Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter 12,5 kW z WI-FI max. pojemność 50 m3 - basenowa pompa ciepła FAIRLAND

Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 9 420,00 zł 9420.00
ilość Szt
Zyskujesz 94 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.55429
Producent: Fairland
Kod produktu: BPNCR13

Opis

TRANSPORT GRATIS !!!

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter 12,5 kW z modułem WI-FI w zestawie do basenu max. 50 m3

Pompy ciepła do basenu Comfortline Inverter 12,5 kW są nieznacznie droższe od klasycznych pomp ciepła typu On/Off, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dopasowują wydajność (czyli obroty) zarówno sprężarki, jak i wentylatora, do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a więc nie generują niepotrzebnych strat energii. Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.

Comfortline Inverter są pompami powietrznymi, a ściślej mówiąc pompami ciepła do basenu typu powietrze/woda i wykorzystują jako dolne źródło (z którego ciepło jest pozyskiwane) powietrze atmosferyczne. Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu. Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. 

Niski poziom hałasu (natężenia dźwięku). W pompach Comfortline Inverter zastosowano ciche sprężarki GMCC oraz wentylatory ze stopniowaną prędkością obrotową. Praca urządzenia przy utrzymywaniu zadanej temperatury wody przy wydajności 50% jest około 7 razy bardziej cicha niż klasycznych pomp ciepła typu On/Off. 

 

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter


Cechy pomp ciepła ComfortLine Inverter:

• Niskie koszty eksploatacyjne w porównaniu z innymi źródłami ciepła, jak kotły gazowe, olejowe czy podgrzewacze elektryczne.

• Wysoki współczynnik efektywności C.O.P.

• Tytanowy wymiennik ciepła i pokryty PVC zapewnia dłuższą o 50% żywotność, a także wyższą o 50% wydajność.

• Zastosowanie ekologicznego czynnika chłodniczego R32.

• Wbudowany cyfrowy sterownik z bardzo prostą obsługą.

• Skuteczne odmrażanie za pomocą gorącego gazu z wykorzystaniem zaworu 4-drogowego japońskiej firmy Saginomiya.

• Odporna na korozję obudowa wykonana z ABS.

• Prostota instalacji i obsługi.

• Cicha praca.

• Możliwość pracy przy temperaturze powietrza 00C.

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter BPNCR

 Basenowa pompa ciepła Comfortline InverterPompa ciepła do basenu

Budowa pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła zalecana do basenu o pojemności max. 50 m3 

Pamiętaj o przykrywaniu basenu folią solaryczną na noc - woda najwięcej chłodzi się w nocy.

Pompy ciepła Fairland posiadają certyfikat niemieckiego laboratorium TUV Rheinland dotyczący mocy cieplnej i głośności.

Każda pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter dostarczana jest w kartonie zawierającym:

- kompletną pompę ciepła,

- zestaw do usuwania skroplin, 

- instrukcję obsługi. 

 

Pompa ciepła do basenu, podgrzewanie basenu

W jakim celu używa się basenowe pompy ciepła?

Gdy chcemy zawsze przyjemnie i komfortowo spędzać czas w basenowej wodzie, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w pompę ciepła. Niepewna aura pogodowa w Polsce może spowodować, że woda w basenie stanie się zbyt chłodna, aby przyjemnie spędzić w nim czas – pompa ciepła zadba, aby woda była zawsze podgrzana do wybranej temperatury. Cieplejsza woda w basenie zachęca do dłuższego w niej przebywania oraz nie wywołuje szoku termicznego. Dzieciaki również będą zachwycone miłą temperaturą wody, doskonałą do pływania i zabawy w wodzie. Warto też zakupić urządzenie podgrzewające basenową wodę, jeśli będą z niej korzystać osoby w podeszłym wieku lub zmarzluchy.
Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego E-OGROD., gdzie można nabyć pompy ciepła, baseny i wszystko co do nich potrzebne.

Doskonałej jakości basenowe pompy ciepła

Wybór najlepszej pompy ciepła stanie się łatwiejszy dzięki kilku poradom. W przypadku basenowej pompy ciepła niezwykle istotną sprawą jest to, aby była energooszczędna. Dzięki temu poza początkowym wydatkiem, nie będziemy już płacić zbyt wiele na rachunki pokrywające eksploatację urządzenia. Dlatego nabywając pompę warto zwrócić uwagę na współczynnik wydajności COP (ang. Coefficient of Performance). Określa on stosunek ilości wytworzonego przez pompę ciepła do ilości pobranej energii elektrycznej.
Wybierając pompę ciepła należy zwrócić również uwagę do jakiej maksymalnej objętości basenu jest ona przeznaczona. Im większa pojemność basenu, tym większa musi być moc urządzenia. Dostępne w naszym asortymencie mamy pompy od niewielkiej mocy 5 kW, które mogą być wykorzystywane do basenów o maksymalnej pojemności 20 m³, po mocne pompy 21 kW, będące w stanie ogrzać nawet baseny do 90 m³. Oferujemy urządzenia najlepszych producentów Fairland linii Comfortline Inventer, Tebas oraz Hydro-Pro. Wszystkie pompy ciepła znajdujące się w naszym sklepie internetowym, posiadają doskonały współczynnik wydajności COP, są solidne, bezpieczne i działają bardzo cicho. Regulacja pomp jest cyfrowa poprzez panel sterowania, a dzięki wyświetlaczowi LED podgląd jest bardzo czytelny. Nasze pompy ciepła można eksploatować nawet przy temperaturach poniżej zera, dzięki opcji autorozmrażania.

Aby zapoznać się z wyselekcjonowanymi przez nas pod względem jakości pompami ciepła, zapraszamy na stronę E-OGROD. Nabywcom naszych pomp proponujemy także opcję zamontowania przez naszych fachowców pompy w basenie.

Aby dowiedzieć się więcej o technice basenowej→ czytaj więcej

Filtry i pompy do basenu

Kąpiel w krystalicznej wodzie o każdej porze dnia to marzenie wielu osób. Jeżeli posiadasz własny basen możesz to wykonać. Musisz tylko zadbać o właściwą jakość wody, by była krystalicznie czysta. Z tego powodu należy zastosować odpowiedni filtr i pompę. Te dwa urządzenia spełniają bardzo istotną funkcję, pompa wtłacza wodę do filtra gdzie woda jest oczyszczana przede wszystkim z bakterii i grzybów. Kiedy woda jest już czysta pompa wtłacza ją do basenu. Warto dobrać pompę i filtr dobrej jakości, właściwie je dobrać do wielkości basenu. Nie musisz się troszczyć użytkowanie pompy nie jest trudne ponieważ można skonfigurować bieg jej pracy za pomocą sterownika np.regulatora inverterowego iSaver+, Dzięki właściwemu skonfigurowaniu pracy pompy będziesz potrafił optymalizować wydatki na energię elektryczną.

Sprawdź nasze elementy montażowe do basenu.

Już na etapie projektowania basenu zastanawiasz się nad jego wyglądem, dlatego warto wziąć pod uwagę rozwiązanie polegające na zamontowaniu kamieni brzegowych. Bardzo duży wybór kamieni pozwala instalować je zarówno w basenach prostokątnych jak i obłych. Producenci dają kamienie zapewniające antypoślizgową powłokę oraz rozbijające fale brzegowe.

Basen to nie tylko wygląd, żeby poprawnie działał potrzebnych jest wiele elementów technicznych takich jak skimmery, dysze, przejścia, odpływy czy rynny przelewowe. Wszystkie je należy odpowiednio dobrać na etapie urządzania basenu. Tematyką basenów zajmujemy się od wielu lat i chętnie służymy naszą wiedzą i doświadczeniem klientom.

Więcej Informacji Komfort Internetowy Hurtownia Kamienie brzegowe do basenu

Kąpiel nawet nocą.

Właściwe wyeksponowanie przy udziale światła basenu daje niesamowity efekt wizualny. Wybór żarówek nie jest prostą sprawą przede wszystkim na koszt jaki generuje oświetlenie Nasze doświadczenie wskazuje, że biorąc pod uwagę koszt klienci bardzo często wybierają oświetlenie ledowe. Inwestycja szybko się zwraca dzięki niższym kosztom eksploatacyjnym. Nie trzeba także tak często zamieniać żarówek. Naturalnie w naszej ofercie znaleźć można również różne możliwości oświetlenia basenu. Wybierając oświetlenie trzeba odpowiednio dobrać je do konkretnego basenu i Twoich preferencji, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje zapytania.

Mycie, pielęgnacja basenu

Każdy właściciel basenu musi też zadbać o jego czystość. Na szczęście rozwój technologii bardzo uprościł to zadanie. Można skorzystać z samoczynnego odkurzacza do basenu sterowanego przy udziale smartphona i w ten sposób wyczyścić basen. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by prace te wykonać osobiście, korzystając z odkurzaczy ręcznych, na rynku jest też bardzo duży wybór szczotek, dzięki czemu można wyczyścić wszystkie trudno dostępne miejsca. Warto zaopatrzyć basen w automatykę dozującą środki chemiczne, dzięki której woda w basenie będzie miała odpowiednie parametry. Choćbyś nie wiem jak uważał do basenu może coś wpaść, co znaleźć się tam nie powinno dlatego warto mieć pod ręką siatkę, czy podbierak.

Oferta Komfort Sklep Internetowy

Zadbaj o odpowiednie przykrycie basenu.

Coraz więcej posiadaczy basenu rozważ kwestię jego przykrycia. Rozwiązanie to ma bardzo wiele pozytywnych cech, choć ich rodzaj determinuje to jakiego surowca użyliśmy do przykrycia basenu. Progres techniczny oraz wzrost świadomości ekologicznej sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup folii basenowych solarycznych, komórkowych. Dzięki staraniom producentów folie takie są bardzo komfortowe w użyciu, ponieważ odpowiedni system rolek umożliwia przykryć i odkryć basen bardzo szybko, również wybór folii jest bardzo duży i można je dobarć do różnych kształtów i wymiarów basenu. Zaletą folii solarnych jest zabezpieczenie basenu przed zabrudzeniem ale też przyczyniają się one do podgrzania wody w basenie nawet o 5-6 stopni, znacząco oddziałują też na zmniejszenie parowania wody.

Innym sposobem przykrycia basenu jest zastosowanie żaluzji basenowych są one bardzo szykowne, a gdyż są stworzone ze twardego tworzywa sztucznego chronią przed przypadkowym wpadnięciem do basenu co jest szczególnie istotne tam gdzie są niewielkie dzieci. Oczywiście bazową rolą przesłonie jest ochronienie basenu przed zabrudzeniami oraz spadkiem wody na skutek odparowywania. Osobny wybór rodzaju przykrycia do basenu zależy od Twoich potrzeb.

Ciepła woda w basenie - sprawdź jak ją podgrzać.

Jeśli chcesz korzystać z basenu w chłodniejsze dni musisz zadbać o odpowiednią temperaturę wody. Jedynym sposobem na uzyskanie optymalnej temperatury kąpiel jest podgrzanie wody w basenie. Możesz skorzystać z bardzo wielu różnych rozwiązań. Pompy ciepła, wymienników ciepła, podgrzewaczy elektrycznych, kolektorów słonecznych to rozwiązania z których możesz skorzystać. Kolektory słoneczne to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą płacić za prąd i skorzystają z możliwości jakie daje wykorzystanie promieni słonecznych. Również pozostałe rozwiązania nastawione są na optymalizacje kosztów oraz wygodę użytkowania. Polecamy do podgrzewania basenu pompy ciepła, które przy bardzo małym poborze prądu zapewnią ciepłą wodę nawet w pochmurne dni. Nasza propozycja jest bardzo bogata z pewnością odnajdziesz właściwe rozwiązanie dla siebie.

Sprawdź w co jeszcze możesz wyposażyć swój basen.

Marzą Ci się specjalne atrakcje w basenie. Możesz skorzystać z wielu możliwości. Jedną z nich są zjeżdzalnie do basenu, które na pewno spowodują uśmiech na twarzach najmłodszych. Chcesz zadbać o swoje zdrowie i w trakcie rekreacji skorzystać z masażu nic trudnego mamy odpowiednie komplety. Nasza propozycja jest bardzo obfita i z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. Warto też zadbać o odpowiednie zejście do basenu możesz zamontować schodki czy drabinki z właściwymi balustradami. Do profesjonalnego basenu warto zamontować też liny czy słupki początkowe. Nie wiesz co wybrać z taką wielu możliwości, ochoczo doradzimy dopasowując ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb.

Informacje Na Temat Oferty Internetowy Sklep Elektrolizery soli do basenu

Sprawdź dlaczego trzeba foliować basen?

Już na etapie projektowania basenu należy zadbać o jego uszczelnienie. Z naszego obeznania wynika że w tym celu bardzo dobrze sprawdzi się folia Alkorplan 2000. Warto ją zastosować gdyż nadaje się na wszystkie typy podłoża jest niezwykle trwała i wytrzymała. Nasza firma posiada folię basenową w różnej kolorystyce oraz zapewnia jej profesjonalny instalacja.

Analiza wody w basenie

Odpowiednia jakość wody jest potrzebna, żeby można bezpiecznie korzystać z basenu. Należy badać pH wody, zawartość wolnego i całkowitego chloru oraz jej twardość. Takie działania wymagają przeprowadzenia właściwych analiz. Na szczęście istnieje bardzo wiele sposobów na wykonanie analizy wody w basenie możesz korzystać z testerów ręcznych, paskowych czy fotometrów lub pływających bojek pomiarowych. Niektóre rozwiązania są bardzo wygodne, choćby nowoczesne fotometry których pomiary można czytać przy pomocy smartphona. A dzięki bojce pływającej Blue Connect Go możemy uzyskać informacje nie tylko o stanie wody ale też o tym jaką i w jakiej ilości chemię basenową należy zastosować aby uzyskać właściwą jakość wody.

Informacje Na Temat Oferty Zbiorniki na chemikalia do basenu

Jak jeszcze uatrakcyjnić pobyt w basenie?

Nie każdy potrafi pływać, ale wszak każdy może się tego nauczyć. Komfort nauki pływania oraz poczucie bezpieczeństwa mogą zapewnić barwne makarony, rekawki czy deski do pływania. Dużo zwolenników mają też ćwiczenia w basenie takie jak aqua aerobik. Jeśli chcesz ćwiczyć w basenie warto uatrakcyjnić sobie te zajęcia i skorzystać z przydatnych akcesoriów takich jak aqua hantle czy aqua stepy.

Oczywistym jest, że w przypadku profesjonalnych basenów potrzebne są dodatkowe akcesoria, w tym asortymencie nasza propozycja jest bardzo obfita.

Chętnie pomożemy wybrać najlepsze metody dla konkretnych warunków basenowych.


Aby dowiedzieć się więcej o pompach ciepła → czytaj więcej

Basen nie służy do tego, by w nim morsować, tylko do tego, aby wypocząć, zrelaksować się dlatego woda znajdująca się w jego wnętrzu powinna być ciepła. Do utrzymania właściwej temperatury w basenie używa się pomp ciepła. Używa się ich najczęściej do coraz bardziej zyskujących popularność basenów takich jak baseny rozporowe oraz stelażowe. Posiadając tego typu narzędzia możemy także przedłużyć sezon basenowy, ponieważ we wrześniu pogoda potrafi być piękna, lecz temperatury nie są już aż tak wysokie. Jeśli pragniemy się cieszyć piękną, czystą i ciepłą wodą powinniśmy dodatkowo rozważyć zakup piaskowego filtra, który eliminuje zanieczyszczenia oraz oczyszcza naszą wodę. Jaką zatem dobrać pompę, czy tego typu urządzenia zużywają dużo prądu?

Basenowa pompa ciepła, a koszty inwestycyjne

Pompa dedykowana do basenu pozwoli nam na utrzymanie komfortowo ciepłej wody w basenie przez dłuższy czas nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Oczywiście miejsce, w którym znajduje się sam basen też ma duży wpływ na to jak ciepła będzie woda, dlatego najlepiej by znajdował się on w nasłonecznionym miejscu przy basenie. Dla uzyskania wyższego efektu w zimne noce należy zakrywać basen folią solaryczną, która sprawi, że woda będzie ciepła przez dłuższy czas. Do uruchomienia pompy ciepła nie potrzebujemy równoczesnego wymiennika, a powinniśmy jedynie po jej używaniu (po sezonie basenowym) pamiętać, żeby ją przeczyścić oraz zabezpieczyć (zawieść wodę z pompy na okres zimowy), ponieważ taki ekwipunek będzie nam służył dzięki temu przez wiele kolejnych lat.

Pompa Ciepła Basen

Wydatki eksploatacyjne

Eksploatacja pompy ciepła zależy od kilku czynników, a najistotniejszy z nich to funkcjonalność kierowania ciepłem. Duże znaczenie w kosztach eksploatacyjnych odrywa także stopień zaizolowania basenu dlatego tak ważne jest użycie właściwej izolacji ścian oraz przykrywanie zwierciadła wody ponieważ sporo ciepła ucieka przez zwierciadło wody Twojego basenu Pamiętajmy też o podtrzymywaniu właściwych parametrów wody basenowej, aby np. woda o kwaśnym odczynie ( pH poniżej 7,0) nie wpływała negatywnie na urządzenia basenowe.

Jak Podłączyć Pompę Ciepła Do Basenu

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed dobraniem odpowiedniego urządzenia powinniśmy obliczyć, jakie jest popyt na moc cieplną oraz nazwać, jaki będzie wyglądał system pracy. Wszystkie nasze pompy ciepła mają podaną moc oraz przeznaczenie do jakiej wielkości basenu można je stosować. Podajemy także współczynnik COP - im wyższy tym pompa ciepła ma większą sprawność grzewczą. Bieżącym trendem sprzedażowym są inwerterowe pompy ciepła do basenu, które zużywają niewiele prądu i działają ciszej od innych pomp. Musimy też wziąć pod uwagę, że baseny dla dzieci lub te pompowane nie są przystosowane do tego, by znajdująca się w nich woda była nagrzewana za pomocą pompy. Na szczęście są to niewielkie baseny dlatego też woda znajdująca się w nich ogrzewa się w szybszym tempie za pomocą promieni słonecznych.

Pompa Ciepła Basenowa

Pompa ciepła wymaga kompletu filtracyjnego.

Pompa z filtrem do basenu: pompa obiegowa, która w zestawieniu z filtrem tworzy tak zwany zestaw filtrujący, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, Do tego celu najlepiej nadają się filtry piaskowe, czyli zbiorniki zasypane materiałem odcedzającym, którym najczęściej jest piach kwarcowy lub szkło AFM.

Basenowe Pompy Ciepła

Zestawy filtrujące, na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu pompy basenowej poza jej typem warto skierować też uwagę na różne parametry takie jak:

 • Średnica: tego typu dane możemy często znaleźć w dokumentacji dołączonej do danej pompy
 • Skuteczność: najlepiej szukać takiej pompy, która będzie w stanie przefiltrować wodę 3,4 razy na dobę

Podczas zakupu warto zaznajomić się z opinią o danej firmie, a także z opiniami pod danym produktem, które zostawiane są przez klientów. Warto też zakupić wszystkie elementy zarówno z basenem od jednego producenta.

Basenowe Pompy Ciepła

Początkowe podgrzewanie wody w basenie

Basenowa pompa ciepła po zimie wykazuje zwiększone potrzeby cieplne. Dzieje się tak dlatego, że po dłuższej pauzie pompa wymaga więcej czasu oraz sile na rozpoczęcie swojej pracy. Jednak z czasem kiedy pompa będzie pracować regularnie jej zapotrzebowanie na moc zacznie gwałtownie spadać. Nie ważne ile stopni ma powietrze zawsze możemy skonfigurować tak pompę by nagrzała nam ona wodę do preferowanej przez nas temperatury.

Pompa Do Podgrzewania Basenu

Utrzymanie ciepła wody basenowej

Ciepło najprędzej ucieka w momencie, gdy płyta wody jest odsłonięta, gdyż w czasie parowania woda styka się z chłodniejszą temperaturą powietrza, a także wpływ na jej temperaturę ma siła wiatru. Używając określone zasady możemy zatrzymać ucieczkę ciepła i sprawić, że pompa będzie pracować w sposób bardziej ergonomiczny.

 • Zadbanie o izolacje basenu
 • Zakrywanie basenu w czasie, gdy nie korzystamy z niego lub są chłodne noce
 • Korzystanie z klap solarnych, które ogrzewają wodę znajdującą się w basenie za pomocą promieni słonecznych
 • Dbanie o czystość i przejrzystość wody w basenie
 • Dostosowanie wydajności filtracji basenowej oczyszczającej wodę do pompy ciepła

Basenowe Pompy Ciepła

Montaż i demontaż pompy ciepła

Instalacja basenowej pompy ciepła należy do bardzo naturalnych działań. Jednak, by instalacja funkcjonowała prawidłowo powinniśmy zastosować się do kilku wytycznych takich jak:

 • Bez względu na moc, jaką posiada pompa stosować obejście by-pass w celu regulacji specjalnego przepływu wody przez wymiennik pompy ciepła
 • System dozujący powinien znajdować się zgodnie z przepływem wody na ujściu za pompą ciepła. Rekomendowana jest także instalacja zaworu zwrotnego, który zapobiega odwrotnemu przepływowi kiedy woda w basenie nie cyrkuluje, a filtr zamontowany jest powyżej lustra wody - co nie jest zalecane. Filtracje najlepiej montować poniżej lustra wody w specjalnie przygotowanej maszynowni.
 • Zainstalować pompę ciepła możemy właściwie wszędzie pod warunkiem, że będzie miała ona nieorganiczny dostęp do powietrza, a także zapewniony będzie odpływ kondensatu oraz będziemy mieli łatwy dostęp do prądu
 • Ogólna instalacja powinna być tak ochroniona, żeby woda deszczowa nie dostała się do parowacza
 • Pompę ciepła tak samo jak intuicyjnie ją zamontowaliśmy możemy ją tak samo łatwo rozmontować

Podgrzewanie wody w basenie typy i metody ogrzewania wody basenowej

Z basenu przy idealnych warunkach atmosferycznych możemy korzystać mniej więcej przez pół roku. Jednak nie zawsze temperatura powietrza da nam gwarancję, że nasza woda będzie ciepła. Dlatego do tych celów może nam się przydać system podgrzewania wody basenowej podłączony do domowej instalacji grzewczej lub działający jako oddzielne urządzenie. Oddzielny ekwipunek to tak zwana pompa ciepła, o której pozostało już wspomniane w tym paragrafie.

Mini pompa ciepła do basenu

Jest to nowoczesne i bardzo łatwe w obsłudze urządzenie na, które może sobie pozwalać większość osób, ponieważ nie jest one w ogóle takie drogie. Jednocześnie ekwipunek ten posiada bezpieczny wyłącznik temperaturowy oraz możemy podgrzać wodę maksymalnie do 35 stopni.

Pompa ciepła do basenu 20m^3

Polecamy mini pompy ciepła do basenów naziemnych firmy GRE , Bevo, Oku Tego typu urządzenie poświęcane jest do małych basenów ogrodowych oraz w 80% korzysta ona z naturalnych zasobów do ogrzania wody, przez co płacimy tylko za 20% energii zużytej na nagrzanie. Pozwala nam taki sprzęt zaoszczędzić nieco pieniędzy w ciągu pory roku basenowego, przy domniemaniu, że w sezonie damy radę utrzymać temperaturę wody w przedziale od 25 do 28 stopni.

Pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła to bardzo prosta i do tego dość niedroga metoda pozwalająca na ogrzanie wody w basenie. Zapewni ona nie tylko optymalną temperaturę wody, lecz także przedłuży sezon powiązany z korzystaniem z basenu. Dowiedz się, która pompa ciepła będzie odpowiednia do Twojego basenu.

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed inwestycją w taką opcję należy dokonać odpowiednich obliczeń definiujących popyt na moc cieplną . Nie wiesz jaką pompę ciepła dobrać do swojego basenu? Napisz do nas info@e-ogrod.com.pl - pomożemy! Ponadto, możesz też skorzystać z wykresów rachunkowych, które pozwolą Ci inwestować we odpowiednią pompę ciepła. Pamiętaj także o tym, że parametr nakreślający moc urządzenia znajduje się również w każdej instrukcji obsługi.

Ceny inwestycji w pompę ciepła

Basenowa pompa ciepła to gwarancja ciepłej wody niezależnie od tego, jakie dominują warunki atmosferyczne na zewnątrz. Warto zatem poznać koszt takiej inwestycji. W tym przypadku należy uwzględnić wydatki związane z zakupem nie tylko samego urządzenia, lecz również rur i kształtek pozwalających na doprowadzanie wody.

Co więcej, w celu utrzymania odpowiedniej temperatury konieczna będzie też pokrywa solarna.

Jakie elementy odgrywają szczególne znaczenie, jeżeli chodzi o ceny eksploatacyjne korzystania z basenowej pompy ciepła?

W przypadku kosztów eksploatacyjnych trzeba zwracać wyjątkową uwagę na ergonomiczne zarządzanie stratą ciepła. Gdy basen nie jest użytkowany najlepiej przykrywać jego powierzchnię. Dzięki temu utrzymasz temperaturę wody. Najlepszy efekt podczas używania Basenowej pompy ciepła można uzyskać gdy zbiornik jest równocześnie izolowany. Izolację wykonuje się podczas budowy, rozłożenia basenu. Częste usuwanie zanieczyszczeń ze ścian i dna basenu uchroni przed większymi kosztami powiązanymi z tą procedurą.

Początkowe podgrzewanie wody w basenie

Pompa ciepła do basenu ogrodowego ma zwiększone zapotrzebowanie na ciepło w sezonie letnim przy początkowym uruchomieniu. Taki stan rzeczy wynika z tego, ponieważ wtedy urządzenie wymaga znacznie więcej energii na podgrzanie wody. Pamiętaj o tym, że systematyczne korzystanie z basenów wymusza cykliczne działanie basenowej pompy ciepła i tym sposobem sprawia, że pobór mocy jest znacznie niższy. W rezultacie zarządzenie tym sprzętem będzie bardziej intuicyjne i umożliwi Ci na czerpanie radości z gorącej kąpieli w basenie niezależnie od warunków panujących na dworze. Polecamy inverterowe pompy ciepła do basenu np. Inverter Plus, Comfortline Inverter, Inver X Turbo firmy Fairland oraz pompy ciepła firmy Tebas.

Jak efektywnie zatrzymać ucieczkę ciepła z basenu?

Warto też dowiedzieć się, jak z sukcesem utrzymać ciepło w basenie Doskonałym pomysłem z pewnością będzie przykrywanie basenu folią solaryczną, gdy z niego nie korzystasz lub podczas zimnych nocy. Co więcej, pokrywy solarne pozwolą nagrzać wodę za pomocą promieni słonecznych. Dodatkowo ściany i dno basenu można pokryć izolacją. Pomoże Ci w tym też regularne uruchamianie basenowej pompy ciepła. Ustaw też basen w nasłonecznionym miejscu i systematycznie dbaj o czystość basenowej wody.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

30 stycznia 2021

bardzo szybka wysyłka

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl