Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Automatyka LDPRC stacja pomiarowo-regulacyjna PH/REDOX/WOLNY CHLOR Emec do basenu z pompami

Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 16 216,98 zł 16216.98
ilość Szt
Zyskujesz 162 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.99
Producent: Emec
Kod produktu: LDPRC

Opis

Automatyka LDPRC dla basenów publicznych w zestawie pompy dozujące. Stacja służy do pomiaru i regulacji wartości pH i wolnego chloru w wodzie basenowej oraz pomiaru potencjału redukcyjno-utleniającego redoks i temperatury wody. Stacja z pompami dozującymi. LDPRC spełnia wymagania wielu norm europejskich, w tym niemieckiej normy DIN 19 643. Parametry wody są mierzone przez analogowe układy pomiarowe, a następnie cyfrowo przetwarzane przez mikroprocesor. Pozostałe zadania regulacyjne i monitorujące są także wykonywane przez mikroprocesor. Stacja posiada duży wyświetlacz LCD z dobrze widocznymi cyframi wartości pomiarowych pH i chloru.

Menu regulatora obsługiwane jest za pomocą wciskanego pokrętła i posiada wiele funkcji przydatnych w codziennej eksploatacji, zwłaszcza dla małych, starych bądź nietypowych basenów. Istnieje możliwość wyboru dwóch rodzajów regulacji proporcjonalnej - długości impulsów dozujących (zmiana czasu włączenia/wyłączenia pomp) oraz częstotliwości impulsów dozujących (zmiana częstotliwości dozowania pomp impulsowych). W pierwszym przypadku można zastosować pompy o sterowaniu stałym (włącz/wyłącz) perystaltyczne lub membranowe. Przy wyborze regulacji częstotliwościowej można zastosować tylko pompy membranowe o sterowaniu impulsowym. Ponadto można wybrać tryb regulacji dwupołożeniowej (On/Off) oraz regulacji dwupołożeniowej z programowanym czasem dozowania i postoju pompy. Jest to funkcja bardzo przydatna przy małych bądź nietypowych i trudnych w regulacji obiektach, gdzie dobre wymieszanie wody jest częstym problemem. Standardowo po wyborze sterowania impulsowego można zastosować jednocześnie dwie pompy do dozowania pH-Minus i pH-Plus. Czasami taki rodzaj dwukierunkowego dozowania korektora pH jest konieczny na niektórych basenach, gdzie odczyn wody jest niestabilny. Regulator posiada funkcję Stand-By (Pogotowie) umożliwiającą wyłączenie regulatora z pracy przez inne urządzenie, jak na przykład przez czujnik ciśnienia czy pompę obiegową wody. Po przejściu w stan pogotowia funkcje regulacyjne i dozowanie zostają wstrzymane. Jest to konieczne w sytuacji, gdy woda pomiarowa pobierana jest grawitacyjnie z basenu i nawet po wyłączeniu pompy obiegowej następuje przepływ wody przez naczynie pomiarowe. Dopiero sygnał dodatkowej blokady uruchamia funkcję Stand-by i powoduje wyłączenie dozowania. Elektroda pH i redoks umieszczone są w wykonanym z akrylu naczyniu pomiarowym, w którym znajduje się także kurek i rotametr do regulacji przepływu wody, czujnik przepływu, czujnik temperatury oraz kurek do pobierania próbek wody. Przy braku przepływu wody przez naczynie pomiarowe funkcje regulacyjne i dozowanie zostają zatrzymane. Sonda chloru umieszczona jest w oddzielnym akrylowym naczyniu pomiarowym i składa się z elektrody platynowej i miedzianej. Układ pomiaru temperatury wody wyposażony został w czujnik PT100. Dzięki pomiarowi temperatury możliwe jest uaktywnienie kompensacji temperaturowej pomiaru wartości pH. Stacja dostarczana jest wraz ze wszystkimi materiałami eksploatacyjnymi i montażowymi jak elektrody pH, chloru i redoksu, czujniki przepływu i temperatury, roztwory buforowe, płyn do czyszczenia elektrod, ręczny tester pH/Cl, bezpieczniki zapasowe regulatora, zawory kulowe, przewody wody pomiarowej ze złączkami, zawory dozujące i stopowe, przewody dozujące, kołki rozporowe oraz instrukcje obsługi.

 

Cechy stacji LDPRC: 

 • Kompaktowa konstrukcja na tablicy o wymiarach 430 x 470 mm.
 • Zastosowanie oddzielnego naczynia pomiarowego wolnego chloru z pojedyńczymi elektrodami Pt i Cu powoduje bardziej stabilny i dokładny pomiar, a w razie konieczności wymiana pojedynczej elektrody jest znacznie tańsza.
 • Proste i przejrzyste menu w języku polskim oraz obsługa za pomocą jednego wciskanego pokrętła nie wymaga specjalnych kwalifikacji.
 • Dostęp do menu zabezpieczony hasłem.
 • Możliwość podłączenia pomp o sterowaniu stałym (włącz/wyłącz) lub sterowaniu impulsowym.
 • Możliwość wyboru regulacji proporcjonalnej lub dwupołożeniowej (On/Off) oraz regulacji dwupołożeniowej z programowanym czasem pracy i postoju pompy, który jest bardzo przydatny przy małych bądź nietypowych basenach.
 • Przy wyborze pomp impulsowych można zastosować standardowo dwie pompy impulsowe do dozowania pH-Minus i pH-Plus (regulacji dwustronna pH).
 • Możliwość zaprogramowania zwłoki dozowania (regulacji) celem uzyskania właściwej polaryzacji elektrod i stabilnych wartości pomiarowych po wyłączeniu i ponownym włączeniu stacji.
 • Możliwość wybrania priorytetu dozowania korektora pH, czyli przed osiągnięciem wartości zadanej pH dozowanie chloru jest wstrzymane – zapobiega to przedozowaniu chloru, gdyż wraz ze zmniejszaniem się wartości pomiarowej pH zawartość wolnego chloru w wodzie wzrasta.
 • Możliwość programowego wyłączenia pomp dozujących lub ich ręcznego załączenia na zadany okres czasu – funkcja przydatna przy rozruchu stacji i odpowietrzaniu pomp dozujących.
 • Pomiar temperatury umożliwia kompensację temperaturową pomiaru wartości pH.
 • Alarmy stacji - brak przepływu wody, maksymalny czas dozowania (regulacji), dolny/górny wartości pomiarowych, poziom cieczy w pojemnikach oraz alarm sondy pH, redoksu i chloru (awaria elektrod).
 • Podświetlenie naczyń pomiarowych niebieskimi diodami umożliwia obsługę nawet w warunkach słabego oświetlenia.
 • Filtr wody pomiarowej o zdolności oczyszczania 60 µm zapobiega zanieczyszczeniu elektrod.

 

Automatyka dozująca do basenu – czysta woda w basenie.

Nie masz czasu na cotygodniowe dozowanie chemii basenowej do Twojego zbiornika ? Robienie ręcznego pomiaru ph wody, zawartości chloru lub tlenu aktywnego. Jeśli tak to dobrze trafiłeś. Nasza stacja mierniczo-dozująca uzdatni wodę w automatyczny sposób, wg zadanych parametrów dla wody. Użyta w stacji basenowej elektronika dostarczana jest przez wiodących producentów branży elektronicznej, co zapewnia wieloletnią pracę.

 

Zasada działania automatyki mierniczo – dozującej do basenu:

- ustawienie odpowiednich wartości wody basenowej

- pomiar parametrów wody basenowej za pomocą sond

- analiza parametrów przez mikroprocesor

- dozowanie płynnej chemii basenowej

Zapewniamy montaż oraz serwis sprzedawanych przez nas urządzeń.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl