Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter 7 kW z WI-FI max. pojemność 30 m3 - basenowa pompa ciepła FAIRLAND

Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 4 979,00 zł 4979.00
ilość Szt
Zyskujesz 49 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.67
Producent: Fairland
Kod produktu: BPNCR07

Opis

TRANSPORT GRATIS !!!

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter 7 kW z modułem WI-FI w zestawie do basenu max. 30 m3

Pompy ciepła do basenu Comfortline Inverter 7 kW są nieznacznie droższe od klasycznych pomp ciepła typu On/Off, ale za to bardziej energooszczędne, gdyż dopasowują wydajność (czyli obroty) zarówno sprężarki, jak i wentylatora, do zapotrzebowania ciepła przez wodę w basenie. Rzadziej się włączają/wyłączają, a więc nie generują niepotrzebnych strat energii. Są one głównie przeznaczone do pracy ze średnimi wydajnościami rzędu 50%, co prowadzi do osiągnięcia dużego współczynnika efektywności chłodniczej COP, niskiego poziomu hałasu oraz zapewnia długą żywotność pompy.

Comfortline Inverter są pompami powietrznymi, a ściślej mówiąc pompami ciepła do basenu typu powietrze/woda i wykorzystują jako dolne źródło (z którego ciepło jest pozyskiwane) powietrze atmosferyczne. Pompy te są pompami typu „monoblok”, czyli kompaktowymi, które w jednej obudowie zawierają wszystkie elementy składowe. Dzięki temu instalacja pomp jest bardzo prosta, a dodatkowe koszty inwestycyjne to zakup rur, kształtek i zaworów z PVC o średnicy d50/63 mm i podłączenie urządzenia do instalacji filtracyjnej basenu. Niskie opory przepływu w skraplaczu, czyli tytanowym wymienniku ciepła, w którym woda basenowa jest ogrzewana, umożliwiają wykorzystanie istniejącej pompy filtracyjnej basenu. 

Niski poziom hałasu (natężenia dźwięku). W pompach Comfortline Inverter zastosowano ciche sprężarki GMCC oraz wentylatory ze stopniowaną prędkością obrotową. Praca urządzenia przy utrzymywaniu zadanej temperatury wody przy wydajności 50% jest około 7 razy bardziej cicha niż klasycznych pomp ciepła typu On/Off. 

 

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter

 

Cechy pomp ciepła ComfortLine Inverter:

• Niskie koszty eksploatacyjne w porównaniu z innymi źródłami ciepła, jak kotły gazowe, olejowe czy podgrzewacze elektryczne.

Wysoki współczynnik efektywności C.O.P.

• Tytanowy wymiennik ciepła i pokryty PVC zapewnia dłuższą o 50% żywotność, a także wyższą o 50% wydajność.

• Zastosowanie ekologicznego czynnika chłodniczego R32.

• Wbudowany cyfrowy sterownik z bardzo prostą obsługą.

• Skuteczne odmrażanie za pomocą gorącego gazu z wykorzystaniem zaworu 4-drogowego japońskiej firmy Saginomiya.

• Odporna na korozję obudowa wykonana z ABS.

• Prostota instalacji i obsługi.

Cicha praca.

• Możliwość pracy przy temperaturze powietrza 00C.

Pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter BPNCR Fairland

 
Basenowa pompa ciepła Comfortline InverterBasenowa pompa ciepła

Budowa pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła zalecana do basenu o pojemności max. 30 m3 

Pamiętaj o przykrywaniu basenu folią solaryczną na noc - woda najwięcej chłodzi się w nocy.

Pompy ciepła Fairland posiadają certyfikat niemieckiego laboratorium TUV Rheinland dotyczący mocy cieplnej i głośności.

Każda pompa ciepła do basenu Comfortline Inverter dostarczana jest w kartonie zawierającym:

- kompletną pompę ciepła,

- zestaw do usuwania skroplin,

- instrukcję obsługi. 

Schemat instalacji do basenu

 

W jakim celu stosuje się basenowe pompy ciepła?

Pompa ciepła przyda się każdemu, kto chce zawsze mieć w basenie wodę w idealnej do kąpieli temperaturze. Urządzenie to jest w stanie podgrzać wodę do ulubionej temperatury, co jest dużym udogodnieniem przy polskiej, zmiennej pogodzie. Cieplejsza woda w basenie zachęca do dłuższego w niej przebywania oraz nie wywołuje szoku termicznego. Dzieciaki również będą zachwycone przyjemną temperaturą wody, doskonałą do pływania i zabawy w wodzie. Osoby starsze oraz wrażliwsze na zimno również docenią rezultaty działania basenowej pompy ciepła.
Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego E-OGROD., gdzie można nabyć pompy ciepła, baseny i wszystko co do nich potrzebne.

Wydajne pompy ciepła dla Twojego basenu

Dobranie pompy ciepła do swojego basenu jest dość proste, należy jednak wcześniej zastanowić się nad kilkoma zagadnieniami. W przypadku basenowej pompy ciepła bardzo istotną sprawą jest to, aby była energooszczędna. Gdy już zainwestujemy w urządzenie, nie chcemy przecież wydawać wiele pieniędzy na energię wymaganą do jego działania. Dlatego nabywając pompę warto zwrócić uwagę na współczynnik wydajności COP (ang. Coefficient of Performance). Dzięki COP możemy dowiedzieć się czy pompa potrzebuje dużo energii, aby wytworzyć ciepło – im wyższa wartość COP, tym lepsza wydajność i energooszczędność pompy ciepła.
Wybierając pompę ciepła trzeba zwrócić również uwagę do jakiej maksymalnej objętości basenu jest ona przeznaczona. Im większa pojemność basenu, tym większa powinna być moc urządzenia. Dostępne w naszym asortymencie mamy pompy od niewielkiej mocy 5 kW, które mogą być wykorzystywane do basenów o maksymalnej pojemności 20 m³, po mocne pompy 21 kW, będące w stanie ogrzać nawet baseny do 90 m³. Nasze pompy ciepła pochodzą od zaufanych wytwórców jak firma Fairland, Tebas i Hydro-Pro. Charakteryzują się świetnym współczynnikiem COP, cichą pracą i trwałością. Cyfrowy panel sterowania i wyświetlacz LED sprawiają, że obsługa pompy ciepła jest niezwykle łatwa. Urządzenia posiadają również funkcję autorozmrażania, co sprawia, że mogą być używane nawet przy minusowych temperaturach.

Zapraszamy na naszą stronę sklepu E-OGROD., gdzie można znaleźć najlepszej jakości pompy ciepła do basenu. Nabywcom naszych pomp proponujemy także opcję zamontowania przez naszych fachowców pompy w basenie.


Aby dowiedzieć się więcej o pompach ciepłą → czytaj więcej

Basen nie służy do tego, by w nim morsować, tylko do tego, żeby wypocząć, zrelaksować się dlatego woda znajdująca się w jego wnętrzu powinna być ciepła. Do utrzymania odpowiedniej temperatury w basenie używa się pomp ciepła. Używa się ich najczęściej do coraz bardziej osiągających popularność basenów takich jak baseny rozporowe oraz stelażowe. Posiadając tego typu urządzenia możemy także przedłużyć sezon basenowy, ponieważ we wrześniu pogoda potrafi być piękna, lecz temperatury nie są już aż tak wysokie. Jeśli pragniemy się cieszyć piękną, czystą i ciepłą wodą powinniśmy jednocześnie rozważyć zakup piaskowego filtra, który eliminuje skażenia oraz oczyszcza naszą wodę. Jaką zatem dobrać pompę, czy tego typu narzędzia wyczerpują sporo prądu?

Basenowa pompa ciepła, a ceny inwestycyjne

Pompa przeznaczona do basenu umożliwi nam na utrzymanie komfortowo gorącej wody w basenie przez dłuższy czas nie zależnie od panujących warunków atmosferycznych. Oczywiście miejsce, w którym znajduje się sam basen też ma duży wpływ na to jak ciepła będzie woda, dlatego najlepiej by znajdował się on w nasłonecznionym miejscu przy basenie. Dla osiągnięcia lepszego efektu w chłodne noce należy przykrywać basen folią solaryczną, która spowoduje, że woda będzie ciepła przez dłuższy czas. Do pobudzenia pompy ciepła nie potrzebujemy równoczesnego wymiennika, a powinniśmy jedynie po jej użyciu (po sezonie basenowym) wiedzieć, aby ją przeczyścić oraz zabezpieczyć (zawieść wodę z pompy na okres zimowy), gdyż taki sprzęt będzie nam służył dzięki temu przez wiele kolejnych lat.

Pompa Ciepła Basen

Koszty eksploatacyjne

Eksploatacja pompy ciepła zależy od kilku czynników, a najistotniejszy z nich to ergonomia zarządzania ciepłem. Duże znaczenie w cenach eksploatacyjnych odrywa także stopień zaizolowania basenu dlatego tak ważne jest zastosowanie właściwej izolacji ścian oraz pokrywanie zwierciadła wody gdyż sporo ciepła umyka przez lustro wody Twojego basenu Pamiętajmy też o utrzymywaniu odpowiednich parametrów wody basenowej, żeby np. woda o kwaśnym odczynie ( pH poniżej 7,0) nie wpływała negatywnie na narzędzia basenowe.

Pompa Ciepła Basenowa

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed dobraniem odpowiedniego narzędzia powinniśmy obliczyć, jakie jest popyt na intensywność cieplną oraz nazwać, jaki będzie wyglądał system pracy. Wszystkie nasze pompy ciepła mają podaną moc oraz przeznaczenie do jakiej wielkości basenu można je używać. Przekazujemy także współczynnik COP - im lepszy tym pompa ciepła ma większą sprawność grzewczą. Bieżącym kierunkiem sprzedażowym są inwerterowe pompy ciepła do basenu, które wyczerpują niewiele prądu i działają ciszej od innych pomp. Musimy też wziąć pod uwagę, że baseny dla dzieci lub te pompowane nie są przystosowane do tego, by znajdująca się w nich woda była ogrzewana za pomocą pompy. Na szczęście są to małe baseny dlatego też woda znajdująca się w nich nagrzewa się w szybszym tempie za pomocą promieni słonecznych.

Basenowe Pompy Ciepła

Pompa ciepła wymaga zestawu filtracyjnego.

Pompa z filtrem do basenu: pompa obiegowa, która w zestawieniu z filtrem tworzy tak zwany komplet filtrujący, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, Do tego celu najlepiej nadają się filtry piaskowe, czyli zbiorniki zasypane materiałem odcedzającym, którym najczęściej jest piasek kwarcowy lub szkło AFM.

Basenowe Pompy Ciepła

Zestawy filtrujące, na co skierować uwagę?

Podczas zakupu pompy basenowej poza jej rodzajem warto skierować też uwagę na pozostałe parametry takie jak:

 • Średnica: tego typu informacje możemy zazwyczaj znaleźć w dokumentacji dodanej do danej pompy
 • Wydajność: najlepiej szukać takiej pompy, która będzie w stanie przefiltrować wodę 3,4 razy na dobę

Podczas zakupu warto zapoznać się z opinią o danej marce, a także z komentarzami pod danym produktem, które zostawiane są przez klientów. Warto też zakupić wszystkie elementy zarówno z basenem od jednego producenta.

Pompa Ciepła Do Basenu Stelażowego

Pierwsze podgrzewanie wody w basenie

Basenowa pompa ciepła po zimie wykazuje zwiększone potrzeby cieplne. Dzieje się tak dlatego, że po dłuższej przerwie pompa wymaga więcej czasu oraz energii na rozpoczęcie swojej pracy. Jednak z czasem kiedy pompa będzie pracować regularnie jej popyt na intensywność zacznie gwałtownie spadać. Nie ważne ile stopni ma powietrze zawsze możemy ustawić tak pompę by nagrzała nam ona wodę do oczekiwanej przez nas temperatury.

Pompy Ciepła Basenowe

Utrzymanie ciepła wody basenowej

Ciepło najszybciej umyka w momencie, gdy płyta wody jest ujawniona, ponieważ w czasie odparowywania woda styka się z chłodniejszą temperaturą powietrza, a także wpływ na jej temperaturę ma siła wiatru. Stosując określone zasady możemy zatrzymać ucieczkę ciepła i sprawić, że pompa będzie pracować w sposób bardziej ergonomiczny.

 • Zadbanie o deprywacje basenu
 • Zakrywanie basenu w czasie, gdy nie korzystamy z niego lub są chłodne noce
 • Korzystanie z klap solarnych, które ogrzewają wodę znajdującą się w basenie za pomocą promieni słonecznych
 • Dbanie o czystość i czystość wody w basenie
 • Dopasowanie wydajności filtracji basenowej oczyszczającej wodę do pompy ciepła

Pompa Ciepła Do Basenu Czy Warto?

Montaż i demontaż pompy ciepła

Instalacja basenowej pompy ciepła należy do bardzo naturalnych zadań. Jednak, by instalacja funkcjonowała prawidłowo powinniśmy zastosować się do kilku wytycznych takich jak:

 • Bez względu na intensywność, jaką posiada pompa stosować podwórko by-pass w celu regulacji odpowiedniego przepływu wody przez wymiennik pompy ciepła
 • System dozujący powinien znajdować się zgodnie z przepływem wody na wyjściu za pompą ciepła. Zalecana jest także instalacja zaworu zwrotnego, który zapobiega przeciwnemu przepływowi kiedy woda w basenie nie cyrkuluje, a filtr zamontowany jest powyżej zwierciadła wody - co nie jest zalecane. Filtracje najlepiej montować poniżej zwierciadła wody w specjalnie przygotowanej maszynowni.
 • Zainstalować pompę ciepła możemy właściwie wszędzie pod warunkiem, że będzie miała ona nieorganiczny dostęp do powietrza, a także zapewniony będzie odpływ kondensatu oraz będziemy mieli łatwy dostęp do prądu
 • Cała instalacja powinna być tak zabezpieczona, aby woda deszczowa nie uzyskała się do parowacza
 • Pompę ciepła tak samo jak intuicyjnie ją zamontowaliśmy możemy ją tak samo łatwo rozmontować

Podgrzewanie wody w basenie typy i metody ogrzewania wody basenowej

Z basenu przy perfekcyjnych warunkach atmosferycznych możemy korzystać mniej więcej przez pół roku. Jednak nie zawsze temperatura powietrza da nam gwarancję, że nasza woda będzie ciepła. Dlatego do tych celów może nam się przydać system podgrzewania wody basenowej podłączony do domowej instalacji grzewczej lub działający jako oddzielne urządzenie. Osobny ekwipunek to tak nazywana pompa ciepła, o której zostało już nadmienione w tym artykule.

Mini pompa ciepła do basenu

Jest to nowoczesne i bardzo proste w obsłudze urządzenie na, które może sobie pozwolić większość osób, ponieważ nie jest one wcale takie drogie. Dodatkowo sprzęt ten posiada bezpieczny przełącznik temperaturowy oraz możemy podgrzać wodę maksymalnie do 35 stopni.

Pompa ciepła do basenu 20m^3

Polecamy mini pompy ciepła do basenów naziemnych firmy GRE , Bevo, Oku Tego typu urządzenie dedykowane jest do małych basenów ogrodowych oraz w 80% korzysta ona z naturalnych zasobów do ogrzania wody, przez co opłacamy tylko za 20% energii bezwartościowej na nagrzanie. Pozwala nam taki sprzęt zaoszczędzić nieco pieniędzy w ciągu sezonu basenowego, przy założeniu, że w sezonie damy radę utrzymać temperaturę wody w przedziale od 25 do 28 stopni.

Pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła to bardzo prosta i do tego dość niedroga metoda pozwalająca na ogrzanie wody w basenie. Zapewni ona nie tylko optymalną temperaturę wody, ale także wydłuży sezon powiązany z korzystaniem z basenu. Dowiedz się, jaka pompa ciepła będzie odpowiednia do Twojego basenu.

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed inwestycją w taką alternatywę należy dokonać właściwych obliczeń określających popyt na moc cieplną . Nie wiesz jaką pompę ciepła wybrać do swojego basenu? Napisz do nas info@e-ogrod.com.pl - pomożemy! Ponadto, możesz też skorzystać z diagramów rachunkowych, które pozwolą Ci inwestować we właściwą pompę ciepła. Pamiętaj także o tym, że parametr nakreślający moc urządzenia znajduje się również w każdej instrukcji obsługi.

Ceny inwestycji w pompę ciepła

Basenowa pompa ciepła to gwarancja ciepłej wody niezależnie od tego, jakie dominują warunki atmosferyczne na zewnątrz. Warto zatem poznać koszt takiej inwestycji. W tym przypadku należy uwzględnić wydatki powiązane z zakupem nie tylko samego urządzenia, lecz również rur i kształtek pozwalających na doprowadzanie wody.

Co więcej, w celu utrzymania odpowiedniej temperatury potrzebna będzie też pokrywa solarna.

Jakie elementy odgrywają szczególne znaczenie, jeżeli chodzi o koszty eksploatacyjne korzystania z basenowej pompy ciepła?

W przypadku kosztów eksploatacyjnych trzeba zwracać szczególną uwagę na ergonomiczne kierowanie stratą ciepła. Gdy basen nie jest użytkowany najlepiej zakrywać jego powierzchnię. Dzięki temu utrzymasz temperaturę wody. Najlepszy efekt podczas stosowania Basenowej pompy ciepła można uzyskać gdy zbiornik jest równocześnie izolowany. Izolację wykonuje się podczas budowy, rozłożenia basenu. Częste usuwanie zanieczyszczeń ze ścian i dna basenu uchroni przed większymi wydatkami powiązanymi z tą procedurą.

Pierwsze podgrzewanie wody w basenie

Pompa ciepła do basenu ogrodowego ma zwiększone zapotrzebowanie na ciepło w sezonie letnim przy początkowym uruchomieniu. Taki stan rzeczy wynika z tego, gdyż wtedy urządzenie wymaga znacznie więcej energii na podgrzanie wody. Pamiętaj o tym, że systematyczne korzystanie z basenów wymusza cykliczne działanie basenowej pompy ciepła i tym sposobem sprawia, że pobór mocy jest znacznie niższy. W rezultacie zarządzenie tym sprzętem będzie bardziej intuicyjne i umożliwi Ci na czerpanie radości z gorącej kąpieli w basenie niezależnie od warunków panujących na dworze. Polecamy inverterowe pompy ciepła do basenu np. Inverter Plus, Comfortline Inverter, Inver X Turbo firmy Fairland oraz pompy ciepła firmy Tebas.

Jak efektywnie zatrzymać ucieczkę ciepła z basenu?

Warto też dowiedzieć się, jak z sukcesem utrzymać ciepło w basenie Świetnym pomysłem z pewnością będzie przykrywanie basenu folią solaryczną, gdy z niego nie korzystasz lub podczas zimnych nocy. Co więcej, pokrywy solarne pozwolą nagrzać wodę za pomocą promieni słonecznych. Dodatkowo ściany i dno basenu można pokryć izolacją. Pomoże Ci w tym też regularne uruchamianie basenowej pompy ciepła. Ustaw też basen w nasłonecznionym miejscu i systematycznie dbaj o czystość basenowej wody.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (6)

19 czerwca 2017

Polecam sklep i pompę ciepła.

29 grudnia 2018

Pompa sprawdziła się w 100 % !

14 czerwca 2019

obsluga super ,zakup udany.POLECAM

22 lipca 2019

Polecam zakup pompy; jestem mega zadowolona :)

18 czerwca 2020

Bardzo dobry sklep, godny polecenia - wspaniały kontakt ze sprzedawcą, który wysłucha i doradzi. Bardzo szybka wysyłka i towar dobrej jakości. Pompa solidna. Dobrze się sprawdza. Montaż jest łatwy. W moim basenie 25m3 w pierwszy dzień podniosła temp. wody z 16 na 19 st.C. W drugi z 19 na 23. Kolejnego dnia na 26. Po 4 dniach z 16 na 28 stopni. Jest dosyć cicha. Pokrowiec zimowy w zestawie i transport gratis. Jedyny minus to brak manometru lub choćby diody wskazującej na poprawny przepływ wody przez pompę - trzeba przepływ regulować na wyczucie. Różnica temperatur wody na wejściu i wyjściu od 2 do 4 stopni.

22 marca 2022

Wysłałem zapytanie odnośnie moich potrzeb co do basenowej pompy ciepła, otrzymałem konkretną i pomocną odpowiedź. Złożyłem zamówienie i szybki przelew, po 48 godzinach kurier pojawił się z paletą. Wszystko szybko i profesjonalnie. Dostałem także rabat na kolejne zakupy. Szczerze polecam :)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl