Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

JAK PRZYGOTOWAĆ BASEN DO ZIMY ? 1
JAK ZADBAĆ O BASEN OGRODOWY PRZED ZIMĄ ?

JAK ZADBAĆ O BASEN OGRODOWY PRZED ZIMĄ ?

 

Etap pierwszy – ochrona urządzeń

Najważniejszym zabiegiem w przygotowywaniu basenu do okresu zimowego, jest zabezpieczenie przed mrozem wszystkich sprzętów basenowych. Pierwszą czynnością powinno być spuszczenie wody w basenie poniżej poziomu dysz. Żadne elementy montażowe nie powinny znajdować się poniżej powierzchni wody. Dobrze jest jednak nie spuszczać całkowicie wody z basenu, najlepiej zostawić pewien jej poziom, co będzie zapobiegało uszkodzeniu konstrukcji basenu. Ryzyko uszkodzenia zwiększa się w pustym basenie, gdy zamarzająca ziemia, woda gruntowa zaczyna naciskać na ściany basenu. Z filtra basenowego koniecznie trzeba wylać zalegającą wodę, a jego zawór przestawić na tryb zimowy (ang. winter) – oczywiście jeśli ma on tą opcję. Pompę także należy opróżnić z wody, a następnie najlepiej ją zdemontować i umieścić w wewnątrz pomieszczenia, chroniąc ją przed mrozem, gdzie będzie czekała aż do następnego lata.

Etap drugi - zastosowanie zimowego preparatu do basenu WINTERKONSERWANT - SPRAWDŹ oraz PŁYWAKÓW ZIMOWYCH - SPRAWDŹ.

W zabezpieczonym przed mrozem basenie dobrze jest podjąć działania, mające na celu przeciwdziałanie rozwojowi mikroorganizmów. Pierwszym krokiem jest wyczyszczenie ścianek basenu z osadzonych zanieczyszczeń. Następnie po ściankach wlewać środek Winterkonserwant, który eliminuje i redukuje rozwój bakterii, glonów oraz grzybów. Działanie preparatu polega na zwalczaniu mikroorganizmów i zapobieganie tworzenia się osadów, dzięki obecności kationowych związków polimerowych. Po zastosowaniu Winterkonserwantu, można mieć pewność, że w następnym sezonie przywita nas higienicznie czysty basen.

Etap trzeci – przykrycia basenu

W celu ochrony basenu możemy zainwestować również w różne przydatne akcesoria – na przykład plandeki lub przykrywy basenowe. Mają one za zadanie chronienie wewnętrznych ścian basenu przed zabrudzeniem, oraz ograniczają parowanie pozostawionej w basenie wody, dzięki czemu nie trzeba będzie jej uzupełniać. Plandeki gwarantują też, że do środka nie dostaną się żadne niepożądane obiekty – na przykład liście czy zwierzęta. Aby zredukować ciśnienie tworzone przez zamarzającą wodę, pod przykrywę basenową można włożyć pływaki lub opróżnione plastikowe butelki. Przykrycia powodują, że przed następnym napełnianiem wodą, będziemy mieć mniej pracy związanej z czyszczeniem basenu.

Komentarze do wpisu (1)

16 października 2018

W zeszłym roku zastosowałem ten środek i się sprawdził.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl