Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Pompa ciepła do basenu Tebas moc 11,2 kW 230V max. 60 m3 wody + CHLOR TABLETKI 200G 5KG GRATIS !!!

Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 5 399,00 zł 6 229,00 zł 5399.00
ilość Szt
Zyskujesz 53 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.8
Producent: Tebas BH
Kod produktu: 14608

Opis

TRANSPORT GRATIS !!!

Pompa ciepła do basenu Tebas 11,2kW z funkcja AUTO-MODE = grzanie lub schładzanie

Basenowe pompy ciepła TEBAS mają m.in. JEDNĄ ważną i ciekawą funkcję ! = AUTOMATYCZNY TRYB PRACY , który ZAWSZE pozwala na utrzymanie wymaganej temperatury wody w basenie.

Jest to NAJbardziej potrzebne w basenach z zadaszeniem, pozbawionych pokrywy lustra wody. Ustawienie pompy ciepła TEBAS w automatyczny tryb pracy ZAPOBIEGNIE przegrzaniu wody w przypadku gdy : użytkownik wyjeżdża na 1-2-3 tygodnie na wakacje i zasuwa zadaszenie.

W tym czasie temperatura powietrza w cieniu wynosi 35 stopni Celsj. , a w słońcu 55  stopni Celsj., a pod zadaszeniem 70 stopni Celsj.

I w TAKIM przypadku pompa ciepła Tebas, ustawiona w AUTOMATYCZNY TRYB PRACY , zacznie chłodzić wodę !!!

Zewnętrzne baseny to prawdziwa przyjemność, na którą coraz więcej osób może sobie pozwolić. Niestety pogoda w naszym dość kapryśnym klimacie nie zawsze umożliwia korzystanie w pełni z jego uroków. Aby zapewnić sobie odpowiednią temperaturę w zbiorniku wodnym, która zagwarantuje cudowne chwile relaksu lub odrobinę sportu należy mieć na uwadze podgrzewanie wody basenowej  i zakup urządzenia takiego jak pompa ciepła do basenu Tebas BP-100 HS-A. Ta pompa ciepła do basenu została stworzone specjalnie z myślą o warunkach klimatycznych, które występują w Europie. Posiada ona wszelkie niezbędne systemy gwarantujące długą i wydajną pracę produktu. Pompa ciepła do basenu Tebas BP-100 HS-A z działu Technika basenowa została wyposażona w system odmrażania, który sprawdza się przy niskich temperaturach oraz system samodiagnozy, który pozwala na natychmiastowe wykrycie każdej nieprawidłowości w pracy tego urządzenia. Obecny czujnik wysokości ciśnienia doskonale chroni kompresor przed ewentualnym uszkodzeniem a wszystko można sprawdzić i zaprogramować na wodoodpornym wyświetlaczu panelu sterowania.

Pompa ciepła do basenu Tebas BP-100 HS-A, dane produktu:

 

- moc 11,2 kW, napięcie 230 V

- przeznaczona do basenu max 60m3

- współczynnik efektywności COP >5,3, energia wymagana do napędu pompy ciepła jest ponad 5 razy mniejsza niż energia z niej uzyskiwana

- przyłącze wody basenowej do urządzenia 50mm.

 2 lata gwarancji na wady fabryczne.

 Pamiętaj o przykrywaniu basenu folią solaryczną na noc - woda najwięcej chłodzi się w nocy.

 Pompa ciepła do basenu TEBAS

       Koszty podgrzewania basenu

Oszczędność prądu w porównaniu z podgrzewaczem elektrycznym = 75 - 85 %.

Schemat instalacji do basenu

 

W jakim celu stosuje się basenowe pompy ciepła?

Gdy chcemy zawsze przyjemnie i komfortowo spędzać czas w basenowej wodzie, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w pompę ciepła. Niepewna aura pogodowa w Polsce może spowodować, że woda w basenie stanie się zbyt chłodna, aby przyjemnie spędzić w nim czas – pompa ciepła zadba, aby woda była zawsze podgrzana do wybranej temperatury. Cieplejsza woda w basenie zachęca do dłuższego w niej przebywania oraz nie powoduje szoku termicznego. Także dzieci ucieszą się z tego powodu, ponieważ będą łatwiej się przyzwyczajać do wody, wchodząc do basenu i będą mogły dłużej się w niej bawić. Osoby starsze oraz wrażliwsze na zimno również docenią rezultaty działania basenowej pompy ciepła.
Wszystkich zainteresowanych wysokiej jakości pompami ciepła oraz innymi produktami potrzebnymi do basenu, zapraszamy na stronę sklepu internetowego E-OGROD.

Wydajne pompy ciepła dla Twojego basenu

Wybór odpowiedniej pompy ciepła stanie się łatwiejszy dzięki kilku poradom. W przypadku basenowej pompy ciepła niezwykle istotną sprawą jest to, aby była energooszczędna. Gdy już zainwestujemy w urządzenie, nie chcemy przecież wydawać wiele pieniędzy na energię wymaganą do jego działania. Przed zakupem najlepiej jest sprawdzić COP, czyli współczynnik wydajności pompy ciepła. Określa on stosunek ilości wytworzonego przez pompę ciepła do ilości pobranej energii elektrycznej.
Wybierając pompę ciepła należy zwrócić również uwagę do jakiej maksymalnej objętości basenu jest ona przeznaczona. Im większa pojemność basenu, tym większa musi być moc urządzenia. Dostępne w naszym asortymencie mamy pompy od niewielkiej mocy 5 kW, które mogą być wykorzystywane do basenów o maksymalnej pojemności 20 m³, po mocne pompy 21 kW, będące w stanie ogrzać nawet baseny do 90 m³. Oferujemy urządzenia sprawdzonych producentów Fairland linii Comfortline Inventer, Tebas oraz Hydro-Pro. Wszystkie pompy ciepła znajdujące się w naszym sklepie internetowym, mają doskonały współczynnik wydajności COP, są solidne, bezpieczne i działają bardzo cicho. Regulacja pomp jest cyfrowa poprzez panel sterowania, a dzięki wyświetlaczowi LED podgląd jest bardzo czytelny. Nasze pompy ciepła można eksploatować nawet przy temperaturach poniżej zera, dzięki opcji autorozmrażania.

Aby zapoznać się z wyselekcjonowanymi przez nas pod względem jakości pompami ciepła, zapraszamy na stronę E-OGROD. Oferujemy również możliwość profesjonalnego zamocowania zakupionej pompy.


Aby dowiedzieć się więcej o pompach ciepła → czytaj więcej

Basen nie służy do tego, aby w nim morsować, tylko do tego, aby wypocząć, zrelaksować się dlatego woda znajdująca się w jego wnętrzu powinna być ciepła. Do utrzymania odpowiedniej temperatury w basenie używa się pomp ciepła. Używa się ich najczęściej do coraz bardziej osiągających popularność basenów takich jak baseny rozporowe oraz stelażowe. Posiadając tego typu urządzenia możemy także przedłużyć sezon basenowy, gdyż we wrześniu pogoda potrafi być piękna, ale temperatury nie są już aż tak najwyższe. Jeśli pragniemy się cieszyć piękną, czystą i ciepłą wodą powinniśmy dodatkowo rozważyć zakup piaskowego filtra, który eliminuje skażenia oraz filtruje naszą wodę. Jaką zatem wybrać pompę, czy tego typu urządzenia wyczerpują sporo prądu?

Basenowa pompa ciepła, a koszty inwestycyjne

Pompa przeznaczona do basenu pozwoli nam na utrzymanie komfortowo ciepłej wody w basenie przez dłuższy czas nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Naturalnie miejsce, w którym znajduje się sam basen też ma duży wpływ na to jak ciepła będzie woda, dlatego najlepiej by znalazł się on w nasłonecznionym miejscu przy basenie. Dla osiągnięcia wyższego efektu w chłodne noce należy zakrywać basen folią solaryczną, która spowoduje, że woda będzie ciepła przez dłuższy czas. Do uruchomienia pompy ciepła nie potrzebujemy dodatkowego wymiennika, a powinniśmy jedynie po jej użyciu (po sezonie basenowym) pamiętać, aby ją przeczyścić oraz zabezpieczyć (spuścić wodę z pompy na okres zimowy), gdyż taki sprzęt będzie nam służył dzięki temu przez wiele następnych lat.

Pompa Ciepła Basen

Koszty eksploatacyjne

Eksploatacja pompy ciepła zależy od kilku czynników, a najistotniejszy z nich to funkcjonalność zarządzania ciepłem. Spore znaczenie w kosztach eksploatacyjnych odrywa także poziom zaizolowania basenu dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji ścian oraz przykrywanie lustra wody gdyż sporo ciepła umyka przez lustro wody Twojego basenu Pamiętajmy też o podtrzymywaniu odpowiednich parametrów wody basenowej, aby np. woda o kwaśnym odczynie ( pH poniżej 7,0) nie wpływała negatywnie na urządzenia basenowe.

Pompy Ciepła Do Basenu

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed dobraniem odpowiedniego urządzenia powinniśmy policzyć, jakie jest popyt na intensywność cieplną oraz nazwać, jaki będzie wyglądał system pracy. Wszystkie nasze pompy ciepła mają podaną intensywność oraz przeznaczenie do jakiej wielkości basenu można je używać. Przekazujemy także współczynnik COP - im lepszy tym pompa ciepła ma większą sprawność grzewczą. Bieżącym kierunkiem sprzedażowym są inwerterowe pompy ciepła do basenu, które wyczerpują mało prądu i działają ciszej od innych pomp. Musimy też wziąć pod uwagę, że baseny dla dzieci lub te przelewane nie są przystosowane do tego, aby znajdująca się w nich woda była nagrzewana za pomocą pompy. Na szczęście są to małe baseny dlatego też woda znajdująca się w nich ogrzewa się w szybszym tempie za pomocą promieni słonecznych.

Mini Pompa Ciepła Do Basenu

Pompa ciepła wymaga zestawu filtracyjnego.

Pompa z filtrem do basenu: pompa obiegowa, która w połączeniu z filtrem tworzy tak zwany zestaw filtrujący, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, Do tego celu najlepiej nadają się filtry piaskowe, czyli zbiorniki zasypane materiałem filtrującym, którym najczęściej jest piasek kwarcowy lub szkło AFM.

Pompa Ciepła Basenowa

Zestawy filtrujące, na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu pompy basenowej poza jej typem warto zwrócić też uwagę na różne parametry takie jak:

 • Średnica: tego typu informacje możemy zazwyczaj znaleźć w dokumentacji dołączonej do danej pompy
 • Skuteczność: najlepiej znaleźć takiej pompy, która będzie w stanie przefiltrować wodę 3,4 razy na dobę

Podczas zakupu warto zapoznać się z opinią o danej marce, a także z komentarzami pod danym produktem, które opuszczane są przez klientów. Warto też zakupić wszystkie elementy zarówno z basenem od jednego producenta.

Pompa Ciepła Basenowa

Początkowe podgrzewanie wody w basenie

Basenowa pompa ciepła po zimie wykazuje zwiększone potrzeby ciepłe. Dzieje się tak dlatego, że po dłuższej przerwie pompa potrzebuje więcej czasu oraz sile na rozpoczęcie swojej pracy. Jednak z czasem kiedy pompa będzie pracować regularnie jej popyt na intensywność zacznie gwałtownie spadać. Nie istotne ile stopni ma powietrze zawsze możemy ustawić tak pompę by nagrzała nam ona wodę do preferowanej przez nas temperatury.

Pompa Ciepła Do Basenu Ogrodowego

Utrzymanie ciepła wody basenowej

Ciepło najprędzej ucieka w momencie, gdy płyta wody jest odsłonięta, gdyż w czasie odparowywania woda styka się z chłodniejszą temperaturą powietrza, a także wpływ na jej temperaturę ma moc wiatru. Stosując określone reguły możemy zatrzymać ucieczkę ciepła i sprawić, że pompa będzie pracować w sposób bardziej ergonomiczny.

 • Zadbanie o deprywacje basenu
 • Zakrywanie basenu w czasie, gdy nie korzystamy z niego lub są zimne noce
 • Korzystanie z klap solarnych, które nagrzewają wodę znajdującą się w basenie za pomocą promieni słonecznych
 • Dbanie o czystość i przejrzystość wody w basenie
 • Dopasowanie sprawności filtracji basenowej oczyszczającej wodę do pompy ciepła

Jak Podłączyć Pompę Ciepła Do Basenu

Montaż i demontaż pompy ciepła

Instalacja basenowej pompy ciepła należy do bardzo prostych zadań. Jednak, by instalacja działała poprawnie powinniśmy zastosować się do kilku wytycznych takich jak:

 • Bez względu na intensywność, jaką posiada pompa używać obejście by-pass w celu regulacji odpowiedniego przepływu wody przez wymiennik pompy ciepła
 • System dawkujący powinien znajdować się zgodnie z przepływem wody na ujściu za pompą ciepła. Zalecana jest także instalacja wyłącznika zwrotnego, który zapobiega odwrotnemu przepływowi kiedy woda w basenie nie cyrkuluje, a filtr zamontowany jest powyżej zwierciadła wody - co nie jest zalecane. Filtracje najlepiej montować poniżej lustra wody w specjalnie przygotowanej maszynowni.
 • Zainstalować pompę ciepła możemy praktycznie wszędzie pod warunkiem, że będzie miała ona nieorganiczny dostęp do powietrza, a także zapewniony będzie odpływ kondensatu oraz będziemy mieli łatwy dostęp do prądu
 • Ogólna instalacja powinna być tak ochroniona, żeby woda deszczowa nie dostała się do parowacza
 • Pompę ciepła tak samo jak intuicyjnie ją zamontowaliśmy możemy ją tak samo intuicyjnie zdemontować

Podgrzewanie wody w basenie typy i metody ogrzewania wody basenowej

Z basenu przy perfekcyjnych warunkach atmosferycznych możemy korzystać mniej więcej przez pół roku. Jednak nie zawsze temperatura powietrza da nam gwarancję, że nasza woda będzie ciepła. Dlatego do tych celów może nam się przydać system podgrzewania wody basenowej podłączony do domowej instalacji grzewczej lub pracujący jako osobne urządzenie. Osobny ekwipunek to tak nazywana pompa ciepła, o której zostało już nadmienione w tym artykule.

Mini pompa ciepła do basenu

Jest to nowoczesne i bardzo proste w obsłudze urządzenie na, które może sobie pozwolić większość osób, ponieważ nie jest one w ogóle takie drogie. Jednocześnie ekwipunek ten posiada bezpieczny wyłącznik temperaturowy oraz możemy podgrzać wodę maksymalnie do 35 stopni.

Pompa ciepła do basenu 20m^3

Polecamy mini pompy ciepła do basenów naziemnych firmy GRE , Bevo, Oku Tego typu urządzenie poświęcane jest do małych basenów ogrodowych oraz w 80% korzysta ona z naturalnych zasobów do ogrzania wody, przez co opłacamy tylko za 20% energii bezwartościowej na nagrzanie. Pozwala nam taki sprzęt zaoszczędzić nieco pieniędzy w ciągu sezonu basenowego, przy założeniu, że w sezonie damy radę utrzymać temperaturę wody w przedziale od 25 do 28 stopni.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

22 sierpnia 2017

Wreszcie mam ciepłą wodę w basenie. Pompa ciepła sprawdza się doskonale.

14 sierpnia 2018

Mila obsługa, szybka wysyłka, Polecam w 100 %

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl