E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter 9 kW z WI-FI max. pojemność 35 m3 - basenowa pompa ciepła FAIRLAND

Cena brutto: 6 390,00 zł 6390.00
ilość Szt
Zyskujesz 63 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.332
Producent: Fairland
Kod produktu: BPNCR09

Opis

TRANSPORT GRATIS !!!

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter 9 kW z modułem WI-FI w zestawie do basenu max. 35 m3

Pompy ciepła do basenu Comfortline Inverter 9 kW są nieznacznie droższe od klasycznych pomp ciepła typu On/Off, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dopasowują wydajność (czyli obroty) zarówno sprężarki, jak i wentylatora, do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a więc nie generują niepotrzebnych strat energii. Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.

Comfortline Inverter są pompami powietrznymi, a ściślej mówiąc pompami ciepła do basenu typu powietrze/woda i wykorzystują jako dolne źródło (z którego ciepło jest pozyskiwane) powietrze atmosferyczne. Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu. Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. 

Niski poziom hałasu (natężenia dźwięku). W pompach Comfortline Inverter zastosowano ciche sprężarki GMCC oraz wentylatory ze stopniowaną prędkością obrotową. Praca urządzenia przy utrzymywaniu zadanej temperatury wody przy wydajności 50% jest około 7 razy bardziej cicha niż klasycznych pomp ciepła typu On/Off. 

 

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter


Cechy pomp ciepła ComfortLine Inverter:

• Niskie koszty eksploatacyjne w porównaniu z innymi źródłami ciepła, jak kotły gazowe, olejowe czy podgrzewacze elektryczne.

• Wysoki współczynnik efektywności C.O.P.

• Tytanowy wymiennik ciepła i pokryty PVC zapewnia dłuższą o 50% żywotność, a także wyższą o 50% wydajność.

• Zastosowanie ekologicznego czynnika chłodniczego R32.

• Wbudowany cyfrowy sterownik z bardzo prostą obsługą.

• Skuteczne odmrażanie za pomocą gorącego gazu z wykorzystaniem zaworu 4-drogowego japońskiej firmy Saginomiya.

• Odporna na korozję obudowa wykonana z ABS.

• Prostota instalacji i obsługi.

• Cicha praca.

• Możliwość pracy przy temperaturze powietrza 00C.

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter BPNCR Fairland

 Basenowa pompa ciepła Comfortline InverterBasenowe pompy ciepła

Budowa pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła zalecana do basenu o pojemności max. 35 m3 

Pamiętaj o przykrywaniu basenu folią solaryczną na noc - woda najwięcej chłodzi się w nocy.

Pompy ciepła Fairland posiadają certyfikat niemieckiego laboratorium TUV Rheinland dotyczący mocy cieplnej i głośności.

Każda pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter dostarczana jest w kartonie zawierającym:

- kompletną pompę ciepła,

- zestaw do usuwania skroplin, 

- instrukcję obsługi. 

 

Pompa ciepła do basenu, podgrzewanie basenu

Wysokowydajne basen pompy ciepła Fairland. Znajdziesz to w e-ogrod.com.pl. Najlepsze do Basenu i Sauny. Pompy ciepła bez niepotrzebnych strat energii.
 

Aby dowiedzieć się więcej o pompach ciepła → czytaj więcej

Basen nie służy do tego, by w nim morsować, tylko do tego, żeby odpocząć, zrelaksować się dlatego woda znajdująca się w jego wnętrzu powinna być ciepła. Do utrzymania odpowiedniej temperatury w basenie używa się pomp ciepła. Używa się ich najczęściej do coraz bardziej zyskujących popularność basenów takich jak baseny rozporowe oraz stelażowe. Posiadając tego typu narzędzia możemy także wydłużyć sezon basenowy, ponieważ we wrześniu pogoda potrafi być piękna, lecz temperatury nie są już aż tak najwyższe. Jeżeli chcemy się cieszyć piękną, czystą i ciepłą wodą powinniśmy dodatkowo rozważyć zakup piaskowego filtra, który usuwa zanieczyszczenia oraz oczyszcza naszą wodę. Jaką zatem dobrać pompę, czy tego typu urządzenia wyczerpują dużo prądu?

Basenowa pompa ciepła, a ceny inwestycyjne

Pompa dedykowana do basenu pozwoli nam na utrzymanie komfortowo ciepłej wody w basenie przez dłuższy czas nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Oczywiście miejsce, w którym znajduje się sam basen też ma duży wpływ na to jak ciepła będzie woda, dlatego najlepiej by znajdował się on w nasłonecznionym miejscu przy basenie. Dla uzyskania lepszego efektu w chłodne noce należy przykrywać basen folią solaryczną, która spowoduje, że woda będzie ciepła przez dłuższy czas. Do pobudzenia pompy ciepła nie potrzebujemy dodatkowego wymiennika, a powinniśmy jedynie po jej używaniu (po sezonie basenowym) wiedzieć, aby ją przeczyścić oraz zabezpieczyć (spuścić wodę z pompy na okres zimowy), gdyż taki ekwipunek będzie nam służył dzięki temu przez wiele następnych lat.

Podłączenie Pompy Ciepła Do Basenu

Wydatki eksploatacyjne

Eksploatacja pompy ciepła zależy od kilku czynników, a najważniejszy z nich to ergonomia kierowania ciepłem. Spore znaczenie w cenach eksploatacyjnych odrywa także poziom zaizolowania basenu dlatego tak istotne jest użycie odpowiedniej izolacji ścian oraz przykrywanie zwierciadła wody ponieważ najwięcej ciepła ucieka przez zwierciadło wody Twojego basenu Pamiętajmy też o utrzymywaniu odpowiednich parametrów wody basenowej, żeby np. woda o kwaśnym odczynie ( pH poniżej 7,0) nie oddziaływała negatywnie na urządzenia basenowe.

Mini Pompa Ciepła Do Basenu

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed dobraniem odpowiedniego narzędzia powinniśmy obliczyć, jakie jest zapotrzebowanie na moc cieplną oraz nazwać, jaki będzie wyglądał system pracy. Wszystkie nasze pompy ciepła mają podaną moc oraz przeznaczenie do jakiej wielkości basenu można je używać. Przekazujemy także współczynnik COP - im wyższy tym pompa ciepła ma większą sprawność grzewczą. Bieżącym trendem sprzedażowym są inwerterowe pompy ciepła do basenu, które wyczerpują niewiele prądu i pracują ciszej od innych pomp. Musimy też wziąć pod uwagę, że baseny dla dzieci lub te pompowane nie są przystosowane do tego, by znajdująca się w nich woda była nagrzewana za pomocą pompy. Na szczęście są to małe baseny dlatego też woda znajdująca się w nich ogrzewa się w szybszym tempie za pomocą promieni słonecznych.

Pompa Do Podgrzewania Basenu

Pompa ciepła wymaga zestawu filtracyjnego.

Pompa z filtrem do basenu: pompa obiegowa, która w połączeniu z filtrem tworzy tak zwany komplet filtrujący, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, Do tego celu najlepiej nadają się filtry piaskowe, czyli zbiorniki zasypane materiałem filtrującym, którym najczęściej jest piach kwarcowy lub szkło AFM.

Pompa Ciepła Do Basenu Czy Warto?

Zestawy filtrujące, na co skierować uwagę?

Podczas zakupu pompy basenowej poza jej rodzajem warto zwrócić też uwagę na pozostałe parametry takie jak:

 • Średnica: tego typu dane możemy zazwyczaj znaleźć w dokumentacji dodanej do danej pompy
 • Wydajność: najlepiej szukać takiej pompy, która będzie w stanie przefiltrować wodę 3,4 razy na dobę

Podczas zakupu warto zapoznać się z opinią o danej marce, a także z opiniami pod danym produktem, które zostawiane są przez klientów. Warto też zakupić wszystkie elementy zarówno z basenem od jednego producenta.

Pompa Ciepła Do Basenu Czy Warto?

Pierwsze podgrzewanie wody w basenie

Basenowa pompa ciepła po zimie wykazuje zwiększone potrzeby ciepłe. Dzieje się tak dlatego, że po dłuższej pauzie pompa potrzebuje więcej czasu oraz sile na rozpoczęcie swojej pracy. Jednak z czasem kiedy pompa będzie pracować regularnie jej zapotrzebowanie na moc zacznie nagle maleć. Nie ważne ile stopni ma powietrze zawsze możemy skonfigurować tak pompę by nagrzała nam ona wodę do preferowanej przez nas temperatury.

Pompy Ciepła Basenowe

Utrzymanie ciepła wody basenowej

Ciepło najprędzej ucieka w momencie, gdy płyta wody jest odsłonięta, ponieważ w czasie parowania woda styka się z chłodniejszą temperaturą powietrza, a także wpływ na jej temperaturę ma moc wiatru. Używając określone zasady możemy zatrzymać ucieczkę ciepła i sprawić, że pompa będzie pracować w sposób bardziej ergonomiczny.

 • Zadbanie o izolacje basenu
 • Zakrywanie basenu w czasie, gdy nie korzystamy z niego lub są zimne noce
 • Korzystanie z pokryw solarnych, które ogrzewają wodę znajdującą się w basenie za pomocą promieni słonecznych
 • Dbanie o czystość i przejrzystość wody w basenie
 • Dostosowanie sprawności filtracji basenowej klarującej wodę do pompy ciepła

Pompa Ciepła Do Basenu 20m3

Montaż i demontaż pompy ciepła

Instalacja basenowej pompy ciepła należy do bardzo prostych zadań. Jednak, by instalacja funkcjonowała prawidłowo powinniśmy zastosować się do kilku wskazówek takich jak:

 • Bez względu na moc, jaką posiada pompa używać podwórko by-pass w celu regulacji specjalnego przepływu wody przez wymiennik pompy ciepła
 • System dawkujący powinien znajdować się zgodnie z przepływem wody na ujściu za pompą ciepła. Zalecana jest także instalacja zaworu zwrotnego, który zapobiega przeciwnemu przepływowi kiedy woda w basenie nie cyrkuluje, a filtr zamontowany jest powyżej zwierciadła wody - co nie jest zalecane. Filtracje najlepiej instalować poniżej lustra wody w specjalnie przygotowanej maszynowni.
 • Zainstalować pompę ciepła możemy praktycznie wszędzie pod warunkiem, że będzie miała ona nieorganiczny dostęp do powietrza, a także zapewniony będzie odpływ kondensatu oraz będziemy mieli łatwy dostęp do prądu
 • Cała instalacja powinna być tak zabezpieczona, aby woda deszczowa nie dostała się do parowacza
 • Pompę ciepła tak samo jak łatwo ją zamontowaliśmy możemy ją tak samo intuicyjnie zdemontować

Podgrzewanie wody w basenie rodzaje i metody ogrzewania wody basenowej

Z basenu przy idealnych warunkach atmosferycznych możemy korzystać mniej więcej przez pół roku. Jednak nie zawsze temperatura powietrza da nam gwarancję, że nasza woda będzie ciepła. Dlatego do tych celów może nam się przydać system podgrzewania wody basenowej podłączony do domowej instalacji grzewczej lub pracujący jako osobne urządzenie. Osobny ekwipunek to tak nazywana pompa ciepła, o której pozostało już wspomniane w tym artykule.

Mini pompa ciepła do basenu

Jest to nowoczesne i bardzo proste w obsłudze urządzenie na, które może sobie pozwolić większość osób, ponieważ nie jest one wcale takie kosztowne. Dodatkowo sprzęt ten posiada bezpieczny wyłącznik temperaturowy oraz możemy podgrzać wodę maksymalnie do 35 stopni.

Pompa ciepła do basenu 20m^3

Polecamy mini pompy ciepła do basenów naziemnych firmy GRE , Bevo, Oku Tego typu urządzenie poświęcane jest do małych basenów ogrodowych oraz w 80% korzysta ona z naturalnych zasobów do ogrzania wody, przez co płacimy tylko za 20% energii bezwartościowej na nagrzanie. Pozwala nam taki ekwipunek zaoszczędzić trochę pieniędzy w ciągu sezonu basenowego, przy założeniu, że w sezonie damy radę utrzymać temperaturę wody w przedziale od 25 do 28 stopni.

Pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła to bardzo prosta i do tego dość tania metoda pozwalająca na ogrzanie wody w basenie. Zapewni ona nie tylko optymalną temperaturę wody, ale także przedłuży sezon powiązany z korzystaniem z basenu. Dowiedz się, która pompa ciepła będzie odpowiednia do Twojego basenu.

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed inwestycją w taką alternatywę należy dokonać właściwych obliczeń definiujących popyt na moc cieplną . Nie wiesz jaką pompę ciepła dobrać do swojego basenu? Napisz do nas info@e-ogrod.com.pl - pomożemy! Ponadto, możesz też skorzystać z wykresów rachunkowych, które pozwolą Ci zainwestować we odpowiednią pompę ciepła. Pamiętaj także o tym, że parametr nakreślający moc urządzenia znajduje się również w każdej instrukcji obsługi.

Ceny inwestycji w pompę ciepła

Basenowa pompa ciepła to gwarancja ciepłej wody niezależnie od tego, jakie panują warunki atmosferyczne na zewnątrz. Warto zatem poznać koszt takiej inwestycji. W tym przypadku należy uwzględnić wydatki powiązane z zakupem nie tylko samego urządzenia, lecz również rurek i kształtek pozwalających na doprowadzanie wody.

Co więcej, w celu utrzymania właściwej temperatury potrzebna będzie też pokrywa solarna.

Jakie elementy odgrywają szczególne znaczenie, jeżeli chodzi o koszty eksploatacyjne korzystania z basenowej pompy ciepła?

W przypadku kosztów eksploatacyjnych trzeba zwracać szczególną uwagę na ergonomiczne zarządzanie stratą ciepła. Gdy basen nie jest wykorzystywany najlepiej przykrywać jego powierzchnię. Dzięki temu utrzymasz temperaturę wody. Najlepszy efekt podczas używania Basenowej pompy ciepła można uzyskać jeżeli zbiornik jest równocześnie izolowany. Izolację wykonuje się podczas budowy, rozłożenia basenu. Częste usuwanie zanieczyszczeń ze ścian i dna basenu uchroni przed większymi kosztami powiązanymi z tą procedurą.

Pierwsze podgrzewanie wody w basenie

Pompa ciepła do basenu ogrodowego ma zwiększone zapotrzebowanie na ciepło w sezonie letnim przy początkowym uruchomieniu. Taki stan rzeczy wynika z tego, gdyż wtedy urządzenie wymaga znacznie więcej siły na podgrzanie wody. Pamiętaj o tym, że systematyczne korzystanie z basenów wymusza okresowe działanie basenowej pompy ciepła i tym sposobem sprawia, że pobór mocy jest znacznie niższy. W rezultacie zarządzenie tym sprzętem będzie bardziej intuicyjne i pozwoli Ci na czerpanie radości z ciepłej kąpieli w basenie niezależnie od warunków panujących na dworze. Polecamy inverterowe pompy ciepła do basenu np. Inverter Plus, Comfortline Inverter, Inver X Turbo firmy Fairland oraz pompy ciepła firmy Tebas.

Jak skutecznie zatrzymać ucieczkę ciepła z basenu?

Warto też dowiedzieć się, jak z sukcesem utrzymać ciepło w basenie Doskonałym pomysłem z pewnością będzie przykrywanie basenu folią solaryczną, gdy z niego nie korzystasz lub podczas chłodnych nocy. Co więcej, pokrywy solarne pozwolą nagrzać wodę za pomocą promieni słonecznych. Dodatkowo ściany i dno basenu można pokryć izolacją. Pomoże Ci w tym też częste uruchamianie basenowej pompy ciepła. Ustaw też basen w nasłonecznionym miejscu i systematycznie dbaj o czystość basenowej wody.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

22 sierpnia 2017

Ocena na 5

5 października 2018

Kolejna udana transakcja z e-ogród. Dobra cena, szybka dostawa.

Submit
Newsletter - bądź na bieżąco!

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium