Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Dlaczego witamina C do basenu to zły pomysł? 0
Dlaczego witamina C do basenu to zły pomysł?

Witamina C do basenu - NIE STOSOWAĆ !

Lato kojarzy nam się głównie z wysokimi temperaturami. Jeden z najlepszych sposobów na ochłodzenie? Kąpiel w czystej, lazurowej wodzie basenu. Tylko jak utrzymać efekt błękitnej, przejrzystej wody przez cały sezon? Czy nowinki z Internetu, takie jak witamina C, faktycznie będą dobrym pomysłem?

Przede wszystkim musimy podkreślić, że kwas askorbinowy z całą pewnością nie jest ani środkiem dezynfekującym, ani odżelaziającym, ani tym bardziej glonobójczym. Nie ma on takich właściwości i nigdy nie należy go używać z taką intencją.

 

 

Zastosowanie witaminy C do czyszczenia basenów nie tylko jest kiepskim pomysłem, ale może nieść ze sobą wiele problemów, o wiele bardziej kosztownych i trudniejszych w rozwiązaniu. Nie powinniśmy używać kwasu askorbinowego do oczyszczania wody basenowej ze względu na:

Krótki efekt czystej wody

Problemy z odczynem pH wody

O wiele większą ilość zanieczyszczeń organicznych w wodzie basenowej

Znaczący spadek skuteczności dezynfekcji wody

Kwas askorbinowy, w przeciwieństwie do utleniającego chloru, jest czynnikiem redukującym i w taki sposób działa na żelazo zawarte w wodzie basenowej. Po dodaniu witaminy C wodorotlenki żelaza ulegają rozpuszczeniu. Ma na to wpływ między innymi pH wody. Kwas askorbinowy obniża odczyn pH wody (zakwasza środowisko), przez co żelazo z formy trójwartościowej, nierozpuszczalnej jest przekształcane w formę rozpuszczoną.

Warto zaznaczyć, że żelazo nadal znajduje się w wodzie w takich samych stężeniach, jest jednak niewidoczne dla oka – przynajmniej na jakiś czas. Można więc powiedzieć, że kwas askorbinowy maskuje obecność żelaza w wodzie.

Warto zaufać profesjonalistom i zawsze podchodzić do takich nowinek z dystansem, a zanim się je przetestuje na własnej skórze zorientować się czy faktycznie warto. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i do oczyszczania wody w basenie, zastosujmy profesjonalne środki.

Witamina C do basenu

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl