Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Zbiornik filtra piaskowego do basenu Saturn 610 mm bez pompy

Wysyłka w: 2 dni
Cena brutto: 1 433,01 zł 1433.01
ilość Szt
Zyskujesz 14 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.86
Producent: Tebas BH
Kod produktu: 081012

Opis

ZBIORNIK FILTRA PIASKOWEGO DO BASENU BEZ POMPY.

 

Polecamy doskonałej jakości zbiornik filtra piaskowego do basenu Saturn 610 mm z działu techniki basenowej dostępny w korzystnej cenie. Ten zbiornik filtra piaskowego do basenu wykonany jest z polietylenu,  jako jeden odlew. Zbiorniki tego typu mogą być stosowane w każdym rodzaju wody, poza wodą słoną. Wyróżniają się prostą konstrukcją, która zapewnia bezawaryjną pracę przez długie lata.

Zbiornik filtra piaskowego musi zostać zamontowany blisko basenu. Za pomocą zaworu można regulować wszystkie funkcje pracy filtra, gwarantuje to wysokiej jakości filtrację wody basenowej.

 

Właściwości - zbiornika filtra piaskowego do basenu Saturn 610 mm:

 
  • zbiornik bez piasku - pojemność 125 kg piasku kwarcowego,
  • przyłącza do zaworu 1 1/2 gw,
  • zbiornik piaskowy do basenu o pojemności max. 65 m3,
  • zalecana pompa wydajność 13 m3/h. 

Filtr piaskowy do basenu bez pompy 

Filtr do basenu bez pompy

 

Filtry piaskowe – wszystko, co powinniście wiedzieć

Gdy już będziecie chcieli dokonać zakupić basen, zwróćcie uwagę na kilka istotnych rzeczy. Jedną z nich jest wybór odpowiedniej filtracji basenowej.


Wybierz filtry piaskowe
Filtry piaskowe są wypełnione piaskiem kwarcowym lub aktywnymi złożami AFM, który doskonale czyści basen z wielu nieczystości: włosów, pozostałości naskórka, liści, czy innych drobnych śmieci, których nie da się usunąć własnoręcznie. Filtry, które sprzedajemy mogą w przeciągu doby przefiltrować wodę nawet kilkakrotnie. Dzięki temu woda w basenie będzie czysta i higieniczna.


Miej na uwadze tworzywo, z którego wykonany jest filtr
Dobre filtry piaskowe wyprodukowane są z poliestru lub polietylenu z dodatkami włókna szklanego. Dokonując zakupu, nie zapomnij o wyborze wysokiej jakości materiału i jego wytrzymałości. Cena filtrów piaskowych też ma duże znaczenie. Jest ona zróżnicowana - wynosi kilkaset złotych lub kilka tysięcy. Warto wybrać lepszej klasy filtr, gdyż jego gatunek w największej mierze wpływa na czystość i higienę w naszym zbiorniku wodnym.


Przebieg oczyszczania
Pompa basenowa tłoczy wodę z basenu do filtra piaskowego. Po oczyszczeniu jest wtłaczana znów do basenu. Wszelkie zanieczyszczenia zostają na ziarnach piasku lub szkłach AMF. Gdy wkład filtracyjny się zabrudzi, wymagane jest oczyszczenie zbiornika. Moment czyszczenia sygnalizuje nam manometr, który jest na wyposażeniu każdego filtra. Płukać filtr trzeba co kilkanaście dni. Wkłady filtrów piaskowych wymieniamy co dwa lata, natomiast wkłady AMF, co 4-5 lat lat. W basenie nie rozwijają się wtedy grzyby oraz bakterie. Ponadto, jeśli nie będą wymieniane, spowodują mętnienie wody w basenie.


Do jakiego basenu nadają się filtry piaskowe
Są one odpowiednie prawie do każdych zbiorników. Będą dobre i w pływalniach publicznych, jak również w małych ogrodowych basenach ze stelażem. Przy wyborze filtra należy zwrócić uwagę na moc pompy, która dobierana jest do kubatury basenu.


Dodatkowe opcje
Są filtry, które na wyposażeniu mają specjalne dodatki, które ułatwiają czyszczenie. Uwzględniając swoje potrzeby, można wybrać filtr piaskowy wyposażony w automatyczny zawór 6-drożny. Opcja ta nie obliguje do pamiętania o płukaniu zbiornika, gdy wkład filtracyjny się zabrudzi.


Już teraz sprawdź, jak e-ogrod.com.pl może pomóc Ci podjąć decyzję.

Aby dowiedzieć się więcej o technice basenowej→ czytaj więcej

Sprawdź jaki filtr i pompa najlepiej pasuje do Twojego basenu.

Kąpiel w przejrzystej wodzie o każdej porze dnia to marzenie wielu osób. Jeżeli posiadasz własny basen możesz to wykonać. Musisz tylko zadbać o odpowiednią jakość wody, aby była krystalicznie czysta. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie basenu w właściwie dobraną pompę i filtr. Dzięki tym dwóm urządzeniom oczyścisz wodę, pozbędziesz się grzybów i bakterii, reguła jest prosta pompa wtłacza wodę do filtra gdzie następuje jej oczyszczenie. Pompa ma jeszcze jedno zadanie musi wtłoczyć czystą wodę z powrotem do basenu. To jak skutecznie pompa i filtr czyszczą wodę zależ od ich właściwego dobrania do wielkości basenu oraz jakości obu tych urządzeń. Korzystanie z pompy oraz filtra nie jest problematyczne, gdyż na rynku dostępne są regulatory np. inverterowe iSaver+, które pozwalają zaprogramować cykl pracy. Warto sterować pracą pompy, można dzięki temu istotnie ograniczyć zużycie sile elektrycznej.

Sprawdź nasze elementy montażowe do basenu.

Jeżeli chcesz, by twój basen wywoływał podziw warto pomyśleć o montażu kamieni brzegowych do basenu. Można je stosować do każdego rodzajów basenu. Antypoślizgowa warstwa oraz przerywanie fal to następne atuty montażu kamieni brzegowych.

Jednak zalety estetyczne to nie wszystko czym powinien charakteryzować się basen istotne są też techniczne elementy takie jak skimmery, dysze, przejścia, odpływy, rynny przelewowe, instalacja pcv. Te techniczne elementy należy dobrać już na etapie urządzania basenu. Zajmujemy się techniką basenową od wielu lat i chętnie służymy pomocą w doborze odpowiednich elementów.

Kąpiel nawet nocą.

Warto oświetlić basen, żeby przedstawiał się wspaniale i można było z niego korzystać w godzinach wieczornych. Wybór oświetlenia nie jest rzeczą prostą, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę koszt takiego oświetlenia zarówno koszt inwestycji jak i eksploatacji. Z naszych doświadczeń i tendencji dominującej na rynku wynika, że najbardziej opłacalną formą oświetlenia jest zastosowanie lamp ledowych. W tym wypadku niższy koszt eksploatacji sprawia, że druk szybko się zwraca. Żywotność techniczna żarówki ledowej jest także dużo dłuższa, dlatego trzeba je zamieniać rzadziej aniżeli w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jeżeli nie jesteś przekonany do oświetlenia ledowego mamy dla Ciebie obszerną paletę innych rozwiązań. Wybierając oświetlenie trzeba odpowiednio dobrać je do konkretnego basenu i Twoich preferencji, ochoczo odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Mycie, pielęgnacja basenu

Obowiązkiem każdego właściciela basenu jest dbanie o jego czystość. Dzięki postępowi techniki w chwili bieżącej nie stanowi to już wcale problemu. Można skorzystać z samoczynnego odkurzacza do basenu sterowanego przy udziale smartphona i w ten sposób wyczyścić basen. Mamy również w ofercie bardziej tradycyjne metody, które również gwarantują maksymalną wygodę i szybkość pracy, możesz więc wybierać wśród odkurzaczy ręcznych i całego rzędu szczotek pozwalających czyścić rogi i trudno dostępne miejsca. Pamiętaj, że woda w basenie musi mieć właściwe parametry, nie jest to kłopotliwe jeżeli zaopatrzysz basen w automatykę dozującą właściwe środki chemiczne. Czasem zdarza się, że do basenu coś wpadnie dlatego może przydać się też siatka czy podbierak dzięki któremu szybko wyłowisz niechcianą rzecz z basenu.

Czytaj Nowości

Zobacz w jaki sposób możesz przykryć basen.

Coraz więcej właścicieli basenu rozważ kwestię jego przykrycia. Rozwiązanie to ma bardzo wiele pozytywnych cech, chociaż ich rodzaj determinuje to jakiego materiału użyliśmy do przykrycia basenu. Folie basenowe solaryczne komórkowe cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Dzięki staraniom producentów folie takie są bardzo komfortowe w używaniu, ponieważ odpowiedni system rolek pozwala przykryć i odkryć basen bardzo szybko, także wybór folii jest bardzo duży i można je dobarć do różnych kształtów i wymiarów basenu. Popularność folii wynika z jej atutów, przede wszystkim podgrzewa ona wodę w basenie nawet o 5-6 stopnii, chroni basen przed zabrudzeniami oraz zmniejsza odparowywanie wody.

Jeśli musisz zabezpieczyć basen przed tym, że małe dziecko przypadkowo do niego wpadnie warto w tym celu zastosować przesłony basenowe, gdyż wykonano je z twardego tworzywa sztucznego, a specjalnym atutem jest ich elegancja. Oczywiście podstawową rolą przesłonie jest zabezpieczenie basenu przed zabrudzeniami oraz ubytkiem wody na wynik parowania. Wybór przykrycia zależy od Twoich oczekiwań, pamiętaj, że ochoczo służymy Ci pomocą.

Zapoznaj Się Z Ofertą Nowości Internetowy Hurtownia Folie solaryczne do basenu

Zobacz jak zadbać o odpowiednią temperaturę wody w basenie.

W naszym klimacie często zdarzają się chłodniejsze dni, jeżeli chcesz w nie korzystać z basenu warto zadbać o odpowiednią temperaturę wody. Po prostu trzeba tę wodę podgrzewać. Nie martw się jednak masz do wyboru bardzo wiele rozwiązań. Pompy ciepła, wymienników ciepła, podgrzewaczy elektrycznych, kolektorów słonecznych to metody z których możesz skorzystać. To ostatnie rozwiązanie umożliwia podgrzać basen przy udziale energii wytworzonej z promieni słonecznych, a więc nic nie płacisz za prąd. Także pozostałe rozwiązania nastawione są na optymalizacje wydatków oraz wygodę użytkowania. Polecamy do podgrzewania basenu pompy ciepła, które przy bardzo małym poborze prądu zapewnią ciepłą wodę nawet w pochmurne dni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją, jesteśmy pewni, że każdy wybierze coś dla siebie.

Zapoznaj Się Z Produktem Sklep Pompa ciepła do basenu

Wyposażenie dodatkowe

Zastanawiasz się jak uatrakcyjnić czas spędzony na basenie, możesz wybierać z bardzo wielu dodatkowych akcesoriów. Nasza propozycja jest bardzo obfita. Jednym z nich są zjeżdzalnie do basenu, które wywołują uśmiech na buziach małych i dużych użytkowników. Możesz również zadbać o siebie i wyposażyć basen w odpowiedni zestaw do masażu. Nasza propozycja jest bardzo bogata i z pewnością wybierasz coś odpowiedniego dla siebie. Mając na aspekcie bezpieczeństwo trzeba dobrać do basenu właściwe drabinki schodki i poręcze. Słupki startowe i liny powinny znaleźć się w każdym zawodowym basenie. Jesteśmy do dyspozycji, gdy chcesz skorzystać z naszego doświadczenia przy doborze.

Sprawdź jak foliować basen.

Każdy basen należy odpowiednio uszczelnić już w trakcie budowy. Masz wiele możliwości, jednak z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzi się folia Alkorplan 2000. Popularność tej folii wynika z jej uniwersalności, trwałości i wytrzymałości, doskonale nadaje się do każdego rodzaju podłoża. Możemy zapewnić ci profesjonalny instalacja takiej folii oraz wybór jeśli chodzi o kolorystykę.

Oferta Produkt Sklep Internetowy

Pamiętaj o analizie wody w basenie.

Należyta jakość wody jest konieczna, aby można bezpiecznie korzystać z basenu. Trzeba więc monitorować pH wody, zawartość wolnego i całkowitego chloru, czy jej twardość . Należy więc wykonać odpowiednie analizy wody. Dzięki rozwojowi techniki nie jest to kłopotliwe, a wybór urządzeń jest bardzo duży można używać testery ręczne, paskowe, fotometry czy pływające bojki pomiarowe. Niektóre rozwiązania są bardzo komfortowe, choćby nowoczesne fotometry których pomiary można odczytywać przy udziale smartphona. Nowoczesny ekwipunek taki jak bojka pływająca Blue Connect Go poinformuje o tym która oraz w jakiej ilości chemia basenowa powinna być użyta żeby woda w basenie była perfekcyjna.

Oferta Produktów Bezpieczeństwo Sklep On-Line Testery ręczne do basenu

Jak jeszcze uatrakcyjnić pobyt w basenie?

Nawet jeśli jeszcze nie umiesz pływać nic nie stoi na przeszkodzie abyś się tego nauczył. W czasie nauki pływania możesz czuć się komfortowo i pewnie i korzystać z kolorowych makaronów, rękawków czy desek do pływania. Wiele zwolenników mają też ćwiczenia w basenie takie jak aqua aerobik. Jeżeli chcesz ćwiczyć w basenie warto uatrakcyjnić sobie te zajęcia i skorzystać z przydatnych akcesoriów takich jak aqua hantle czy aqua stepy.

Na tym oferta dla naszych basenów się nie kończy przygotowaliśmy wiele zwłaszcza jeżeli chodzi o akcesoria, które będą zwłaszcza pomocne w profesjonalnych basenach.

Nasze wieloletnie doświadczenia pomaga służyć pomocą przy doborze indywidualnych rozwiązań uregulowanych do potrzeb Twojego basenu.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl