Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Nowości
Osuszacz do basenu CDP 50
Osuszacz do basenu CDP 50
14 999,00 zł
Szt
Osuszacz do basenu CDP 40
Osuszacz do basenu CDP 40
12 800,00 zł
Szt
Sonda
Co planujesz kupić w sezonie 2020 ?

 

Chlorilong Ultimate 7 - 4,8 kg Chlorilong Ultimate 7 - 4,8 kg
Producent: Bayrol
Cena brutto: 245,00 zł
Szt
zobacz więcej
ChloriLiquide 35 kg Bayrol ChloriLiquide 35 kg Bayrol
Producent: Bayrol
Cena brutto: 229,00 zł
Szt
zobacz więcej

Chemia basenowa to wiele rodzajów produktów. Dezynfekcja chlorowa wody basenowej stosowana może być niemal w każdym rodzaju basenu. Jest to powszechnie stosowana, bardzo skuteczna metoda czyszczenia basenu. Chlor, który znajduje się w środkach chemicznych, perfekcyjnie zabija bakterie, wirusy, substancje organiczne znajdujące się w wodzie basenowej. Częstotliwość stosowania chloru w dezynfekcji będzie się różnić w zależności od wielkości basenu.

 

Zadbaj o swój basen - dezynfekcja chlorem

Pielęgnacja wody w basenie dzieli się na cztery etapy. Są to kolejno: regulacja pH, dezynfekcja, ochrona przed algami oraz koagulacja. Chlorowanie basenu jest jedną z metod dezynfekcji wody w zbiorniku. Aktywny chlor zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje, które mogą zagrażać naszemu organizmowi.

 

Dezynfekcja chlorem  - w jakim celu?

W zbiornikach wodnych rozwijają się drobne bakterie i grzyby, które mogą powodować wiele chorób. Najbardziej powszechne są wszelkie zmiany na skórze, które mogą się pojawić już po styczności z niewielką ilością takich drobnoustrojów. Ich rozwój sprawia, że woda staje się mętna, a dno basenu pokrywa się śliską powierzchnią. Bardzo ważne jest zatem, abyś kupując basen, od razu pomyślał o właściwym sposobie dezynfekcji wody.

 

Dezynfekcja wody chlorem

Sposób postępowania związany z oczyszczaniem różni się w zależności od rodzaju środka, jaki wybierzemy. Za ogólną zasadę można przyjąć jednak to, że chlor do dezynfekcji basenów dzieli się na następujące rodzaje: proszek lub granulat, tabletki i dobrej jakości chlor w płynie. Chlor w granulacie należy przed dozowaniem do basenu rozpuścić w letniej wodzie, zaś chlor w tabletkach należy umieszczać w dozowniku lub skimmerze. Tabletki wrzucone do wody mogą spowodować zmianę koloru ścian lub dna basenu. Chlor najlepiej jest umieszczać w wodzie wieczorem. Szczegółowe instrukcje znajdują się na każdym środku.

 

Dezynfekcja wody metodą chlorowania - dostępne opcje

  • Podchloryn sodu - jest to podstawowy środek do dezynfekcji wody. Chlor w płynie jest bardzo silny, dlatego też dozuje się go jedynie za pomocą automatycznych stacji z pompami dozującymi. Dawka podchlorynu sodu do dezynfekcji wody basenowej różni się w zależności od wielkości zbiornika. Podchloryn sodu do dezynfekcji szybko się utlenia, dlatego ważne jest, aby kupować go u sprawdzonych dostawców, aby mieć gwarancję, że jest świeży.
  • Podchloryn wapnia - Jest to związek chemiczny, który  powstaje w wyniku nasycenia wodnego roztworu wodorotlenku wapnia chlorem gazowym. Znajduje się on w grupie tabletek z chlorem. Jest używany do szokowej dezynfekcji wody.

 

Dezynfekcja chlorem jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji wody basenowej, o którym nie należy zapominać.

Po więcej produktów zapraszamy do naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl