Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Pompa ciepła do basenu Tebas moc 9 kW 230V max. 50 m3

Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 5 199,00 zł 5199.00
ilość Szt
Zyskujesz 51 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.65
Producent: Tebas BH
Kod produktu: 14605

Opis

TRANSPORT GRATIS !!!

Pompa ciepła do basenu Tebas 9kW z funkcja AUTO-MODE = grzanie lub schładzanie

Basenowe pompy ciepła TEBAS mają m.in. JEDNĄ ważną i ciekawą funkcję ! = AUTOMATYCZNY TRYB PRACY , który ZAWSZE pozwala na utrzymanie wymaganej temperatury wody w basenie.

Jest to NAJbardziej potrzebne w basenach z zadaszeniem, pozbawionych pokrywy lustra wody. Ustawienie pompy ciepła TEBAS w automatyczny tryb pracy ZAPOBIEGNIE przegrzaniu wody w przypadku gdy : użytkownik wyjeżdża na 1-2-3 tygodnie na wakacje i zasuwa zadaszenie.

W tym czasie temperatura powietrza w cieniu wynosi 35 stopni Celsj. , a w słońcu 55  stopni Celsj., a pod zadaszeniem 70 stopni Celsj.

I w TAKIM przypadku pompa ciepła Tebas, ustawiona w AUTOMATYCZNY TRYB PRACY , zacznie chłodzić wodę !!!

Do stałych zbiorników wodnych niezbędnym i rekomendowanym wyposażeniem jest pompa ciepła do basenu Tebas BP-85 HS-A z działu Technika basenowa. Ten model jest idealnie przystosowany do europejskich warunków klimatycznych, dzięki czemu pozwala zapewnić maksymalny zysk ciepła przy niższych temperaturach. Dodatkowo ta pompa ciepła do basenu została wyposażona w specjalną funkcję autorozmrażania podczas niskich temperatur. Dzięki zastosowaniu technologii samodiagnozy urządzenie szybko wykryje wszystkie nieprawidłowości podczas pracy. Ochronę kompresora przed uszkodzeniem gwarantuje czujnik ciśnienia. Ponadto ta pompa ciepła do basenu wyposażona jest w wodoodporny wyświetlacz panelu sterowania. Moc tego urządzenia to 9 kW, pracujące na napięciu 230 V. Idealnie sprawdzi się w basenach do maksymalnie 50m3. Wysoki współczynnik efektywności COP>6 – oznacza to, że energia, która jest pobierana do napędu i pracy tej pompy jest równocześnie aż 6 razy mniejsza niż ta, która jest uzyskiwana. Ogólna oszczędność prądu, jeśli chodzi o podgrzewanie wody basenowej, która wynika z zastosowania pompy ciepła do basenu Tebas BP-85 HS-A w porównaniu z elektrycznym podgrzewaczem to 75% do 85%.

Podsumowanie produktu Pompa ciepła do basenu Tebas BP-85 HS-A:

- moc 9 kW, napięcie 230 V

- przeznaczona do basenu max 50m3

- współczynnik efektywności COP >5.3, energia wymagana do napędu pompy ciepła jest ponad 5 razy mniejsza niż energia z niej uzyskiwana

- przyłącze wody basenowej do urządzenia 50mm.

 2 lata gwarancji na wady fabryczne.

 Pamiętaj o przykrywaniu basenu folią solaryczną na noc - woda najwięcej chłodzi się w nocy.

 Basenowa pompa ciepła TEBAS

     Koszty podgrzewania basenu

Oszczędność prądu w porównaniu z podgrzewaczem elektrycznym = 75 - 85 %.

Pompa ciepła do basenu

Jakie jest wykorzystanie pompy ciepła do basenu?

Pompa ciepła przyda się każdemu, kto chce zawsze mieć w basenie wodę w idealnej do kąpieli temperaturze. Niepewna aura pogodowa w Polsce może spowodować, że woda w basenie stanie się zbyt chłodna, aby przyjemnie spędzić w nim czas – pompa ciepła zadba, aby woda była zawsze podgrzana do wybranej temperatury. Komfortowo ciepła woda w basenie sprawia, że spędzimy w niej więcej czasu i nie będziemy mieć kłopotu z przyzwyczajeniem się do niej. Także dzieci ucieszą się z tego powodu, ponieważ będą łatwiej się przyzwyczajać do wody, wchodząc do basenu i będą mogły dłużej się w niej bawić. Osoby starsze oraz wrażliwsze na zimno również docenią rezultaty działania basenowej pompy ciepła.
Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego E-OGROD., gdzie znajdziecie pompy ciepła, baseny i wszystko co do nich potrzebne.

Wysokiej jakości basenowe pompy ciepła

Wybór najlepszej pompy ciepła stanie się łatwiejszy dzięki kilku poradom. W przypadku basenowej pompy ciepła bardzo istotną sprawą jest to, aby była energooszczędna. Dzięki temu poza jednorazowym wydatkiem, nie będziemy już płacić zbyt wiele na rachunki pokrywające eksploatację urządzenia. Dlatego kupując pompę warto zwrócić uwagę na współczynnik wydajności COP (ang. Coefficient of Performance). Określa on stosunek ilości wytworzonego przez pompę ciepła do ilości pobranej energii elektrycznej.
Wybierając pompę ciepła trzeba zwrócić również uwagę do jakiej maksymalnej objętości basenu jest ona przeznaczona. Im większa pojemność basenu, tym większa powinna być moc urządzenia. W naszej ofercie można znaleźć pompy o szerokim spektrum mocy od 5 kW do nawet 21 kW. Oferujemy urządzenia sprawdzonych producentów Fairland linii Comfortline Inventer, Tebas oraz Hydro-Pro. Charakteryzują się świetnym współczynnikiem COP, cichą pracą i trwałością. Cyfrowy panel sterowania i wyświetlacz LED sprawiają, że obsługa pompy ciepła jest bardzo łatwa. Nasze pompy ciepła można eksploatować nawet przy temperaturach poniżej zera, dzięki opcji autorozmrażania.

Zapraszamy na naszą stronę sklepu E-OGROD., gdzie można znaleźć świetnej jakości pompy ciepła do basenu. Oferujemy również możliwość profesjonalnego montażu zakupionej pompy.

Aby dowiedzieć się więcej o technice basenowej→ czytaj więcej

Jak wybrać filtr i pompę do basenu

Opcja kąpieli w basenie o przypadkowej porze to marzenie wielu osób. Jeżeli posiadasz własny basen możesz to zrobić. Musisz tylko zadbać o właściwą jakość wody, aby była krystalicznie czysta. Doskonałym rozwiązaniem jest wyposażenie basenu w właściwie dobraną pompę i filtr. Sprawnie funkcjonujące narzędzia oczyszczą wodę w basenie, przede wszystkim będziesz miał pewność, że nie ma w niej grzybów i bakterii. Po czym czysta woda ponownie przez pompę wtłaczana jest do basenu. Warto wybrać pompę i filtr dobrej jakości, odpowiednio je dobrać do wielkości basenu. Użytkowanie pompy ułatwiają sterowniki np. inverterowe iSaver+, które pozwalają ustawić bieg jej pracy. Regulowanie pracą pompy ma jeszcze tą zaletę, że pozwala na obniżenie zużycia energii elektrycznej.

Oferta Sklepu Hurt Internetowy Filtr piaskowy do basenu z pompą

Elementy montażowe do basenu

Nie jest ważne czy basen jest prostokątny, czy obły wszędzie można zastosować to rozwiązanie. Można je używać do każdego rodzajów basenu. Producenci dają kamienie gwarantujące antypoślizgową powłokę oraz rozbijające fale brzegowe.

Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać, że basen ma nie tylko pięknie wyglądać, musi też spełniać określone wymogi techniczne, dlatego trzeba go zaopatrzyć w specjalistyczne elementy takie jak skimmery, dysze, przejścia, odpływy, rynny przelewowe, instalację pcv. Już na etapie projektowania basenu należy je dobrać. Naturalnie bardzo ochoczo nasza ekipa służy w tym wypadku pomocą

Czytaj Dalej Komfort Dysze, przejścia do basenu

Oświetlenie do basenu

Jeżeli chcesz korzystać z basenu nawet wieczorową porą musisz zadbać o właściwe jego podświetlenie. Trzeba jednak dobrze przemyśleć tą inwestycje, wszak oświetlenie generuje następne koszty. Oświetlenie ledowe są w chwili bieżącej bardzo często wybieranym rozwiązaniem. Powodem takiego powodzenia ledów jest niski koszt użytkowania takiego oświetlenia. Kolejnym atutem jest dłuższy czas życia żarówek ledowych. Gdy nie jesteś przekonany do oświetlenia ledowego mamy dla Ciebie szeroką paletę innych rozwiązań. Jeśli potrzebujesz rady w tym zakresie ochoczo służymy pomocą.

Pamiętaj o czyszczeniu i pielęgnacji basenu.

Każdy właściciel basenu musi też zadbać o jego czystość. Dzięki rozwojowi techniki w chwili obecnej nie stanowi to już żadnego problemu. Starczy, że użyjesz smartphona do regulowania pracą samoczynnego odkurzacza do basenu, który całą pracę wykona sam. Jednak jeśli przeświadczenie, że basen jest czysty masz tylko wtedy gdy wszystkie prace wykonasz sam, naturalnie możesz to wykonać przy udziale różnego rodzaju szczotek i odkurzaczy ręcznych. Pamiętaj także o tym, że woda w basenie musi mieć odpowiednie parametry, tutaj także postęp techniczy podsuwa Ci interesujące rozwiązania w postaci automatów dozujących odpowiednie środki chemiczne. Pod ręką warto też mieć siatkę i podbierak, by wyłowić z basenu rzeczy, które wpadną do niego przez przypadek i nie powinny tam się znaleźć.

Zadbaj o odpowiednie przykrycie basenu.

Warto rozważyć kwestię przykrycia basenu. Rozwiązanie to ma bardzo wiele pozytywnych cech, choć ich typ determinuje to jakiego materiału używaliśmy do przykrycia basenu. W chwili bieżącej bardzo rozległym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się folie basenowe, solaryczne, komórkowe. Wychodząc na przeciw życzeniom klientów producenci dają obszerną gamę folii o rozmaitych wielkościach i długościach, co umożliwia dostosować towar do indywidualnych potrzeb, jednocześnie można szybko przykryć i odkryć basen dzięki układowi rolek. Bonusem folii solarnych jest ochronienie basenu przed zabrudzeniem lecz też przyczyniają się one do podgrzania wody w basenie nawet o 5-6 stopni, istotnie wpływają też na obniżenie odparowywania wody.

Innym sposobem przykrycia basenu jest zastosowanie przesłonie basenowych są one bardzo szykowne, a gdyż są wykonane ze sztywnego tworzywa sztucznego zabezpieczają przed nieoczekiwanym wpadnięciem do basenu co jest szczególnie istotne tam gdzie są małe dzieci. Jednocześnie przesłony bardzo efektywnie zabezpieczają wodę z basenu przed utratą ciepła oraz parowaniem. Wybór przykrycia zależy od Twoich oczekiwań, pamiętaj, że chętnie służymy Ci pomocą.

Ciepła woda w basenie - sprawdź jak ją podgrzać.

W naszym klimacie często zdarzają się chłodniejsze dni, jeśli chcesz w nie korzystać z basenu warto zadbać o właściwą temperaturę wody. I nie ma co opanowywać trzeba ją po prostu podgrzać. Nie martw się jednak masz do wyboru bardzo wiele rozwiązań. Pompy ciepła, wymienników ciepła, podgrzewaczy elektrycznych, kolektorów słonecznych to metody z których możesz wybierać. Kolektory słoneczne to rozwiązanie, które umożliwia zaoszczędzić na cenach energii elektrycznej gdyż korzystasz z pracy energii promieni słonecznych. Jednak pamiętaj o tym, że pozostałe rozwiązania też przewodzą się regułą optymalizowania zużycia energii elektrycznej i obniżania kosztów podgrzania wody w basenie, nie bez znaczenia jest również komfort w stosowania tych urządzeń. Jeśli chcesz mieć pewność że będziesz miał ciepłą wodę nawet w pochmurne dni warto zastosować pompy ciepła. Nasza propozycja jest bardzo obfita z pewnością znajdziesz właściwe rozwiązanie dla siebie.

Czytaj Dalej Nowości Hurt

Basen to nie tylko kąpiel.

Czy wiesz o tym, że możesz zadbać o to, żeby w twoim basenie pojawiły się opcjonalne atrakcje. Możesz skorzystać z wielu różne opcje. Interesującym pomysłem mogą być zjeżdzalnie do basenu, które są super atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych. Możesz także zadbać o siebie i wyposażyć basen w odpowiedni zestaw do masażu. Nasza oferta jest bardzo bogata i z pewnością wybierasz coś odpowiedniego dla siebie. Zamontowanie schodów do basenu, drabinek czy poręczy z całą pewnościa ułatwi korzystanie z niego warto więc skorzystać z tej możliwości. A jeśli chcesz by Twój basen był w pełni profesjonalny warto zamontować do niego słupki startowe i liny. Nie wiesz co wybrać z taką wielu możliwości, chętnie poradzimy dopasowując ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czytaj Dalej Najnowocześniejsze Sklep On-Line Drabinka do basenu

Sprawdź jak foliować basen.

Każdy basen należy właściwie uszczelnić już w trakcie budowy. Masz wiele możliwości, jednak z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzi się folia Alkorplan 2000. Warto ją zastosować ponieważ nadaje się na wszystkie rodzaje podłoża jest niezwykle silna i mocna. Możemy zaoferować ci folię w różnorodnej kolorystyce, tak aby była ona dostosowana do Twoich oczekiwań, jednocześnie oferujemy też usługę fachowego montażu.

Pamiętaj o analizie wody w basenie.

Jakość wody to troska każdego posiadacza basenu. Odpowiednia jakość wody wymaga nieprzerwanego badania jej stanu czyli pH, twardości zawartości wolnego i całkowitego chloru. Należy więc wykonać właściwe analizy wody. Rynek oferuje w obecnie pakiet interesujących rozwiązań, analizy można wykonywać przy udziale testerów ręcznych, paskowych czy fotometrów lub pływających bojek pomiarowych. Niektóre metody są bardzo komfortowe, choćby nowoczesne fotometry których pomiary można czytać przy pomocy smartphona. Dodatkowym ułatwieniem jest wiadomość o tym jaką i w jakiej ilości chemię basenową trzeba używać, aby stan wody był idealny co daje nam bojka pływająca Blue Connect Go.

Sprawdź w co jeszcze możesz zaopatrzyć swój basen.

Nie każdy potrafi pływać, ale wszak każdy może się tego nauczyć. Przy nauce pływania istotne jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego ochoczo stosowane sa barwne makarony, rękawki do pływania czy deski. Coraz większą popularnością cieszą się inne możliwości rekreacji w basenie takie jak aqua aerobik czy innego rodzaju ćwiczenia. W naszej ofercie znajduje się pakiet akcesoriów pomocnych w trakcie praktykowania tego typu aktywności.

Na tym oferta dla naszych basenów się nie kończy przygotowaliśmy wiele zwłaszcza gdy chodzi o akcesoria, które będą szczególnie pomocne w fachowych basenach.

Służymy doświadczeniem i chętnie pomagamy dobrać wszystkie akcesoria do konkretnych warunków basenowych.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (4)

14 lutego 2017

Bardzo dziękuję za pomoc w doborze pompy ciepła. Będę polecał Wasz sklep :)

21 sierpnia 2017

Polecam wszystko sprawnie, pompa ciepła działa, woda w basenie 29 st :)

29 sierpnia 2017

Idealne rozwiązanie na chłodne noce. Dzięki pompie nie chowamy jeszcze basenu :) dzięki

4 października 2017

Polecam produkt. Dzięki pompie małe dzieci nie chciały wychodzić z wody. Urządzenie bez problemu utrzymuje zadaną temperaturę:)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit
Produkt dnia
Zadaszenie basenowe Dallas A
Zadaszenie basenowe Dallas A
23 073,93 zł 22 699,00 zł
Szt

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl