Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł

Filtr piaskowy do basenu FSU-8TP do basenu pompa 8 m3/h 230V

Wysyłka w: 3 dni
Cena brutto: 1 399,00 zł 1399.00
ilość Szt
Zyskujesz 13 pkt [?]
💚 dodaj do ulubionych
Ocena: 4.45
Producent: Mega Group
Kod produktu: FSU-8TP 7018814

Opis

FILTR PIASKOWY DO BASENU Z POMPĄ - zestaw.

 

Filtr piaskowy do basenu z działu techniki basenowej zalecany jest do małych basenów oraz do basenów firmy Intex, Bestway max. 30 m3 wody. Świetnie sprawdzi się dla basenów sezonowych.

 

Filtr piaskowy do basenu FSU-8TP w zestawie:

- pompa o wydajności 8 m3/h z timerem

- napięcie 230V

-podłączenie wąż o średnicy 38 mm lub 32 mm, zapewniający łatwe podłączenie

- zbiornik filtra z polietylenu wyposażony w zawór wielofunkcyjny

- wkład filtracyjny w komplecie

Ten filtr piaskowy do basenu gwarantuje doskonałą filtrację basenu.

 Filtr piaskowy do basenu FSU-8TP

 

To, co trzeba wiedzieć o filtrach piaskowych zanim dokonacie zakupu

Kiedy zdecydujecie się na basen w swoim ogrodzie, warto jest zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami już przed zakupem. Jedną z nich jest wybór właściwej filtracji basenowej.


Wybierz filtry piaskowe
W środku filtra piaskowego znajduje się piasek kwarcowy lub aktywne złoże AFM, które daje efekt idealnego oczyszczenia basenu z włosów, pozostałości naskórka i innych zanieczyszczeń, których nie moglibyśmy usunąć sami. Nasze filtry są w stanie przepuścić wodę basenową nawet parę razy w ciągu dwudziestu czterech godzin, co gwarantuje maksymalną czystość.


Pomyśl o dobrym materiale
Wysokiej jakości filtry piaskowe wykonane są z poliestru lub polietylenu z dodatkami włókna szklanego. Wybierając je, zwróć uwagę na jakość materiału i jego odporność. Nie bez znaczenia jest też koszt filtrów piaskowych. Jej przedział wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Warto wybrać lepszej klasy filtr, gdyż jego gatunek w największej mierze wpływa na czystość i higienę w naszym basenie.


Przebieg oczyszczania
Pompa basenowa tłoczy wodę z basenu do filtra piaskowego. Po oczyszczeniu jest wtłaczana znów do basenu. Zanieczyszczenia zostają zamknięte w filtrze na ziarnach piasku lub szkłach AMF. Gdy wkład filtracyjny się zanieczyści, wymagane jest oczyszczenie zbiornika. Moment czyszczenia sygnalizuje nam manometr, który jest na wyposażeniu każdego filtra. Płukać filtr trzeba co kilkanaście dni. Wkłady filtrów piaskowych zmieniamy co dwa lata, natomiast wkłady AMF, co 4-5 lat lat. W zbiorniku nie powstają wtedy grzyby oraz bakterie. Ponadto, jeśli nie będą wymieniane, spowodują mętnienie wody w basenie.


Do jakiego basenu będą odpowiednie filtry piaskowe
Są one odpowiednie prawie do wszystkich zbiorników. Od basenów ogrodowych stelażowych do dużych pływalni publicznych. Przy kupnie filtra należy zwrócić uwagę na moc pompy, która dobierana jest do kubatury basenu.


Specjalne opcje w filtrach piaskowych
Są filtry, które na wyposażeniu mają specjalne elementy, które ułatwiają czyszczenie. W zależności od swoich potrzeb można zakupić ten, który wyposażony jest w automatyczny zawór 6-drożny. Metoda to pozwala zapomnieć o konieczności czyszczenia zbiornika w przypadku zabrudzenia wkładu filtracyjnego.


Już teraz wybierz najodpowiedniejsze rozwiązania dla siebie w naszym sklepie e-ogrod.com.pl.

Aby dowiedzieć się więcej o technice basenowej→ czytaj więcej

Czy wiesz po co wykorzystuje się filtry i pompy do basenu?

Kąpiel w przejrzystej wodzie o każdej porze dnia to marzenie wielu osób. Jeżeli masz basen to możesz urzeczywistnić to marzenie. Pamiętaj, że czystość wody w basenie zależy od Ciebie. Twój basen powinien być wyposażony w odpowiednią pompę i filtr. Zadaniem pompy jest wtłoczenie wody do filtra, gdzie następuje proces oczyszczania wody, a przede wszystkim pozbywamy się z niej bakterii i grzybów. Kiedy woda jest już czysta pompa wtłacza ją do basenu. Warto dobrać pompę i filtr dobrej jakości, odpowiednio je dobrać do wielkości basenu. Nie musisz się troszczyć użytkowanie pompy nie jest kłopotliwe gdyż można ustawić bieg jej pracy za pomocą regulatora np.regulatora inverterowego iSaver+, Rozwiązanie takie jest polecane tym którzy zwracają uwagę na wysokość rachunków za energię elektryczną i chcą je obniżyć.

Zobacz naszą ofertę elementów montażowych do basenu.

Jeśli chcesz, by twój basen budził podziw warto pomyśleć o montażu kamieni brzegowych do basenu. Można je stosować do wszystkich typów basenu. Specjalną bonusem tego metody jest antypoślizgowa warstwa oraz to, że rozbijają one fale.

Basen to nie tylko wygląd, aby poprawnie funkcjonował potrzebnych jest wiele elementów technicznych takich jak skimmery, dysze, przejścia, odpływy czy rynny przelewowe. Etap projektowania basenu jest tym na którym należy dobrać wszystkie elementy techniczne. Zajmujemy się techniką basenową od wielu lat i ochoczo służymy pomocą w doborze odpowiednich elementów.

Więcej Informacji Bezpieczeństwo Sklep Online Dysze, przejścia do basenu

Kąpiel nawet nocą.

Warto oświetlić basen, aby przedstawiał się cudownie i można było z niego korzystać w godzinach nocnych. Trzeba jednak dobrze rozważać tą inwestycje, wszak oświetlenie generuje dodatkowe wydatki. Nasze doświadczenie wskazuje, że biorąc pod uwagę koszt klienci bardzo często wybierają oświetlenie ledowe. Powodem takiego powodzenia ledów jest niski koszt użytkowania takiego oświetlenia. Kolejnym atutem jest dłuższy czas życia lamp ledowych. Jeżeli nie jesteś przekonany do oświetlenia ledowego mamy dla Ciebie obszerną gamę innych rozwiązań. Każdy basen wymaga indywidualnych rozwiązań, ochoczo przedstawimy Ci różne możliwości.

Zadbaj o czystość swojego basenu.

Obowiązkiem każdego posiadacza basenu jest dbanie o jego czystość. Dzięki rozwojowi techniki w chwili obecnej nie stanowi to już wcale problemu. Można skorzystać z samoczynnego odkurzacza do basenu sterowanego przy pomocy smartphona i w ten sposób wyczyścić basen. Mamy również w ofercie bardziej tradycyjne metody, które także zapewniają maksymalną wygodę i pęd pracy, możesz więc wybierać wśród odkurzaczy ręcznych i całego rzędu szczotek zezwalających czyścić narożniki i trudno dostępne miejsca. Pamiętaj także o tym, że woda w basenie musi mieć odpowiednie parametry, tutaj również postęp techniczy podsuwa Ci interesujące rozwiązania w postaci automatów dozujących odpowiednie środki chemiczne. Pod ręką warto też mieć siatkę i podbierak, by wyłowić z basenu rzeczy, które wpadną do niego przez przypadek i nie powinny tam się znaleźć.

Sprawdź naszą ofertę przykrycia basenu.

Dbanie o własny basen w rozległym stopniu przyspieszy właściwe jego przykrycie. W tym celu można stosować różne rozwiązania. W chwili bieżącej bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się folie basenowe, solaryczne, komórkowe. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów producenci dają szeroką paletę folii o rozmaitych wielkościach i długościach, co umożliwia dostosować produkt do indywidualnych potrzeb, jednocześnie można szybko przykryć i odkryć basen dzięki układowi rolek. Popularność folii wynika z jej atutów, przede wszystkim podgrzewa ona wodę w basenie nawet o 5-6 stopnii, chroni basen przed zabrudzeniami oraz zmniejsza parowanie wody.

Z drugiej strony bardzo eleganckim wyjściem jest użycie przesłonie basenowych wykonanych ze twardego tworzywa sztucznego, takie żaluzje zalecane są w tych basenach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo, że wpadną do niego niewielkie dzieci. Dodatkowo przesłony bardzo skutecznie zabezpieczają wodę z basenu przed utratą ciepła oraz odparowywaniem. Decyzję o tym co wybierzesz na przykrycie basenu musisz podjąć kierując się swoimi potrzebami i preferencjami.

Informacje Bezpieczeństwo Hurtownia

Podgrzewanie wody w basenie

W naszym klimacie zdarza się wiele chłodniejszych dni, jeśli mimo to chcesz korzystać z basenu musisz zadbać o właściwą temperaturę wody. Zmuszony więc jesteś do podgrzania wody w basenie. W chwili obecnej rynek oferuje Ci bardzo wiele ciekawych rozwiązań. Pompy ciepła, wymienników ciepła, podgrzewaczy elektrycznych, kolektorów słonecznych to rozwiązania z których możesz wybierać. To minione rozwiązanie pozwala podgrzać basen przy udziale energii wytworzonej z promieni słonecznych, a więc nic nie płacisz za prąd. Jednak pamiętaj o tym, że inne rozwiązania też kierują się zasadą optymalizowania zużycia energii elektrycznej i obniżania wydatków podgrzania wody w basenie, nie bez znaczenia jest także wygoda w stosowania tych urządzeń. Naszym zdaniem godne rekomendacji są pompy ciepła, które pozwolą na zapewnienie właściwej temperatury wody w basenie nawet w pochmurne dni przy niedużym poborze prądu. Nasza propozycja jest bardzo bogata i na pewno znajdziesz w niej coś specjalnego dla siebie, chętnie też służymy Ci w tym pomocą.

Czytaj Więcej Najnowocześniejsze Sklep Pompa ciepła do basenu

A co z wyposażeniem dodatkowym?

Śnią Ci się specjalne atrakcje w basenie. Możesz skorzystać z wielu różne opcje. Wiele przyjemności zwłaszcza dzieciom sprawi zjeżdzalnia do basenu. Masz również opcja korzystania z masaży wodnych i zadbania o swoje zdrowie. Wybór jest bardzo duży, a korzyści dla zdrowia ogromne. Pomyśl też przez chwilę o tym jak dostajesz się do basenu, odpowiednie drabinki, schody czy balustrady znacząco uproszczą korzystanie z basenu. Do fachowego basenu warto zamontować też liny czy słupki startowe. Nie wiesz co wybrać z taką wielu możliwości, ochoczo poradzimy dostosowując ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb.

Foliowanie basenu

Już na etapie urządzania basenu należy zadbać o jego uszczelnienie. Z naszego doświadczenia wynika że w tym celu bardzo dobrze sprawdzi się folia Alkorplan 2000. Przede wszystkim można ją zastosować na każdym rodzaju podłoża, jest niezwykle silna i wytrzymała. Możemy zaoferować ci folię w różnorodnej kolorystyce, tak żeby była ona dostosowana do Twoich preferencji, jednocześnie oferujemy też usługę fachowego montażu.

Czytaj Hurt On-Line Materiały pomocnicze Alkorplan

Pamiętaj o analizie wody w basenie.

Jakość wody to uwaga każdego posiadacza basenu. Oczekiwania jakościowe w porównaniu do wody sprawiają, że trzeba kontrolować jej pH, zawartość wolnego i całkowitego chloru oraz twardość wody. Analiza wody jest więc tu kwestią kluczową. Rynek proponuje w aktualnie szereg interesujących rozwiązań, analizy można wykonywać przy udziale testerów ręcznych, paskowych czy fotometrów lub pływających bojek pomiarowych. Niektóre rozwiązania są bardzo komfortowe, choćby nowoczesne fotometry których pomiary można odczytywać przy udziale smartphona. Nowy ekwipunek taki jak bojka pływająca Blue Connect Go poinformuje o tym która oraz w jakiej ilości chemia basenowa powinna być użyta żeby woda w basenie była perfekcyjna.

Jak jeszcze uatrakcyjnić pobyt w basenie?

Nie każdy potrafi pływać, ale przecież każdy może się tego nauczyć. W czasie nauki pływania możesz czuć się komfortowo i pewnie i korzystać z kolorowych makaronów, rękawków czy desek do pływania. Wiele osób ochoczo korzysta z możliwości ćwiczenia w basenie np. z aqua aerobiku. Jeżeli chcesz ćwiczyć gimnastykę czy aerobik w basenie warto uatrakcyjnić te aktywności wyposażając basen w odpowiedni sprzęt taki jak aqua hantle czy aqua stepy.

Na tym oferta dla naszych basenów się nie kończy przygotowaliśmy wiele zwłaszcza gdy chodzi o akcesoria, które będą zwłaszcza pomocne w profesjonalnych basenach.

Służymy doświadczeniem i chętnie pomagamy dobrać wszystkie akcesoria do konkretnych warunków basenowych.

Szczegóły Komfort Sklep On-Line Deska do nauki nurkowania

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

2 września 2017

Szybka wysyłka.

Submit
Zapisz się do newslettera
Submit

 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ PRODUKTÓW !!! NIE NA NAJNIŻSZĄ CENĘ !!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl