Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Pompa ciepła do basenu PCWB 4 kW Pingwin Hewalex

Pompa ciepła do basenu PCWB 4kW Pingwin Hewalex
  • nowość
Wysyłka w: 3 dni
Cena brutto: 2 829,00 zł 2829.00
ilość Szt
Zyskujesz 28 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.20835
Producent: Hewalex
Kod produktu: 91.13.00

Opis

Pompa ciepła do basenu PCWB 4 kW PINGWIN . Zalecana do małych basenów nawierzchniowych o pojemności 10 - 12 m3 wody. 

Produkt z kategorii Technika Basenowa

Nie ma możliwości podłączenia moduł WI-FI. 

Pompa ciepła typu powietrze/woda PCWB 4kW PINGWIN jest przewidziana do bezpośredniego podłączenia do obiegu technologicznego wody basenowej. Pompa ciepła instalowana jest na zewnątrz budynku, a jej budowa pozwala na łatwy demontaż po sezonie użytkowania basenu. Podłączenie węże 32 - 38 mm.

Basenowa pompa ciepła Pingwin

Możliwości zastosowania

Pompy ciepła PCWB znajdują zastosowanie dla sezonowego podgrzewania wody zarówno w basenach prywatnych, jak i publicznych. Zastosowanie pompy ciepła pozwala wydłużyć okres użytkowania basenu zewnętrznego nawet do 5-6 miesięcy w ciągu roku, zapewniając wymaganą temperaturę wody przy niskich kosztach eksploatacji. Pompa ciepła PCWB może być stosowana dla każdego rodzaju basenu, zarówno o konstrukcji masywnej, jak i dla basenu stelażowego, nadmuchiwanego itd.

Niskie koszty przy wysokim komforcie podgrzewania wody basenowej

Pompy ciepła PCWB korzystając w większej części z energii odnawialnej, zapewniają niskie koszty podgrzewania wody basenowej. Ze względu na znacznie niższe temperatury robocze niż w przypadku wody użytkowej lub grzewczej, pompy ciepła PCWB uzyskują szczególnie wysoką efektywność pracy. Współczynnik COP sięga wartości 6 (5,95 dla PCWB 7,6kW, A24/W26). Oznacza to, że z 1 kW energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła, wytwarzane jest niemal 6 kW ciepła.

UWAGA: w przypadku pomp ciepła przeznaczonych do podgrzewania wody basenowej nie nadaje się klas efektywności energetycznej, jak w przypadku pomp ciepła służących do ogrzewania budynków lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Instalacja pompy ciepła do basenu

Pompa podłączana jest bezpośrednio do obiegu wody basenowej za pomocą węży 32 - 38 mm.

Dane techniczne:

Przeznaczone do basenów o pojemności 10 - 12 m3 wody

Cechy produktu:

• Moc grzewcza 4,0kW przy (A24-19/W26st.C)

• C.O.P przy temp. powietrza 24st.C/ woda 26st.C = 5,06

• C.O.P przy temp. powietrza 15st.C/ woda 26st.C = 3,97

• Pobór mocy przy temp. powietrza 24st.C/ woda 26st.C: 0,79kW

• Pobór mocy przy temp. powietrza 15st.C/ woda 26st.C: 0,78kW

• Minimalny wymagany przepływ wody: 1,5m3/h

• Zasilanie 220V, 50Hz

• Podwójne, tytanowe cewki wymiennika ciepła (klasa A1)

• Aktywny system automatycznego rozmrażania

• Cyfrowy wodoszczelny wyświetlacz i panel sterowania

• Mocna obudowa z tworzywa sztucznego

• Dolna grzałka, zapobiegająca tworzeniu się lodu

• Ocynkowana płyta dolna

• Łatwe podłączenie do istniejącej instalacji basenowej

• Rotacyjny kompresor

• Czujnik przepływu

• Czujnik ciśnieniowy

Przyłącza na wąż: 32/38mm

• Wymiary: 500 x 520 x 565mm

• Waga netto: 36 kg

 

Aby dowiedzieć się więcej o technice basenowej→ czytaj więcej

Sprawdź jaki filtr i pompa najlepiej pasuje do Twojego basenu.

Kąpiel w krystalicznej wodzie o każdej porze dnia to marzenie wielu osób. Jeżeli jesteś radosnym posiadaczem własnego basenu możesz to marzenie swobodnie realizować. Jednak żeby kąpiel była przyjemna trzeba bez ustanku dbać o czystość i przejrzystość wody. Z tego przyczyny powinieneś zaopatrzyć swój basen w właściwą pompę oraz filtr. Dzięki tym dwóm urządzeniom oczyścisz wodę, pozbędziesz się grzybów i bakterii, zasada jest prosta pompa wtłacza wodę do filtra gdzie następuje jej oczyszczenie. Po czym czysta woda ponownie przez pompę wtłaczana jest do basenu. By proces czyszczenia był efektywny należy dobrać należyta pompę oraz filtr w zależności od wielkości basenu, warto też zadbać o jakość sprzętu. Korzystanie z pompy oraz filtra nie jest problematyczne, ponieważ na rynku dostępne są regulatory np. inverterowe iSaver+, które pozwalają zaprogramować cykl pracy. Sterowanie pracą pompy ma jeszcze tą zaletę, że pozwala na obniżenie zużycia energii elektrycznej.

Informacje Na Temat Produktów Technika Basenowa

Zobacz naszą ofertę elementów montażowych do basenu.

Każdy pragnie aby jego basen dobrze wyglądał dlatego warto zamontować kamienie brzegowe do basenu. Bardzo duży wybór kamieni umożliwia montować je zarówno w basenach prostokątnych jak i obłych. Producenci dają kamienie gwarantujące antypoślizgową warstwę oraz rozbijające fale brzegowe.

Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać, że basen ma nie tylko dobrze wyglądać, musi też spełniać określone wymogi techniczne, dlatego trzeba go zaopatrzyć w specjalistyczne elementy takie jak skimmery, dysze, przejścia, odpływy, rynny przelewowe, instalację pcv. Etap projektowania basenu jest tym na którym należy dobrać wszystkie elementy techniczne. Naturalnie bardzo ochoczo nasza załoga służy w tym wypadku pomocą

Produkt Sklep E-ogród

Oświetlenie do basenu

Właściwie podświetlony basen wygląda wspaniale. Wybór oświetlenia nie jest rzeczą prostą, gdyż trzeba wziąć pod uwagę koszt takiego oświetlenia zarówno koszt inwestycji jak i eksploatacji. Lampy ledowe są w chwili obecnej bardzo często wybieranym wyjściem. Inwestycja szybko się zwraca dzięki niższym kosztom eksploatacyjnym. Nie trzeba również tak często zamieniać żarówek. Oczywiście w naszej ofercie znaleźć można także inne możliwości oświetlenia basenu. Wybierając oświetlenie trzeba właściwie dobrać je do konkretnego basenu i Twoich preferencji, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Zapoznaj Się Z Produktami Elementy montażowe do basenu

Pamiętaj o czyszczeniu i pielęgnacji basenu.

Obowiązkiem każdego posiadacza basenu jest dbanie o jego czystość. Jednak nowoczesne metody techniczne bardzo upraszczają to zadanie. Można skorzystać z samoczynnego odkurzacza do basenu operowanego przy udziale smartphona i w ten sposób wyczyścić basen. Jednak jeżeli przeświadczenie, że basen jest zadbany masz tylko wtedy gdy wszystkie prace wykonasz sam, oczywiście możesz to zrobić przy pomocy różnego rodzaju szczotek i odkurzaczy ręcznych. Bez trudu można też zadbać o parametry wody zaopatrując basen w właściwą automatykę dozującą środki chemiczne. Czasem zdarza się, że do basenu coś wpadnie dlatego może przydać się też siatka czy podbierak dzięki któremu szybko wyłowisz niechcianą rzecz z basenu.

Informacje Na Temat Produktów Armatura do basenu

Zadbaj o właściwe przykrycie basenu.

Dbanie o prywatny basen w rozległym stopniu ułatwi właściwe jego przykrycie. W tym celu można używać różne metody. W chwili obecnej bardzo rozległym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się folie basenowe, solaryczne, komórkowe. Dzięki staraniom producentów folie takie są bardzo wygodne w użyciu, gdyż odpowiedni system rolek umożliwia przykryć i odkryć basen bardzo szybko, także wybór folii jest bardzo duży i można je dobarć do rozmaitych kształtów i wymiarów basenu. Użycie folii solarnych ma kilka zalet, po pierwsze zabezpiecza basen przed zabrudzeniami, po drugie podgrzewa wodę w basenie nawet o 5-6 stopni, po trzecie zapobiega parowaniu wody.

Jeśli musisz zabezpieczyć basen przed tym, że niewielkie dziecko przypadkowo do niego wpadnie warto w tym celu zastosować przesłony basenowe, ponieważ wykonano je z sztywnego tworzywa sztucznego, a specjalnym atutem jest ich elegancja. Jednocześnie przesłony bardzo skutecznie zabezpieczają wodę z basenu przed stratą ciepła oraz odparowywaniem. Wybór przykrycia zależy od Twoich wymagań, pamiętaj, że ochoczo służymy Ci pomocą.

Ciepła woda w basenie - sprawdź jak ją podgrzać.

Jeżeli chcesz korzystać z basenu w chłodniejsze dni musisz zadbać o właściwą temperaturę wody. I nie ma co opanowywać trzeba ją po prostu podgrzać. W chwili obecnej rynek oferuje Ci bardzo wiele ciekawych rozwiązań. Pompy ciepła, wymienników ciepła, podgrzewaczy elektrycznych, kolektorów słonecznych. Kolektory słoneczne to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą płacić za prąd i wykorzystają z możliwości jakie daje wykorzystanie promieni słonecznych. Również pozostałe metody nastawione są na optymalizacje wydatków oraz wygodę użytkowania. Polecamy do podgrzewania basenu pompy ciepła, które przy bardzo malutkim poborze prądu zapewnią ciepłą wodę nawet w pochmurne dni. Nasza oferta jest bardzo obfita z pewnością odnajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Wyposażenie dodatkowe

Zastanawiasz się jak uatrakcyjnić czas spędzony na basenie, możesz wybierać z bardzo wielu dodatkowych akcesoriów. Nasza oferta jest bardzo bogata. Wiele radości zwłaszcza dzieciom sprawi zjeżdzalnia do basenu. Masz również opcja skorzystania z masaży wodnych i zadbania o swoje zdrowie. Wybór jest bardzo duży, a korzyści dla zdrowia ogromne. Mając na aspekcie bezpieczeństwo trzeba dobrać do basenu właściwe drabinki schodki i poręcze. A jeśli chcesz żeby Twój basen był w pełni profesjonalny warto zamontować do niego słupki startowe i liny. Ochoczo podpowiemy Ci jakie rozwiązanie możesz zastosować w swoim basenie.

Sprawdź dlaczego należy foliować basen.

Każdy basen należy właściwie uszczelnić już w trakcie budowy. Z naszego doświadczenia wynika że w tym celu bardzo dobrze sprawdzi się folia Alkorplan 2000. Jej kluczowymi zaletami jest wytrzymałość i wytrzymałość oraz to, że można ją zastosować na każdy typ podłoża. Nasza firma posiada folię basenową w różnej kolorystyce oraz gwarantuje jej profesjonalny montaż.

Analiza wody w basenie

Basen musi być wypełniony wodą o odpowiedniej jakości, aby korzystanie z niego było niezawodne. Trzeba więc kontrolować pH wody, zawartość wolnego i całkowitego chloru, czy jej twardość . Należy więc wykonać właściwe analizy wody. Możliwości analizowania wody są bardzo szerokie na rynku można wybierać wśród testerów ręcznych, paskowych czy fotometrów lub pływających bojek pomiarowych. . Nowoczesne fotometry są niezwykle proste w obsłudze, a droższe modele mają możliwość odczytu pomiarów za pomocą smartphona. Specjalnym uproszczeniem jest informacja o tym jaką i w jakiej liczby chemię basenową trzeba użyć, aby stan wody był idealny co daje nam bojka pływająca Blue Connect Go.

Akcesoria do basenów.

Nie umiesz pływać nie martw się na pewno zdołasz się tego nauczyć. W czasie nauki pływania możesz czuć się komfortowo i pewnie i korzystać z kolorowych makaronów, rękawków czy desek do pływania. Coraz większą popularnością cieszą się pozostałe możliwości rekreacji w basenie takie jak aqua aerobik czy innego rodzaju ćwiczenia. Dla zwolenników tego typu aktywność przygotowaliśmy też szereg przydatnych akcesoriów takich jak aqua hantle czy aqua step.

Mamy także rozległy obszar fachowych akcesoriów basenowych przydatnych na publicznych basenach.

Chętnie służymy naszym doświadczeniem wyborze rozwiązań dla konkretnych basenów.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit
Produkt dnia
Zadaszenie basenowe Dallas A
Zadaszenie basenowe Dallas A
23 073,93 zł 22 699,00 zł
Szt
Chlorilong Ultimate 7 - 4,8 kg
Chlorilong Ultimate 7 - 4,8 kg
252,35 zł
Szt

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl