją oczyścić.

 

W zależności od ujęcia, woda w studni posiada w składzie metale ciężkie, mikro-makro elementy. Powodują one tworzenie się osadów, mogących przyczyniać się do powstawania kamienia w baseniu lub na urządzeniach do oczyszczania, czy w rurach odpływowych. Woda studzienna także bardzo często po zastosowaniu chemii basenowej zmienia kolor np. na żółty, zielony lub brązowy.

 

Co należy zrobić

Po nalaniu wody do basenu, warto zbadać ją testerem, aby wybrać najlepszą metodę oczyszczania. Później należy wykonać cztery standardowe etapy uzdatniania wody. Pierwszy to regulacja pH do poziomu obojętnego, wynoszącego około 7pH. Woda ze studni w basenie często oczyszczana jest tabletkami chlorowymi lub chlorem w granulacie, ponieważ chlor działa silniej niż preparaty na bazie tlenu. Następnie, konieczne będzie użycie środków zapobiegających powstawaniu glonów. Na koniec należy skorzystać z preparatu flokującego wodę, który oczyści wszelkie pozostałości niechcianych zanieczyszczeń oraz środki takie jak Metal Magic, Calzestab Eisen, Calcinex.

 

Żółta woda - co zrobić

Właściciele basenów, w których znajduje się woda ze studni często mają problem z żółtą wodą. Jest to efekt występowania dużej ilości żelaza. Podczas chlorowania wody, żelazo zostaje od niej oddzielone, co sprawia wrażenie brudnej i rdzawej wody. Filtrowanie nie pomoże, gdyż cząsteczki żelaza są zbyt małe, aby zostały zatrzymane. W tym wypadku niezbędne jest zastosowanie środka koagulacyjnego (flokującego), który, jak wspomnieliśmy, spowoduje zbicie się cząsteczek w większe kolonie. Wtedy bez problemu będzie je można usunąć basenowym odkurzaczem. Dodatkowo proces ten należy wspomagać środkiem Metal Magic.

 

Chemia dla wody studziennej

W naszym sklepie możesz zaopatrzyć się w specjalne preparaty do wody ze studni w Twoim basenie. Zostały one stworzone z myślą o usuwaniu nie tylko żelaza, ale i pozostałych metali ciężkich takich jak np. srebro czy miedź. Wystarczy rozprowadzić je w wodzie, włączyć filtr i cieszyć się czystą wodą.

 

W swojej ofercie posiadamy także specjalny środek, który zapobiega powstawaniu wszelkiego rodzaju osadów. Chroni on twardą i źródlaną wodę przed osadami wapiennymi, metalowymi i rdzą.  

Woda ze studni w basenie nie musi już spędzać Ci snu z powiek. Ciesz się krystaliczną czystością dzięki produktom najlepszej jakości! Sprawdź nasze propozycje zpaobiegające wytrącaniu związków metali w naszym sklepie e-ogrod.com.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl