Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Osuszacz do basenu Kaut 5010T max. powierzchnia lustra wody 50m2

Wysyłka w: 10 dni
Cena brutto: 18 599,00 zł 18599.00
ilość Szt
Zyskujesz 185 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 5
Producent: Kaut
Kod produktu: 5010T

Opis

Osuszacz do basenu KAUT 5010T max. powierzchnia lustra wody 50 m2

Osuszacz do basenu w atrakcyjnej formie skrzynki do zamontowania ściennego, z obudową o ładnej formie ze wzmocnionego włóknem szklanym tworzywa sztucznego. W masie różnych urządzeń o wątpliwej jakości wyróżnia się wieloletnią, bezawaryjną i bezobsługową pracą. Gotowy do podłączenia z wbudowanym higrostatem. Zbudowany jest z materiałów odpornych na szkodliwe czynniki występujących w wodzie i powietrzu hali basenowej. Z bardzo cichym dwustopniowym wentylatorem promieniowym (odśrodkowym), dwustopniowym, z wymiennikiem ciepła pokrytym tworzywem sztucznym, odpornym na korozję, wyłącznikiem wysokiego napięcia i termostatem ochronnym, zabezpieczającym przed zamarzaniem. Za pomocą stojaka ze stali nierdzewnej urządzenie to może być ustawione jako skrzynia (nie zawarty w cenie podstawowej).
Wśród typowych warunków hali basenowej, z temperaturą pomieszczenia, która wynosi przynajmniej 3 st. C więcej niż temperatura wody, wydajność osuszacza powietrza typ 3010 wystarcza dla powierzchni wody ok. 30 m kw., a typ 5010 dla ok. 50m kw. przy basenie zakrytym przykryciem basenowym. Wyjście powietrza jest wąskie i umieszczone przy przedniej górnej krawędzi i przestawiane przez dwie blaszki (listwy) o 10 do 80 stopni. Zasilanie elektryczne 230V / 50Hz musi być w pomieszczeniach wilgotnych zabezpieczone urządzeniem ochronnym (30 mA). Tworzące się w trakcie pracy skropliny muszą zostać odprowadzone. Mogą wrócić do basenu lub do kratki ściekowej. W urządzeniu znajduje się krótki wąż 3/8", który należy odpowiednio przedłużyć. Kondensator wody basenowej lub grzejnik drabinkowy mogą być zainstalowane od strony urządzenia.

 

Wymiary:

wysokość mm - 653

szerokość mm - 1245

głębokość mm - 255

napięcie - 230V

moc znamionowa kW - 1,24

waga 58 kg

 

Osuszacz do basenu Kaut 5010T

Klimatyzator do basenu 

Urządzenia osuszające do wewnętrznych basenów

Kryty basen to świetne udogodnienie, ponieważ można z niego korzystać nawet gdy jest chłodno na zewnątrz. Niestety często pojawia się wtedy kłopot związany z nadmierną wilgotnością powietrza, co wiąże się ze skraplaniem pary wodnej. Można temu przeciwdziałać korzystając z osuszacza powietrza, który skutecznie usuwa nadmiar pary wodnej z powietrza. Wszystkich zainteresowanych zakupem doskonałej jakości urządzeń osuszających pomieszczenia basenowe zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu internetowego E-OGRÓD. Baseny to nie jedyne obiekty, gdzie przydadzą się osuszacze powietrza – można je użyć także do osuszania łazienek, kuchni i innych wnętrz, w których jest problem z nadmiarem pary wodnej.

Zasada pracy osuszaczy

Urządzenia do osuszania powietrza pracują w wyniku przemian termodynamicznych. Działanie to jest podobne do pracy pompy ciepła. Dzięki temu wilgotność powietrza w pomieszczeniu basenowym jest utrzymywana na pożądanym poziomie, eliminując skraplanie się pary wodnej, czyli główną przyczynę pojawiania się grzyba na ścianach. Dodatkowo dzięki osuszaczowi temperatura wewnątrz pomieszczenia jest cieplejsza, dzięki czemu można zmniejszyć koszty ogrzewania wnętrza.
Automatyczny higrostat basenowego osuszacza powietrza pozwala na regulację otrzymywanej wilgotności powietrza. Optymalna zawartość pary wodnej w powietrzu to około 55-65% - takie wartości gwarantują dobre samopoczucie. Jest to wilgotność która zapewnia dobre samopoczucie u korzystających z basenu i nie powoduje skraplania się pary wodnej.

Dodatkowe atuty urządzeń osuszających

Oprócz dbania o dobrą kondycję powietrza, ochronę wnętrza i dodatkowe docieplenie, osuszacze basenowe mają też inne walory. Są to urządzenia bardzo wydajne i solidne, a ich praca jest cicha. Istnieje możliwość ukierunkowania ciepłego, suchego powietrza wytwarzanego przez urządzenie w dowolnym kierunku. Dzięki temu osuszacz może zostać zawieszony na różnych wysokościach. Część osuszaczy jest dostępna z możliwością podgrzewania wody.
W naszej ofercie posiadamy osuszacze basenowe renomowanych firm Kaut, Calorex, Microwell i Aerial. Szeroki wybór różnych modeli pozwala na wybór osuszacza dla basenu o powierzchni lustra wody wynoszącej do 30, 45, 50 lub 60 m².
Zapraszamy na stronę sklepu internetowego E-OGRÓD., gdzie dostępne są urządzenia osuszające oraz cały asortyment związany z basenami.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl