Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

WDPHOS stacja pomiarowo-regulacyjna PH/TLEN do basenu

Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 7 737,72 zł 7737.72
ilość Szt
Zyskujesz 77 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Emec
Kod produktu: WDPHOS

Opis

Stacja WDPHOS zapewnia szczególnie przyjazną wodę w basenie bez specyficznego zapachu chloru. Stacja automatycznie mierzy i reguluje odczyn pH oraz dozuje aktywny tlen w celu dezynfekcji wody i przeznaczona jest do użytku na prywatnych basenach o objętości do 300 m³. Stacja posiada duży wyświetlacz LCD z dobrze widoczną wartością pomiarową odczynu wody pH oraz statusem pompy aktywnego tlenu. Menu regulatora obsługiwane za pomocą wciskanego pokrętła posiada wiele funkcji przydatnych w codziennej eksploatacji. Wartość pH jest mierzona przez analogowy układ pomiarowy, a następnie jest cyfrowo przetwarzana przez mikroprocesor. Pozostałe zadania regulacyjne i monitorujące są także wykonywane przez mikroprocesor.

Standardowym rodzajem regulacji pH jest regulacja proporcjonalna częstotliwości impulsów dozujących (zmiana częstotliwości dozowania pompy impulsowej korektora pH). Ponadto można wybrać tryb regulacji dwupołożeniowej (On/Off). W trybie tym można także zaprogramować pojedynczy skok pompy co powtarzalną ilość minut. Jest to funkcja przydatna w małych bądź nietypowych basenach, gdzie dobre wymieszanie wody jest częstym problemem. Dozowanie aktywnego tlenu jest sterowane przez zegar tygodniowy i można je zaprogramować jako dozowanie codzienne lub wybrać tylko jeden dzień dozowania w tygodniu. Podczas programowania należy podać zalecaną ilość aktywnego tlenu na jeden m³ wody w basenie w zależności od wybranej temperatury wody (25°C lub 30°C). W celu ustalenia precyzyjnego dozowania należy dokonać kalibracji pompy aktywnego tlenu, czyli wyliczyć dozowaną ilość przypadającą na jeden skok membrany pompy. Obie pompy dozujące są zintegrowane z regulatorem stacji i mają wydajność 10 l/h przy 3 barach dla korektora pH i 4 l/h przy 3 barach dla aktywnego tlenu. Są to jednakowe pompy, jednakże pompa aktywnego tlenu ma głowicę samo odpowietrzającą, gdyż główny składnik preparatu to nadtlenek wodoru, który ma tendencję do wydzielania w pewnych warunkach gazów i zapowietrzania głowicy pompy. Aby uniknąć kłopotów w eksploatacji zastosowano głowicę samo odpowietrzającą, która ma inaczej usytuowany zawór tłoczny i przez to mniejszą wydajność. Pompy wyposażone są w trwałe napędy elektromagnetyczne nie zawierające części ulegających szybkiemu zużyciu. Podstawowe elementy pompy stykające się z dozowanymi substancjami jak głowica, zawór stopowy z czujnikiem poziomu i zawór dozujący wykonane są z polifluorku dwuwinilidenu (PVDF), a membrana z teflonu (PTFE). Materiały te są bardzo odporne na agresywne substancje i zapewniają długą żywotność pomp. Regulator posiada funkcję Stand-By (Pogotowie) umożliwiającą wyłączenie regulatora z pracy przez inne urządzenie, jak na przykład przez czujnik ciśnienia czy pompę obiegową wody. Po przejściu w stan pogotowia funkcje regulacyjne i dozowanie zostają wstrzymane. Jest to konieczne w sytuacji, gdy woda pomiarowa pobierana jest grawitacyjnie z basenu i nawet po wyłączeniu pompy obiegowej następuje przepływ wody przez naczynie pomiarowe. Dopiero sygnał dodatkowej blokady uruchamia funkcję Stand-by i powoduje wyłączenie dozowania. Elektroda pH umieszczone są w naczyniu pomiarowym NPED4, w którym znajduje się także czujnik przepływu oraz czujnik temperatury PT100. Przy braku przepływu wody przez naczynie pomiarowe funkcje regulacyjne i dozowanie zostają zatrzymane.

 

Cechy stacji WDPHOS: 

  • Kompaktowa konstrukcja na tablicy o wymiarach 430 x 470 mm.
  • Proste i przejrzyste menu w języku polskim oraz obsługa za pomocą jednego wciskanego pokrętła nie wymaga specjalnych kwalifikacji.
  • Dostęp do menu zabezpieczony hasłem.
  • Możliwość wyboru regulacji proporcjonalnej częstotliwości impulsów dozujących lub dwupołożeniowej (On/Off) dla dozowania korektora pH - w trybie tym można także zaprogramować pojedynczy skok pompy co powtarzalną ilość minut (funkcja przydatna np. w wannach SPA i małych basenach).
  • Możliwość zaprogramowania zwłoki dozowania (regulacji) celem uzyskania właściwej polaryzacji elektrody i stabilnej wartości pomiarowej po wyłączeniu i ponownym włączeniu stacji.
  • Możliwość wybrania priorytetu dozowania korektora pH, czyli przed osiągnięciem wartości zadanej pH dozowanie chloru jest wstrzymane.
  • Możliwość programowego wyłączenia pomp dozujących lub ich ręcznego załączenia na zadany okres czasu – funkcja przydatna przy rozruchu stacji i odpowietrzaniu pomp dozujących.
  • Alarmy stacji - brak przepływu wody, maksymalny czas dozowania (regulacji), poziom cieczy w pojemnikach oraz alarm sondy pH (awaria).
  • Standardowe wyposażenie pomp dozujących w czujnik poziomu cieczy w pojemniku. Filtr wody pomiarowej o zdolności oczyszczania 60 µm zapobiega zanieczyszczeniu elektrod. 

 

Automatyka dozująca do basenu – czysta woda w basenie.

Nie masz czasu na cotygodniowe dozowanie chemii basenowej do Twojego zbiornika ? Robienie ręcznego pomiaru ph wody, zawartości chloru lub tlenu aktywnego. Jeśli tak to dobrze trafiłeś. Nasza stacja mierniczo-dozująca uzdatni wodę w automatyczny sposób, wg zadanych parametrów dla wody. Użyta w stacji basenowej elektronika dostarczana jest przez wiodących producentów branży elektronicznej, co zapewnia wieloletnią pracę.

 

Zasada działania automatyki mierniczo – dozującej do basenu:

- ustawienie odpowiednich wartości wody basenowej

- pomiar parametrów wody basenowej za pomocą sond

- analiza parametrów przez mikroprocesor

- dozowanie płynnej chemii basenowej

Zapewniamy montaż oraz serwis sprzedawanych przez nas urządzeń.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl