E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
CZYSTA WODA W BASENIE 2
Czysta woda w basenie !

Czysta woda w basenie 

Posiadanie basenu w ogrodzie, z czystą wodą jest marzeniem większości osób. Basen ogrodowy to nie tylko namiastka luksusu i wygody, ale także trochę pracy. Żeby móc cieszyć się każdą chwilą w nim spędzoną, musimy pamiętać o zachowaniu czystości zarówno basenu, jak i wody zwłaszcza po zimie.  

 

 

Jak mieć czystą wodę w basenie ?

 Jak mieć czystą wodę w basenie

  

Filtracja wody w basenie

Należy pamiętać, że bardzo ważnym elementem w utrzymaniu czystości wody basenowej jest odpowiednio dobrany zestaw filtracyjny do basenu, dzięki któremu woda jest cały czas filtrowana przez co nie wytwarza się duże ilości glonów i zanieczyszczenia są na bieżąco zbierane z lustra wody.  

czysta woda w basenie

Odkurzacze do zachowania czystości wody w basenie

Oprócz filtracji wody ważne jest również utrzymanie czystego dna basenu. Niektóre zanieczyszczenia pływające w basenie są zbyt małe do wyłowienia i często spadają na dno. W takich przypadkach przydaje się automatyczny odkurzacz do basenu Dolphin firmy Maytronics, który wyczyści dno basenu, a niektóre modele także wyczyszczą ściany. Jeśli właściciel basenu nie posiada odkurzacza automatycznego, może wyczyścić dno odkurzaczem ręcznym podłączanym do skimmera. W skład ręcznego odkurzacza do basenu wchodzą: szczotka basenowa, teleskop basenowy, wąż do basenu.  

odkurzacz do basenu

Środki do czyszczenia basenu

Kiedy basen wraz z wodą jest czysty, nie pozostaje nam nic innego, jak dbanie o to, żeby pozostał taki przez cały sezon. Pomogą nam w tym środki chemiczne do uzdatniania wody, które niszczą glony oraz bakterie nie widoczne dla oka ludzkiego. Dozowanie chloru jest zależne od ilości wody, temperatury, ilości kąpiących w basenie i powierzchni basenu. Wygodnym, ale droższym rozwiązaniem jest posiadanie stacji dozującej. Odpowiada ona za dostarczanie odpowiedniej dawki środków chemicznych do wody basenowej, utrzymanie odpowiedniego pH wody 7,0 – 7,4, a także informowanie o temperaturze wody basenowej.  

 zielona woda w basenie

pH wody w basenie

Bardzo ważnym krokiem jest kontrola pH wody . Wynik odczynu wody nie powinien być mocno kwaśny ani mocno zasadowy. Woda kwaśna działa w sposób korozyjny dla metalowych elementów basenu np. drabinka, poręcze, wylewki. Natomiast odczyn zasadowy podrażnia skórę oraz powoduje osady wapienne. Prawidłowy wynik wody powinien być w zakresie 7,0 – 7,4. Odczyn ten nie powoduje żadnych podrażnień skóry ani osadów, a także nie zachodzi reakcja z metalami.  

 jak sprawdzić wodę w basenie ?

Przykrycie basenu to będzie ostatni krok do czystej wody

Do przykrycia basenu można wykorzystać rolkę do basenu z folią solaryczną lub zadaszenie z poliwęglanu - pozwala to na ochronę wody basenowej przed niepotrzebnymi zanieczyszczeniami typu liście, trawa, śmieci. Nie będzie trzeba często czyścić basenu podbierakiem.

Czysta woda w basenie

 

Komentarze do wpisu (2)

11 lutego 2019

Od wielu sezonów używam tabletki chloru Maxi firmy Rainbow + środek na glony Alba Super i mam wodę kryształ. Oczywiście pilnuje pH wody, żeby miało odpowiednią wartość. Pozdrawiam ekipę E-ogrod

2 czerwca 2020

Kroki z ulotki spełnione, woda super. Dzięki E-ogrod!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium