E-OGROD.COM.PL - TECHNIKA BASENOWA, SAUNY

Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena brutto
 • od
  do
Nowość
Zestaw filtrów Dolphin M4 M400 M5 M500 Zestaw filtrów Dolphin M4 M400 M5 M500
Producent: Maytronics
Cena brutto:

330,00 zł

Szt
zobacz więcej

 

Odkurzacz do basenu Dolphin M500 jest najbardziej technicznie zaawansowanym odkurzaczem z rodziny M-SERIES przeznaczonym do czyszczenia basenów prywatnych o długości do 15 m.

Odkurzacz efektywnie odkurza dno, ściany i linię wodną basenu. Częste stosowanie odkurzacza powoduje usunięcie większości zanieczyszczeń z basenu, także zanieczyszczeń organicznych, co w istotny sposób ogranicza zużycie środków do uzdatniania wody basenowej.

Wszystkie zanieczyszczenia zbierane są na wkładach filtracyjnych dostępnych od góry odkurzacza, które mogą być wielokrotnie płukane pod bieżącą wodą. Każdy wkład może zostać wyposażony w jeden z dwóch rodzajów filtrów dostarczonych wraz z odkurzaczem.

Zgrubne filtry siatkowe (100 µm) służą do usuwania większych zanieczyszczeń i do wiosennego czyszczenia basenów zewnętrznych.

Jako filtry megadokładne (50 µm) stosowane są filtry kartuszowe podobne w budowie do samochodowych filtrów powietrza. Zatrzymują one najdrobniejsze zanieczyszczenia.

Odkurzacz wyposażony został w dwa silniki napędowe, z których każdy napędza dwie lewe (przednią i tylną) oraz dwie prawe szczotki. Polepsza to zdecydowanie własności manewrowe odkurzacza podczas pracy automatycznej i ręcznej.

Dolphin M500 posiada dwie podwójne szczotki CB (Combi Brush) wykonane z PVC, które mają po dwa pierścienie WB (Wonder Brush) wykonane ze specjalnej gąbki ułatwiającej poruszanie się odkurzacza po śliskich powierzchniach i przeznaczone do basenów pokrytych różnymi rodzajami ceramiki i mozaiki, basenów wyłożonych folią PVC, jak również wykonanych z żywic poliestrowych i stali nierdzewnej. W przypadku, gdy ściany basenu są wyjątkowo śliskie odkurzacz może być dostarczony ze szczotkami WB wykonanymi ze specjalnej gąbki.

Dodatkowo od spodu odkurzacza umieszczona jest podwójna aktywna szczotka PVC. Obraca się ona z prędkością dwa razy większą od obrotów szczotek przednich i tylnych zapewniając efektywne czyszczenie dna, ścian i linii wodnej basenu.

Przewód pływający odkurzacza wyposażony jest w obrotnicę zapobiegającą jego skręcaniu.

Dolphin M500 wyposażony jest w mikroprocesorowy układ sterowania i diagnostyki z oprogramowaniem zapewniającym niezawodne skanowanie całego dna i ścian basenu w trakcie cyklu pracy.

Odkurzacz pracuje w pełni automatycznie w basenach o różnej wielkości i różnym kształcie, włącznie z basenami posiadającymi wypłycenia (plaże).

Odkurzacz posiada zaawansowany zasilacz cyfrowy, który za pośrednictwem fal radiowych może współpracować z pilotem zdalnego sterowania. Na zasilaczu umieszczono diodę wskazujące zabrudzone wkłady filtracyjne, które wymagają czyszczenia oraz diodę wprowadzonej zwłoki rozpoczęcia pracy.

Pilot umożliwia wybór trybu pracy ręcznej (sterowanie ruchami odkurzacza) oraz trybu pracy automatycznej. W czasie pracy ręcznej sterowanie ruchami odkurzacza odbywa się za pomocą czterech przycisków. Po zmianie trybu pracy na automatyczny możliwy jest wybór parametrów oraz rodzaju czyszczenia obrazowanych za pomocą umieszczonych na wyświetlaczu ikonek:

 • Długość cyklu pracy (czyszczenia):

  • cykl szybki 1,5 godziny,

  • cykl skuteczny do codziennego czyszczenia 2,5 godziny (nastawa domyślna),

  • cykl ekstra skuteczny 3,5 godziny.

 • Zwłoka rozpoczęcia pracy (umożliwia opadnięcie zanieczyszczeń na dno basenu):

  • bez zwłoki (nastawa domyślna),

  • zwłoka 1 godzina,

  • zwłoka 2 godziny.

 • Rodzaj czyszczenia:

  • standard (nastawa domyślna) - czyszczenie dna, ścian i linii wodnej basenu,

  • ultra czyszczenie dna i narożników basenu (zwiększone ssanie i wolniejsze ruchy),

  • zwykłe czyszczenie dna i narożników basenu,

  • czyszczenie ścian i linii wodnej basenu.

 

Dolphin M500 dostarczany jest z wózkiem do transportu i przechowywania odkurzacza. 

Newsletter - bądź na bieżąco!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium